Jakie akcesoria do wiatrówek są wymagane?

Akcesoria do wiatrówek są ciekawymi i przydatnymi elementami, które urozmaicają użytkowanie i pozwalają dbać o naszą broń. Duży wybór oraz przystępne ceny sprawiają, że każdy znajdzie swoje wymarzone tarcze, kabury czy torby na broń. Oprócz popularnych i podstawowych akcesoriów do dyspozycji użytkownicy wiatrówek mają wiele innych przyrządów jak tłumiki lunety, kolby czy celowniki laserowe. Duża liczba sklepów internetowych sprawia, że w szybki i komfortowy sposób można zrobić zakupy, nie wstając z kanapy. Co oferuje rynek ? Jakie są ceny i gdzie najlepiej je kupować ? O tym wszystkim piszemy poniżej.

Śrut

Śrut to podstawowy element wiatrówek. Dzięki niemu możemy strzelać, a jego odpowiedni dobór jest bardzo ważny. Na rynku dostępne są różne kalibry — np. 4,5 mm lub 5,5 mm, oraz różne technologie wykonania (materiały, kształty). Najpopularniejszymi są kulki 4,46 mm, płaskie, półokrągłe czy szpiczaste. Śrut może być dobierany pod kątem odległości strzelanie. Niektóre konstruuje, są dokładniejsze na bliskie odległości, a niektóre skuteczniejsze na pewnym dystansie. Warto więc zatem zasięgnąć opinii profesjonalistów, który nabój będzie odpowiedni oraz przeczytać informacje o naszej wiatrówce, aby dobrać najlepsze rozwiązania. Sama bron tez może wymagać konkretnych rozwiązań. Przykładem jest np. gwintowana lufa, która współpracuje dobrze np. ze szpiczastym śrutem 5,5 mm.

Tarcze z sylwetkami

Papierowe tarcze, do których można strzelać, są z pewnością jednym z najbardziej lubianych akcesoriów. Dają wiele radości i możliwość treningu umiejętności. Jaki mamy wybór? Tutaj możliwości jest wiele. Dostępne są tarcze z sylwetkami bandytów, klasyczne koła z punktacją lub wielkie ilustracje z postaciami naturalnych wielkości. Ceny wahają się w granicach kilku złotych, a zakup kilku różnych da wiele godzin dobrej zabawy. Jeśli chcemy, aby tarcza służyła nam dłużej niż przez kilka dni dobrym pomysłem będzie zainwestowanie środków w metalową tarczę. Również, jak i w przypadku papierowych dostępne są różne formy i rozmiary. Do wyboru otrzymamy proste kulołapy z figurką, która obraca się po trafieniu — oraz te bardziej złożone, wieloelementowe i ruchome konstrukcje.

Kabury

Jeśli posiadamy wiatrówkę mniejszych rozmiarów w formie pistoletu lub rewolweru ciekawą opcją są kabury. Odpowiednie przenoszenie broni w trakcie użytkowania to ważna kwestia. Kabura pozwala w komfortowy sposób trzymać broń przy sobie i eliminuje ryzyko zgubienia czy upuszczenia. Rynek oferuje nam wiele modeli. Podstawowe to proste konstrukcje ze skóry lub materiału. Mogą one też posiadać kieszonki i uchwyty. Mocować je można do pasa. Te bardziej zaawansowane — udowe lub naramienne posiadają liczne regulacje, dzięki którym każda osoba dopasuje kaburę do siebie. Ceny rozpoczynają się od kilkudziesięciu złotych i rosną w miarę zaawansowania. Kabura będzie też efektownym dodatkiem do naszego arsenału.

Torby do przenoszenia

Torby do przenoszenia i przechowywania wiatrówek są kolejnym przydatnym akcesorium. Odpowiednie zabezpieczenie podczas transportu jest istotną sprawą. Podczas podróży broń może zostać uszkodzona, porysowana lub upaść. Ich ogromny wybór gwarantuje, że każdy użytkownik znajdzie odpowiednią torbę dla siebie. Dostępne są różne rozmiary, kształty, kolory i wielkości. Niektóre z nich posiadają dodatkowe zabezpieczenia w postaci grubszych ścian lub specjalnych pianek. Pokrowce takie mają zazwyczaj liczne kieszonki na akcesoria.

Trójnogi

Aby przetestować broń jako wyborową snajperkę niezbędny będzie stojak na broń. Dwójnogi i trójnogi podtrzymują wiatrówkę w komfortowy sposób, dając szansę strzelcowi na wykonanie precyzyjnego strzału. Wybór jest duży. Te najtańsze i najprostsze konstrukcje kosztują kilkadziesiąt złotych, są wykonane z plastiku lub tworzywa i będą dobrym wyborem dla początkujących osób, lub ekonomicznym rozwiązaniem. Zaawansowane konstrukcje wykonane są z metalu. Ich wykończenie jest bardzo dokładne. Posiadają stabilizację, uchwyty, miejsce na szyny, regulowane nogi i inne przydatne dodatki. Ceny wahają się w granicach kilkuset złotych, ale jeśli myślimy o dłuższym użytkowaniu, warto wydać tę kwotę. Z pewnością taki sprzęt posłuży nam przez długi czas a funkcjonalność, którą posiada, ułatwia strzelanie.

Optyka strzelecka

Jeśli posiadamy już trójnóg lub chcemy strzelać z dużą dokładnością, idealnym wyjściem będzie dokupienie optyki strzeleckiej. Tak jak w przypadku innych akcesoriów wybór jest szeroki a ceny przystępne. Najtańszymi opcjami będą proste lunety, które przybliżają cel. Ceny rozpoczynają się od kilkudziesięciu złotych. Te bardziej zaawansowane konstrukcje są wykonane z lepszych materiałów i mają lepsze właściwości. Zaliczyć do nich można powłokę antyrefleksyjną, większe przybliżenie czy możliwość korekcji soczewek. Koszt zakupu to kilkaset złotych.

Magazynki

Krótkie wiatrówki w formie pistoletów posiadają magazynki. Te standardowe umieszczane w zestawie razem z bronią czasami mogą nie spełniać wymagań użytkownika. Co wtedy? Rynek oferuje duży wybór magazynków. Głównymi cechami, jakie brane są pod uwagę przy ich wyborze to pojemność oraz kaliber. Na dalszy plan schodzi estetyka, która jest mało istotna przy tym elemencie. Ważnym elementem może być materiał, z którego jest wykonany magazynek. Te droższe są trwalsze i posłuży zdecydowanie dłużej. Oprócz tradycyjnych magazynków do pistoletów dostępne są również magazynki do rewolwerów. Znacznie różnią się od swoich konkurentów. Są okrągłe, a w środku znajdują się miejsca na śrut. Tak jak w przypadku poprzedników główną cechą, która decyduje o wyborze to kaliber. Ceny rozpoczynają się od kilkudziesięciu złotych.

Akcesoria do czyszczenia

W pewnym momencie nadchodzi czas, w którym trzeba zadbać o nasz cenny sprzęt. To bardzo ważny chwila, gdy odpowiednie serwisowanie pozwala utrzymać wiatrówkę w dobrym stanie. Rynek oferuje nam bardzo dużo specyfików, aby broń była reprezentacyjna i działała bez zarzutu. Pierwszym z nich są pianki i preparaty do czyszczenia zewnętrznego. Podczas użytkowania karabin może się ubrudzić. Zwykła woda jest dobra do końcowego etapu i ostatecznego przetarcia broni. Nie poradzi sobie z trudniejszymi plamami, a w nadmiarze może uszkodzić np. drewno w wiatrówce. Do wewnętrznej konserwacji otrzymujemy liczne oleje, które usprawnia działanie wszystkich ruchomych części. Dostępne są w wersjach jako spray, kroplowy dozownik lub do samodzielnej aplikacji. Ogromna ilość akcesoriów i dodatków do wiatrówek pozwala na ich komfortowe użytkowanie, serwis i urozmaica chwile strzelania. Duży przedział cenowy i asortymentowy pozwala wybrać każdemu najlepszą dla siebie opcje. Najlepszym miejscem na ich zakup będą sklepy internetowe specjalizujące się w tej branży. Posiadają one zdecydowanie większy wybór niż te stacjonarne, niższe ceny i liczne rabaty, z których warto skorzystać. Szybka wysyłka i fachowa porada zachęcają tylko jeszcze bardziej do skorzystania z ich oferty. Zakup takich dodatkowych elementów może też być dobrym pomysłem na prezent dla osoby posiadającej wiatrówkę.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii