more SAFETY and FUN
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Atestowane alkomaty

Alkomat to innowacyjne urządzenie, które jest niezbędne nie tylko dla funkcjonariuszy policji drogowej do testowania kierowców na trzeźwość, ale może pomóc wielu innym osobom w różnych sytuacjach. Na przykład takie urządzenie jest niezbędne dla każdej dorosłej osoby, która spożywała dzień wcześniej alkohol, a następnego dnia chciałaby prowadzić samochód. Jeżeli przeprowadzi test alkomatem i w wydychanym powietrzu pojawi się od 0,1 mg do 0,25 mg, będzie mogła usiąść za kierownicę auta. Ta prosta i szybka kontrola pomaga określić stan kierowcy zgodnie z rzeczywistym wskazaniem alkomatu.
 

W jakich sytuacjach może przydać się jeszcze alkomat?

 

Alkomat pomaga rodzicom lepiej kontrolować swoje nieletnie dzieci. Jest to szczególnie ważne w okresach dorastania. Często wszystko zaczyna się od konsumpcji piwa, które wielu uważa się za napój całkowicie nieszkodliwy. Ale młody człowiek szybko, może się uzależnić, i stanie się to początkiem dorosłego alkoholizmu. Jeśli nastolatek wie, że jego rodzice czekają w domu z alkomatem i mogą w każdej chwili wykonać test trzeźwości, wówczas świadomie odmówi spożywania napojów alkoholowych.
 

Alkomaty policyjne

 

Wiele obszarów wymaga od pracowników większej uwagi i koncentracji. Wszystkie te cechy są znacznie zmniejszone w chwilach zatrucia alkoholowego osoby. Szczególnie istotne są alkomaty w przedsiębiorstwach zajmujących się transportem towarów lub transportem osób. Kontrola trzeźwości jest obowiązkowym elementem harmonogramu prac. Dopiero po przejściu standardowej procedury sprawdzania kierowcy może on zostać dopuszczony do pracy.
 

Alkomat - na co zwrócić uwagę przy wyborze

 

Jeśli korzystanie z alkomatu jest wykonywane tylko kilka razy w tygodniu, a maksymalna dokładność pomiaru nie jest konieczna, można kupić wersję urządzenia z ograniczoną liczbą zastosowań dla 200-500 pomiarów. Jest to alkomat dla przedsiębiorstwa. Dla średnich i dużych firm dobrym wyborem będzie alkomat Prodigy S z drukarką, posiadający wbudowaną pamięć pozwalającą na zapisanie do dziesięciu tysięcy pomiarów.
 

Profesjonalne alkomaty dla każdego

Alkomat dokona zapisu również danych osoby poddanej testowi i wykonującej badanie z dokładnym wynikiem (+/- 0,005 %). Urządzenie może być wykorzystywane w różnych temperaturach ( -5 do 45 stopni C). Jest to opłacalny zakup, jeśli inspekcje przeprowadzane są z wysoką intensywnością, na przykład ponad 20 razy dziennie. Takie profesjonalne urządzenie ze zwiększoną głośnością czujnika, będzie odpowiednie. W końcu, im częściej używany jest alkomat, tym większy powinien być zasób czujnika pomiarowego. Taki model umożliwia automatyzację rejestrowania wyników codziennych kontroli na temat alkoholu w organizmie pracowników.
 

Jeśli ktoś zamierza korzystać z urządzenia nie więcej niż 20 razy w tygodniu, może kupić tester trzeźwości FITalco DAT II, z żywotnością baterii do około 200 pomiarów. Alkomat posiada zakres pomiaru: 0,00‰ do 4,00‰ (czyli 0,00 do 2,00 mg/l lub 0,00 do 0,40 BAC), jest niewielkich rozmiarów, więc zawsze można mieć go przy sobie.
 

Jak wybrać alkomat do użytku osobistego?

 

Wybierając alkomaty do codziennego użytku, trzeba zwróć uwagę na dokładność pomiaru i niezawodność. Wybierając profesjonalne urządzenie FITalco Neon F1 t można liczyć na jego bezproblemowe działanie i bardzo wysokiej, jakości czujnik elektrochemiczny IV generacji PRO. Alkomat wykona pomiar do 3,00 promili z dokładnością do 0,005 promila. Na jednej baterii można wykonać do pięciuset pomiarów. Ten model alkomatu posiada ważne funkcje takie jak: zegar, datownik i możliwość zapamiętania dziesięciu pomiarów. Do warunków domowych jest idealnym rozwiązaniem.

Warto wiedzieć: przykładowy przelicznik (mg/L na promile)
- 0,05 mg/L = 0.105 ‰ (poniżej progu);
- 0,09 mg/L = = 0.189 ‰ (poniżej progu);
- 0,1 mg/L = = 0.21 ‰ (powyżej progu - wykroczenie);
- 0,25 mg/L = 0.525 ‰ (powyżej progu 0,50 ‰ - przestępstwo);
 

Alkomat FITalco Grafit – dlaczego warto kupić

 

Alkomat FITalco Grafit to alkomat IV generacji. Posiada zakres pomiarowy od 0,00 do 4,00 promili. Charakteryzuje się wysoką dokładnością nawet do setnych części promila. Wbudowany czujnik elektrochemiczny gwarantuje skuteczny pomiar, nawet przy dużej zawartości alkoholu etylowego w wydychanym powietrzu. Producent wybrał dokładnie taki czujnik ze względu na odporność na zakłócenia jakie mogą wywołać inne substancje chemiczne znajdujące się w próbce badanego powietrza, posiada również liniową charakterystykę i dużą selektywność dzięki temu reaguje tylko na obecność alkoholu etylowego w wydychanym powietrzu.
 

To co wyróżnia alkomat FITalco Grafit to duży wyświetlacz, dokładnie pokazujący konieczne informacje i ostrzeżenia w przypadku przekroczenia dopuszczalnej dawki alkoholu. Po uruchomieniu urządzenia potrzeba tylko 35 sekund aby wykonać pierwszy test. Tester przygotowany do pracy wydaje sygnał dźwiękowy i można wdmuchiwać powietrze nieprzerwanie przez pięć sekund, na wyświetlaczu w ciągu 35 sekund pojawi się wynik pomiaru. W przypadku pojawienia się wyniku powyżej 0,19 promila urządzenie uruchomi alarm (świetlny i dźwiękowy), który oznacza, że według naszego prawa została stwierdzona niedozwolona dawka alkoholu w wydychanym powietrzu.
 

Alkomaty - główne zalety mierzenia stanu trzeźwości

 

- Wskaźnik naładowania baterii;
- Samoistne wyłączenie zasilania po 30 sekundach od ostatniego pomiaru;
- Wyświetlacz z dwukolorowym podświetleniem;
- Funkcja kontroli temperatury pracy;
- Funkcja kontroli ciągłości wydechu;
 

Alkomat jest łatwy w użyciu i dokładnie raportuje wyniki w bardzo krótkim czasie. Zalecany jest dla indywidualnych użytkowników lub dla małych firm.
 

Inne alkomaty firmy Fitalco

 

Alkomat FITalco Pluto jest urządzeniem wielokrotnego użytku, posiada wysokiej, jakości czujnik elektrochemiczny. Wykonuje pomiary w od 0,00 do 4,00 promili. Urządzenie jest małe i wygodne, zawsze można włożyć go do torebki lub do schowka w samochodzie. Alkomat ma automatyczny wyłącznik zasilania, który gwarantuje oszczędność baterii. Zastosowanie w urządzeniu podświetlanego wyświetlacza daje możliwość swobodnego korzystania o każdej porze i w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Czujnik II generacji, szybko jest gotowy do wykonania pomiaru trzeźwości, równie sprawnie podaje wynik z dużą dokładnością. Alkomat posiada efektowny i designerski wygląd wizualny.
 

Bezpieczna kontrola trzeźwości - dobry alkomat

Alkomat FITalco Blow 2 to najnowsza generacja urządzeń do kontroli trzeźwości. Urządzenie jest wyposażone w funkcje, takie jak dokonywanie pomiarów. Alkomat posiada intuicyjny panel regulatora, który jest instalowany w sieciach bezprzewodowych. Pamięć wbudowana w przykładowym zapisie do 60000 ostatnio wykonanych pomiarów.

Zalety produktu:
- Platynowy czujnik elektrochemiczny klasy FX3;
- Bezkontaktowy nie wymaga korzystania z ustnika;
- Ciągły sposób kontrolowania (praca przez 8 godzin nieustannej pracy);
- Temperatura pracy: od -5 do 45 stopni C;
- Możliwość łączenia z komputerem w celu wyciągnięcia bazy danych;
- Wyświetlacz: LCD z panelem dotykowym;
- Zakres wskazań: od 0,00 do 4,00 promili;
- Dokładność pomiaru: +/- 0,005%;

 

Kupuj dobre alkomaty ze sprawdzonego źródła


Nasz sklep internetowy oferuje oryginalne produkty i zapewnia bezpieczne zakupy. Kupisz u nas dobry alkomat, który mierzy stężenia alkoholu. Oferujemy alkomaty elektrochemiczne, alkomaty półprzewodnikowe oraz alkomaty dowodowe. Niestety nie oferujemy u nas takiej usługi jak kalibracja alkomatów. Oferujemy także bezpieczne ustniki do alkomatów. Nasze alkomaty są wysokiej klasy. Z przyjemnością doradzimy Państwu wybór najlepsze alkomatu, który spełni Państwa oczekiwania. Oferujemy dogodne ceny i profesjonalne doradztwo. Jeżeli należysz do osób, które lubią alkohol to warto zadbać także o bezpieczeństwo swoje i innych osób. Po dniu imprezowym warto zbadać stan swojej trzeźwości przy pomocy naszego alkomatu.
za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł