more SAFETY and FUN
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Obuwie taktyczne damskie

 

Era wojowniczek - Stare ludowe przysłowie rzecze ,,za mundurem panny sznurem”. Zapewne nie ma w tym ani grama przesady. Mamy jednak XXI wiek i coraz częściej to właśnie płeć piękna przywdziewa wojskowe barwy – rozwój technologiczny niweluje dysproporcje między płciami na polu walki, a zmiany kulturowe kierują zainteresowania pań w stronę typowo męskich zajęć. No właśnie, tylko czy militaria i sporty okołomilitarne damskie to na pewno typowo męskie zajęcia?
 

Buty militarne damskie

 

Śledząc historię sztuki wojennej można z łatwością stwierdzić, że kobiety-wojowniczki nie są jedynie wynalazkiem naszych czasów ale były obecne zawsze. Artemizja, królowa Halikarnasu, walcząca w bitwie pod Salaminą i wsławiająca się niezwykłą odwagą i przebiegłością. Telesilla, poetka z Argos, która w czasie wojny ze Spartą stała na czele oddziału złożonego wyłącznie z uzbrojonych kobiet i wraz z nimi odparła atak wrogich Lacedemończyków. Królowa Sarmatów imieniem Amaga, która przy pomocy niewielkiego konnego oddziału potrafiła zdobyć pałac konkurującego z nią monarchy.
 

Za sprawą seriali historycznych, szczególnie tych opowiadających historie wikingów, coraz większe rzesze ludzi zaczynają interesować się wojowniczymi kobietami. Walczące panie w Skandynawii nie są jedynie wymysłem popkultury – w Szwecji, Norwegii i Danii znaleziono do tej pory około dwudziestu grobów w których kobiety pochowano wraz z włóczniami, strzałami czy toporami… Militaria i żołdacka moda nie były w Skandynawii wikingów zarezerwowane głównie dla panów – spodnie i militarne hełmy nosiły również wikińskie wieszczki.
 

Obuwie zimowe damskie

 

Jedną z najbardziej znanych wojowniczek jest oczywiście święta Joanna D’Arc. Dziewica Orleańska zbroje przywdziała nie dla kaprysu i doskonale również wiedziała jak się używa miecza. Kilkukrotnie ranna prowadziła liczne bitwy, szturmy i obrony. Swoją odwagą, sprytem i umiejętnościami przewyższała nie jednego ze sławnych ówczesnych wojaków. Polacy z kolei powinni pamiętać o ogromnej roli jaką kobiety odegrały chociażby w Powstaniu Warszawskim.

 

Buty dla wojowniczki

 

Coraz częściej można spotkać panie na rozgrywkach ASG. Ten dynamicznie rozwijający się sport militarny nie zna podziału na płcie, a jedynym ogranicznikiem dla uczestników może być tu jedynie wiek i poziom sprawności fizycznej. Oczywiście rynek musiał zareagować na uczestnictwo kobiet w zabawach wojskowy i stworzył szeroką gamę mundurów, atrybutów i obuwia taktycznego dla płci pięknej.
 

Jakie buty taktyczne damskie  wybrać?

 

Buty taktyczne to podstawa – dosłownie i metaforycznie. Jakie buty wybrać aby spełniały wszystkie zadania stawiane przed obuwiem wojskowym? Przede wszystkim należy mieć pełną świadomość do czego takowe buty będą służyć, należy poznać wszelkie rozwiązania jakie obecnie może zaproponować rynek. Obuwie taktyczne damskie źle dobrane do stopy, lub źle dobrane do akcji może stać się przyczyną nie tylko niepoprawnie wykonanej misji, spowolnienia siebie i drużyny za którą jest się współodpowiedzialnym ale również może doprowadzić do uszkodzeń stopy, dyskomfortu, a czasem nawet wymusić dyskwalifikacje lub walkower. Teren potrafi stawiać przed piechurami zaskakujące wyzwania. Otoczenie staje się czasami trzecią stroną konfliktu – przy źle dobranych butach, nawet jeśli jest się wyposażonym w najlepszy mundur, nie ma szans na wygranie z uciążliwą trasą.
 
Paroprzepuszczalność
 

To dziwne słowo, wyglądające jak neologizm rodem z książek science-fiction, powinno charakteryzować każde dobre buty taktyczne. Oddawanie pary na zewnątrz zapewnia stopie komfort, sprawia że stopa nie poci się tak jak niestety w ,,nieoddychających” butach. Dzięki paroprzepuszczalności nie prowokuje się różnych nieprzyjemnych konsekwencji, takich jak na przykład grzybica stóp. Dodatkowo buty damskie mogą mieć wplecioną do wewnątrz srebrną wyściółkę, która ma działania bakteriobójcze i niwelujące nieprzyjemne zapachy (odpowiadają za to jony srebra).
 

Buty damskie taktyczne dobrane do pory roku

 

Zimą zazwyczaj nie nosi się adidasów, późną jesienią sandałów, a latem ocieplanych kozaczków. Dlaczego więc wiele osób sądzi, że wystarczy im jedna para taktycznych butów na cały rok? Przecież to skazywanie nogi na niepotrzebne katusze i prowokowanie nieprzyjemnych konsekwencji. Po co odparzać sobie latem stopy w ocieplanych butach lub marznąć zimą gdy reszta drużyny wykonuje zadania w możliwie jak najwyższym komforcie? Na pewno nie świadczy to o wytrzymałości i ,,twardości” użytkownika, nie dodaje również realizmu – zawodowi żołnierze nie ubierają przecież na misje pustynne tych samych strojów, które używane są w krajach gdzie temperatura spada poniżej zera. Żołnierz powinien być zawsze możliwie jak najlepiej przygotowany do otaczających do warunków.
 

Kupowanie za dużych butów bez ocieplenia i ubieranie dziesięciu par skarpet podczas zimowych zadań również nie jest dobrym rozwiązaniem. Źle dopasowane do stopy obuwie taktyczne w oczywisty sposób równa się powstawaniu obtarć i pęcherzy. Najlepiej wyposażyć się w dwie paru butów - jedne ocieplane na zimę i jedne bez ocieplenia na cieplejsze pory.

 

Buty do zadań specjalnych

 

Bardzo ważna jest wytrzymałość zakupowanego obuwia. Należy pamiętać, że damskie buty taktyczne muszą sprawdzić się w różnych, czasem naprawdę trudnych warunkach. Dzisiaj moda militarna przedostaje się do szeroko rozumianego mainstreamu i różne marki oferują obuwie przypominające damskie buty taktyczne – nie będą one jednak w stanie sprostać zadaniom stawianym prawdziwemu obuwiu militarnemu. Nie są stworzone przecież do biegania po lesie, błocie, czołgania, wspinaczki i wielu innych czynności, które mogą wyniknąć podczas wykonywania misji.
 

Myśląc o ASG bądź innych działaniach wojskowych należy robić zakupy jedynie w sklepach, które w swojej ofercie posiadają artykuły taktyczne damskie. Przyczyna jest prosta – po co kupować buty tylko na jeden wypad i w dodatku musieć rezygnować z uczestnictwa w połowie zabawy?
 

Kolejną ważną rzeczą, która powinna być rozpatrywana przy zakupie obuwia taktycznego jest oczywiście wygoda, a także wszelkie względy bezpieczeństwa. Dobrze dopasowane obuwie jest gwarancją tego, że nie skręci się kostki podczas biegu przez las czy nie naderwie się żadnego ścięgna. Należy pamiętać, że ASG jest bardzo dynamicznym sportem - nagłe zwroty, natychmiastowe zatrzymania się lub padnięcie na ziemię, podczas wszystkich tych czynności stopa układa się w różnych pozycjach i ważnym jest aby była odpowiednio zabezpieczona.
 

Wybór obuwia turystycznego dla kobiet

 
Wybór obuwia taktycznego dla pań jest całkiem spory. Przy zakupie należy zawsze pamiętać do czego ma służyć dany but. Czy potrzebne są wysokie glany, a może klasyczne buty taktyczne? Wyższe czy niższe? Buty to jeden z najważniejszych elementów całego umundurowania i do ich wyboru należy podejść z odpowiednim zaangażowaniem.
za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł