Gazy pieprzowe to idealny środek do samoobrony ze względu na swoje właściwości, a także dlatego, że jest dostępny dla każdego. Jednak ile osób tyle potrzeb i zastosowań gazów. Innego będzie potrzebować bramkarz w klubie nocnym, a innego policjant na patrolu czy interwencji. Dlatego oferta gazów jest bardzo urozmaicona i producenci wymyślają coraz to nowsze technologie, aby gaz pieprzowy był jak najbardziej skuteczny. Gazy pieprzowe mogą różnić się zasięgiem, sposobem uwalniania, a nawet ilością kapsaicyny, czyli substancji aktywnej w nim zawartej. W ofercie sklepu zbrojownia.pl można znaleźć gazy typu chmura, policyjne, żelowe, a nawet gaz pieprzowy dla dziewczyny, np. w formie szminki.

Gaz w postaci stożka

Najważniejszą jego zaletą jest to, że ma duże pole działania i nie trzeba specjalnie celować, aby trafić w napastnika. Jego kształt może mieć szerokość od kilku do kilkunastu centymetrów dlatego nawet podczas ataku paniki łatwo trafić w twarz. Jego wadą jest natomiast podatność na wiatr. Trzeba pamiętać, że przy silnym wietrze strumień stożka gazu może ulec odkształceniu i zmienić kierunek, im dłuższy dystans, tym większe prawdopodobieństwo takiej sytuacji. Uwolniona chmura gazu w najgorszym przypadku może trafić w osobę postronną albo osobę, która gaz uwalniała. Przy użyciu takiego gazu najlepiej zasłaniać twarz drugą ręką, jeśli sytuacja na to pozwala. Gazy pieprzowe chmura takie, są zwykle bardzo tanie, przykładem jest Gaz pieprzowy Walther Pro Secur.

Gaz w postaci strumienia

Taki gaz uwalniany jest z pojemnika jedną wiązką, jak strumień wody z pistoletu na wodę. Jest to na tyle rozwiązanie dobre, że doskonale sprawdzi się podczas podmuchów wiatru. Kolejnym atutem jest jego zasięg – aby gaz był uwalniany w taki sposób, musi być w zbiorniku większe ciśnienie, czyli strumień będzie wyrzucany na znaczne odległości nawet do 4 metrów jak w modelu Gaz pieprzowy Walther Pro Secur UV 360° spray - 47 ml - strumień punktowy (2.2029). Minusem takiego rozwiązania jest konieczność precyzyjnego celowania. W sytuacji krytycznej i przy ataku paniki mały pojemnik szybko jest opróżniony i nie zawsze wystarczy, aby trafić w przeciwnika, dlatego lepszy będzie pojemnik o pojemności ok. 40 ml i więcej aniżeli 16 ml.

Gaz w postaci żelu

Najnowocześniejsze gazy pieprzowe żelowe, które swoją konsystencją przypominają żel. Tak jak w przypadku gazu strumieniowego konieczne jest, aby precyzyjnie celować w przeciwnika, gdyż substancja również jest uwalniana w postaci strumienia. Różnią się jednak tym od poprzedników, że po kontakcie z powierzchnią ciała np. klatką piersiową zaczynają parować i przyklejają się do ubrania. Taki gaz jest trudny do usunięcia i działa dłużej niż te w płynie czy chmurze. To właśnie te gazy mają najczęściej znaczniki, które identyfikują napastnika. Są odporna na wiatr, a także nie rozpylają się i sprawdzą się w małych pomieszczeniach, np. windzie. Również posiadają duży zasięg więc śmiało, można ich użyć z odległości kilku metrów. My polecamy Gaz pieprzowy Walther Pro Secur UV 360° żel - 47 ml - strumień punktowy (2.2030), który ma wszystkie wymienione cechy lub trochę tańszy Gaz pieprzowy Police Perfect Guard 1000 - 75 ml. Żel (PG.1000).

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii