Umarex Sportwaffen GmbH & Co. KG założona została w 1978 roku w Arnsberg w Niemczech. Początkowo firma produkowała jedynie repliki broni bez zezwoleń, obecnie działalność Umarex jest nieco szersza, a sama firma określana jest mianem największego producenta broni na świecie. Działalność firmy od 2010 roku poszerzono o  produkcję wiatrówek oraz akcesoriów do wiatrówek, broni alarmowej i gazowej, a także replik ASG. Broń i akcesoria bazują na produktach renomowanych firm takich jak Walther, Beretta, Hammerli, Browning, Colt, H&K, Ruger, Makarov, Desert Eagle, Smith&Wesson, Oberland Arms, IWI, Reck i są sygnowane ich logiem.

Wśród wiatrówek Umarex każdy strzelec znajdzie coś dla siebie. W szerokim asortymencie firmy odnajdziemy zarówno broń krótką, idealną do strzelania na małych dystansach (pistolety), jak i długą przeznaczoną do bardziej oddalonych celów (karabinki). Pasjonaci i kolekcjonerzy broni pneumatycznej wybierać mogą wśród wielu ciekawych modeli, wśród których znajdziemy między innymi:

  • Wiatrówki sprężynowe takie jak karabinek Umarex Patrol kal. 4,5 mm z klasycznie łamaną lufą. Model ten charakteryzuje niewielki ciężar, dzięki czemu świetnie nada się do rekreacyjnego strzelania dla całej rodziny. Mała waga broni często przenosi się na jej moc i celność, jednak tu producent rekompensuje nam tę niedogodność dołączoną do zestawu lunetą. Atrakcyjny i nowoczesny wygląd wiatrówki oraz dobrej jakości luneta optyczna 3-7x20 pozwolą uzyskać satysfakcję z oddania strzału nawet początkującym użytkownikom.
  • Wiatrówki napędzane na CO2 a wśród nich pistolet UMAREX CP-SPORT Kryptek 4,5 mm oraz Umarex CP-Sport będące repliką kultowego pistoletu bojowego Walther P-99. Oba modele świetnie nadają się zarówno do strzelania sportowego jak i rekreacyjnego. UMAREX HPP to natomiast pistolet o dużej energii i z wyjątkowo realistycznym system odrzutu zamka blow-back. Pełna metalowa konstrukcja i 15-strzałowy magazynek świetnie podkreślają jego moc i dają możliwość przeżycia mocnych wrażeń podczas oddania strzałów. Dla pasjonatów historii II Wojny Światowej w ofercie znajdziemy pistolet LEGENDS P.08 Parabellum BLOW BACK. Uwagę przyciąga jego unikatowy wygląd oraz dbałość wykonania poszczególnych elementów. 20-strzałowy magazynek na okrągły śrut da wiele radości ze strzelania bez konieczności ciągłego uzupełniania naboi.
  • Wiatrówki PCA takie jak karabinek NEXT GENERATION APX PCA idealnie nadający się dla osób zaczynających przygodę z militariami. W zależności od naszych potrzeb, do karabinu załadować można śrut diabolo 4,5 mm lub kulki stalowe 4,46 BB, których to magazynek wewnętrzny pomieści aż 75 sztuk. Kolba przystosowana jest jednakowo dla osób lewo oraz praworęcznych co znacznie poprawia komfort strzelania.

Umarex to jednak nie tylko broń pneumatyczna. Firma posiada szeroki asortyment akcesoriów do wiatrówek, a także akcesoria obronne i inne, takie jak np. race świetlne lub żarówki do latarek.

Każdy posiadacz pistoletu lub karabinku przyzna, że osprzęt ułatwiający strzelanie, przechowywanie oraz ich pielęgnację to podstawa właściwego użytkowania broni. Pierwszą rzeczą, którą zakupujemy do wiatrówki, jest zawsze odpowiednia amunicja. Do wyboru mamy śrut różnej wielkości oraz o odpowiednim kształcie, dobierany w zależności od tego, jaki model broni posiadamy. Dla wygody producent oferuje nam również zapasowe magazynki. Nieodzownym dodatkiem do broni zasilanej dwutlenkiem węgla są z kolei kapsuły CO2 o odpowiedniej gramaturze oraz adaptery umożliwiające stosowanie zamiennie dwóch małych kapsuł 12 gramowych zamiast na przykład jednej dużej 88 gramowej. Aby uatrakcyjnić strzelanie, firma Umarex oferuje nam również tarcze i cele. Kulochwyty niejednokrotnie posiadają różne wielkości przesłon, co pozwala regulować poziom trudności i ćwiczyć celność oddawanych strzałów. Dodatkową atrakcją i ułatwieniem może być również celownik laserowy Umarex Nano I. Po zakończeniu strzelania kolejną ważną czynnością jest wyczyszczenie broni. I tu producent proponuje nam zestaw wyciorów, który skutecznie i należycie wyczyści każdą broń pneumatyczną. Atrakcyjnym, choć nieobowiązkowym dodatkiem, są też kabury, które po przypięciu do paska lub uda chronią broń przed przypadkowym wypadnięciem.

Akcesoria obronne natomiast to gazy pieprzowe, które wykorzystać można w obronie zarówno przed człowiekiem jak i zwierzęciem. Ich różnorodność oraz spory zasięg, jak np. w przypadku gazu pieprzowego UMAREX PERFECTA Stop Attack jest to aż 4 metry, powoduje, że są naprawdę skuteczne i pozwalają czuć się bezpiecznie.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii