Gaz pieprzowy to jeden z najpopularniejszych środków służących do samoobrony. Na jego posiadanie nie jest konieczne zezwolenie, jedynie należy mieć ukończone 18 lat i użyć go jedynie w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Gazy pieprzowe oprócz tego, że mają różnych producentów, mogą się różnić pojemnościami, zasięgiem, sposobem uwalniania z pojemnika czy ilością środka drażniącego.

Co to jest gaz pieprzowy?

Przede wszystkim to nie jest gaz paraliżujący i służy do obezwładnienia przeciwnika. Gaz pieprzowy jest to bojowy środek chemiczny, który drażni przeciwnika poprzez układ oddechowy. Nie wywołuje bólu, lecz powoduje, że napastnik ma problemy z oddychaniem, pieczenie i łzawienie oczu, a także dezorientację. Każdy wdech substancji drażniącej powoduje utrwalanie się skutków, dlatego jest to doskonały sposób obrony przeciw osobom pod wpływem alkoholu, narkotyków. Także gaz pieprzowy dla kobiet, to jeden z niezbędników damskiej torebki, który może uratować zdrowie, a nawet życie.

Gaz pieprzowy a samoobrona

Z racji, iż gaz pieprzowy nie wywołuje trwałych skutków na zdrowiu, może być użyty w sytuacji kryzysowej. Mając w kieszeni taki pojemnik z gazem, można śmiało obronić się przed napastnikiem lub agresywnym zwierzęciem. Istnieją nawet bazy, które zapewniają bezpieczeństwo przed niedźwiedziem napotkanym w lesie, np. Gaz pieprzowy Walther Pro Secur Bear Defender 225 ml. Niewielkie rozmiary pojemnika z gazem pozwalają, aby przenosić go bezpiecznie w torbie lub kieszeni jednak kiedy przewidujemy zagrożenie najlepiej już go trzymać w ręce – wtedy możemy szybko i skutecznie odeprzeć atak, poszukiwania gazu w torbie znacznie to utrudniają. Te nowoczesne gazy mają w składzie znacznik, który osiada na napastniku i jest go bardzo trudno zmyć, dzięki temu policja ma ułatwione zadanie jeśli chodzi o rozpoznanie agresora. Zazwyczaj znacznik jest koloru czerwonego. Nowoczesnym rozwiązaniem jest środek w gazach Walther Pro Secur, który jest widoczny dopiero pod światłem UV, dlatego sam napastnik nawet nie zdaje sobie sprawy, że nosi na sobie taki znacznik. Przykładem takiego gazu to Gaz pieprzowy Walther Pro Secur UV spray - 74 ml - strumień punktowy.
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii