Specyfikacja gazów pieprzowych

Parametrami istotnymi w ocenie czy dany gaz pieprzowy dla kobiet jest dobry, jest skupienie gazu oraz strumień gazu. W przypadku skupienia gazu mamy do czynienia z takimi rodzajami jak żel i płyn. Miotacz żelowy polecany jest w sytuacjach, gdy stajemy w oko w oko z jednym przeciwnikiem. Ten rodzaj skupienia sprawdza się lepiej w zamkniętych pomieszczeniach, niż miotacz z wkładem płynnym. Wiele gazów żelowych posiada w swoim składzie barwniki, pozwalające nam na późniejszą identyfikację napastnika, przed którym się bronimy. Skupienie płynne niweluje ryzyko zwrócenia się gazu w kierunku naszej twarzy, obniżając szansę na zachowanie się niczym bezrozumny kamikadze.

Różny kształt strumienia gazu

Istotnym czynnikiem wyboru jest również kształt strumienia gazu. Do wyboru mamy strumień stożkowy (tzw. gaz chmura) lub punktowy (gaz punktowy). Jeżeli mamy problemy z celowaniem lepszym wyborem będzie stożek; nawet niewystrzelony perfekcyjnie gaz, za sprawą dużej powierzchni rozpylania, dosięgnie celu - tego typu gaz pieprzowy dla kobiet sprawdza się nadwyraz dobrze. Gaz stożkowy świetnie sprawdzi się również w przypadku konfrontacji z większą liczbą przeciwników. Niestety, zasięg chmury może sprawić, że gdy zawieją niekorzystne wiatry, znajdziemy się w sytuacji swoich przeciwników. Możemy jednak tego uniknąć, osłaniając twarz dłonią lub zabezpieczając się odpowiednio (dużą pomocą w podobnych przypadkach są chusteczki nasączone substancją neutralizującą działanie substancji aktywnej). Kolejnym minusem tego typu gazu jest jego podatność na czynniki atmosferyczne; nieodpowiednia wilgotność powietrza może sprawić, że gaz nie zadziała tak, jakby nam na tym zależało. Plusy i minusy gazu w formie strumienia są całkowicie przeciwne. Po pierwsze – musimy wymierzyć prosto w twarz przeciwnika, żeby gaz zadziałał odpowiednio. Po drugie, gaz w tej formie jest bardziej odporny na warunki pogodowe i nie grozi nam rykoszetem w razie zmiany kierunku wiatru. Nie sposób więc arbitralnie rozstrzygnąć, który z rodzajów gazu jest lepszy – indywidualny użytkownik za każdym razem powinien rozpatrzyć, co jest dla niego korzystniejsze.

Jaki gaz pieprzowy dla kobiet?

Kiedy już przyswoimy ogólne wiadomości o specyfice gazów pieprzowych, powinniśmy się zdecydować na wybór modelu dla siebie. Bogata oferta akcesoriów obronnych takich jak gaz pieprzowy dla kobiet sprawia, że zdecydowanie się na konkretny produkt nie jest wcale taka łatwe, jakby mogło się wydawać. Postanowiłam zawęzić wybór do gazów pieprzowych dedykowanym kobietom. Gaz dla kobiet powinien być niewielki; powinien pasować zarówno do wielkiej torebki „codziennej”, jak i małej, eleganckiej „do teatru”. Spodziewaną zaletą powinien być również ergonomiczny kształt, wyprofilowany tak, by dobrze leżał w dłoni. Z uwagi na charakter zaczepek oraz zagrożeń, z którymi spotykamy się na co dzień, odpowiedni do kobiecej samoobrony wydaje się gaz w formie płynnej o skupieniu w kształcie chmury.

Gazy pieprzowe dla kobiet firmy Walther

Na uwagę zasługują produkty z serii Walther Pro Secur, cieszące się dobrą opinią wśród użytkowników, zwłaszcza jeśli chodzi o gaz pieprzowy dla kobiet. Ta Niemiecka firma cieszy się renomą, której warto zaufać. Gazy tej linii są stosunkowo niedrogie, idealne, aby nauczyć się na nich prawidłowej obsługi (nie jest to wcale trudne, lecz chyba każdy woli wypróbować produkt w warunkach niewywołujących stresu). Głównym składnikiem płynu jest kapsaicyna, dająca efekt obezwładnienia trwający około 40 minut. Tyle z pewnością wystarczy na ucieczkę lub wezwanie pomocy. Gaz stanowi doskonały komplet wraz z obudową polimerową, którą można dołączyć do kluczy, paska czy torebki i zawsze nosić przy sobie. Mała czarna obudowa pasuje zarówno do małej czarnej sukienki jak i do stroju treningowego. Bardzo interesującym produktem jest także inny gaz firmy Walther, wyprodukowany specjalnie dla kobiet. Eleganckie opakowanie w kolorze pudrowego różu, upodabnia go całkowicie do szminki. Wyobrażam sobie zaskoczenie napastnika, obezwładnionego siłą kobiecości. Z opinii kupujących wynika, że gaz idealnie nadaje się na prezent dla żon, córek i partnerek. Kusząca strona wizualna to jednak nie wszystko, co producent miał nam do zaoferowania. Gaz wytwarza bardzo silny, długo działający strumień, który jest w stanie poradzić sobie z przeciwnikami znajdującymi się pod wpływem substancji psychoaktywnych. Drogie panie (i panowie), to robi wrażenie! Renomowana niemiecka firma oferuje nam bardzo dobre produkty, ale polscy producenci też mają coś do powiedzenia.

Gazy marki Kolter Guard

Jeśli już o maskowaniu mowa... Firma Kolter Gurad sprytnie ukryła pojemniczek z gazem w opakowaniu do złudzenia przypominającym atramentowe pióro. Nie zaleca się trzymania w piórniku czy torebce, producent sugeruje możliwość przypięcia do żakietu. Podstawowym składnikiem gazu jest wyciąg z korzenia czerwonej papryki Oleoresin Capsicum . Ta sama polska firma oferuje nam gazy w przepięknych, kobiecych obudowach, podobnie jak omawiany wcześniej produkt firmy Walther, imitujących szminkę - taki gaz pieprzowy dla kobiet jest nie tylko poręczny, ale również bardzo subtelny. Tego produktu raczej nie pożyczymy ukochanemu… Dozownik strumienia wygląda łudząco podobnie do dozownika perfum, trzeba więc uważać, by się nie pomylić. Gazy pieprzowe polskiej firmy wykonane są przede wszystkim ze składników pochodzenia ekologicznego, za co osobiście przyznaję dodatkowe punkty. Nie popieram rozpylania do środowiska substancji, które mogą zaszkodzić naszym braciom mniejszym. Po dokładnym przestudiowaniu ofert dokonałam zakupu, z którego jestem bardzo zadowolona. Oczywiście, nie mam zamiaru zdradzać, który z tych produktów jest towarzyszem moich nocnych spacerów – wybór należy do Ciebie.

Sposób użycia gazu pieprzowego

Bojąc się, że nie opanuję techniki rozpylania, stając się niebezpieczna dla siebie i osób w moim otoczeniu, wyjechałam na wieś, by wypróbować gaz pieprzowy dla kobiet. Poprawne posługiwanie się tym środkiem samoobrony jest bajecznie łatwe; po prostu wybieramy cel i w jego stronę rozpylamy substancję, naciskając na uprzednio odblokowany przycisk. Ot i cała filozofia! Należy liczyć i zapamiętywać liczbę użyć – każdy z pojemniczków ma ograniczoną pojemność, wystarczy zazwyczaj na 2-4 razy (informacja powinna zostać udzielona przez sprzedającego). Żadna z nas nie chce zostać sam na sam z napastnikiem, bezradnie patrząc na pusty pojemnik. Nasze bezpieczeństwo jest przecież najważniejsze, a pewność, jaką daje nowy towarzysz, naprawdę poprawia samopoczucie. Obyśmy tylko nie musiały go za często używać.

Na koniec anegdotka o przydatności gazów pieprzowych

Życie kobiety nie jest łatwe, zwłaszcza gdy jest drobna i krucha. Tragizm, prawda? W szkole nikt nie traktował mnie poważnie, czasem drżałam z lęku w czasie przerw, bojąc się, że starsza klasa spuści mi łomot chcąc wyłudzić dyszkę lub dwie (chodziłam do bardzo „specyficznej” podstawówki)… Ojciec, całkiem niezły karateka, próbował nauczyć mnie paru podstawowych ciosów, ale miałam dwie lewe ręce i dwie lewe nogi. Tak zostało do dzisiaj. Te moje niezgrabne kończyny często wpędzały mnie w kłopoty. Pewnego pięknego wieczora naraziłam się wyrostkom wracającym w dyskoteki i gdybym oni nie byli pijani, a ja nie przygotowywałabym się do półmaratonu, całkiem możliwe, że skończyłabym (w najlepszym wypadku) z siniakiem pod okiem. To wydarzenie oraz parę podobnych, lecz mniej dramatycznych (wywołujących tylko gęsią skórkę zamiast potężnej zadyszki), sprawiło, że mój chłopak zapisał mnie na zajęcia z krav magi. Moja legendarna wprost koordynacja sprawiła, że trening zakończył się fiaskiem. Pogodzona z niedostatkami ciała, wróciłam do domu, by poszukać alternatywnych sposobów samoobrony. Tak trafiłam na sklep internetowy zbrojownia.pl i oferowane przez niego gazy pieprzowe dla kobiet. Postanowiłam bliżej przyjrzeć się dostępnym produktom.

Co jeszcze powinnaś wiedzieć o gazach pieprzowych do samoobrony?

W ofercie sklepu znajdziesz też inne gazy, jak np. gaz pieprzowy sabre, sabre red, które również są dobre jeśli chodzi o samoobronę dla kobiet w sytuacji zagrożenia, kiedy czas jest szczególnie ważny. Rozpylenie gazu w oczy podczas ataku daje nam możliwość ochrony - dlatego gazy pieprzowe dla kobiet uchodzą za jeden z najprostszych sposób samoobrony, a przy tym skuteczny i niedrogi. Tego typu gadżety zawsze warto mieć w kieszeni damskiej - to minimalna gwarancja bezpieczeństwa i idealny sposób na odparcie ataku.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii