W skład ekwipunku każdego amatora airsoftu powinny wchodzić hełmy militarne albo kaski. Nie są one co prawda wymogiem uczestnictwa w zawodach, ale przyczyniają się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa oraz komfortu w trakcie ich trwania. Ponadto, hełmy militarne odgrywają kluczową rolę dla urealnienia całej rozgrywki. Działania uczestników wydają się być bardziej prawdziwe, właśnie dzięki temu, że korzystają oni ze wspomnianych hełmów. Zawody airsoftowe należą do grupy gier z gatunku dynamicznych, gdzie zwroty akcji są nagłe, a reagować należy możliwie najszybciej. Dobrej jakości hełm militarny ma za zadanie chronić głowę uczestniczącego w zawodach przed ewentualnymi obrażeniami. Hełmy militarne występują w rozmaitych wersjach. Wybór jest ogromy, co sprzyja temu, że każdy fan airsoftu bez trudu będzie mógł znaleźć produkty, które z pewnością sprostają jego oczekiwaniom. Istnieje możliwość nabycia hełmów charakteryzujących się kamuflażem, a także takich, które występują w jednym kolorze. Można także przebierać w modelach. W prezentowanym artykule przedstawimy Państwu kilka propozycji hełmów militarnych, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę. Napiszemy, czym charakteryzują się poszczególne z nich, a także jakie mają zastosowanie. Zapraszamy do lektury!

Hełm MIL-TEC RAIL M.I.C.H. 2001, czyli amerykański hełm wyposażony w szyny akcesoryjne

Wymieniony w powyższym tytule hełm został wykonany z włókna szklanego, a jego waga nie przekracza jednego kilograma, co przedkłada się na komfort związany z jego użytkowanie. Użyte w budowie hełmu włókno szklane, to z kolei bardzo wytrzymały materiał, który z powodzeniem spełni rolę ochraniacza przed uderzeniami pocisków, które wykorzystuje się w grach takich jak asg czy też paintball. Paski, w które został wyposażony hełm MIL-TEC RAIL M.I.C.H. 2001 zostały wykonane z bawełny i możliwe jest regulowanie ich. Zamontowany w opisywanym modelu potnik stanowi jego kolejny atut. Hełm jest bardzo uniwersalny. Jego wnętrze wypełnione jest specjalną pianką, co ma podwyższać wygodę korzystania z hełmu. Podobnie wygląda kwestia związana z nausznikami, które są wyprofilowany w taki sposób, aby możliwym było korzystanie ze słuchawek podczas noszenia hełmu. Opisywany hełm militarny jest wzorowany na hełmie M.I.C.H.

Hełm MIL-TEC M.I.C.H., czyli hełm, z którego korzystają amerykańskie siły jednostki S.W.A.T.

Podobnie jak opisany w poprzednim akapicie, również ten hełm został wykonany z mocnego i bardzo wytrzymałego na uszkodzenia włókna szklanego. Hełm MIL-TEC M.I.C.H. jest jednak nieco cięższy, jego waga przekracza nieco jeden kilogram i jest równa dokładnie 1270 gramom. Materiał, którego użyto do jego produkcji, gwarantuje stuprocentową ochronę przed efektami uderzeń pocisków, których używa się podczas gier takich jak asg czy też paintball. Regulowane paski oraz niezwykle komfortowy podbródek zostały wykonane z bawełny. Całość takiego rozwiązania wiąże się bezpośrednio z faktem, że korzystanie z tego hełmu jest bardzo wygodne. Podobnie jak w pierwszym z opisywanych hełmów, w tym również zamontowany został potnik, który stanowi ogromny plus dla tego modelu. Pianka, która pokrywa wnętrze kasku, zapewnia komfortowe warunki dla użytkownika hełmu, a nauszniki o odpowiednim profilu umożliwiają korzystanie z zestawu słuchawkowego, co przedkłada się na lepszą rozgrywkę i pozwala na kontaktowanie się z innymi uczestnikami gry czy też zawodów. Rozmiar hełmu jest w pełni uniwersalny, a więc stanowi on odpowiednią propozycję dla każdego. Podczas produkcji tego przedmiotu wykorzystano oryginalny wzór hełmu M.I.C.H..

Hełm FAST PJ CFH, czyli komfort noszenia w niezbyt wysokiej kwocie.

Hełm FAST PJ CFH wyprodukowany został przez markę FMA z Hongkongu. Charakterystycznymi cechami dla tego produktu jest mała waga, bp wynosząca zaledwie trochę ponad pół kilograma, czyli 635 gram. Do wykonania hełmu użyto wysokiej jakości tworzywa, a jego wzór jest wierną repliką kasku FAST PJ CFH. Niewielka waga hełmu w połączeniu z jego konstrukcją sprawia, że jest to produkt dający spore poczucie komfortu podczas korzystania z niego. Gąbki, które zostały, umieszczone we wnętrzu kasku sprawiają, że trwale utrzymuje się on na głowie i jest całkowicie ustabilizowany. Dodatkowym atutem tego produktu jest fakt, że pozycję, w jakiej znajdują się wspomniane wcześniej gąbki, można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb, tak aby ich ułożenie odpowiadały preferencjom konkretnego użytkownika. Zostały one zamocowane przy użyciu rzepów. Regulowanie oparte jest o czteropunktowy fasunek, który zapina się przy użyciu klamry typu fastex. Fasunek posiada dodatkowy plus w postaci tego, że jego wykonanie zostało oparte o układ ściśle zamknięty, a więc nie występują w nim ostające paski regulujące, które mogłyby rozpraszać gracza i być, najzwyczajniej w świecie, niewygodne. Hełm FAST PJ CFH wykorzystuje zespół szyn montażowych bocznych. Oznacza to, że umożliwia on mocowanie sporej ilości ponadprogramowych rozwiązań związanych z oporządzeniem. Mowa tutaj między innymi o oświetleniu taktycznym, zestawie słuchawkowym, który pozwala na kontaktowanie się z innymi uczestnikami zawodów airsoftowych, czy też o goglach, które mają ogromne znaczenie dla ochrony oczu gracza w czasie trwania rozgrywki. Front opisywanego hełmu został wyposażony w montaż, który podobnie jak reszta kasku wykonany został z tworzywa oraz w linki odciągowe. Linki odciągowe służą umożliwieniu instalacji systemów NVG. Wraz z kompletem całego hełmu dołączony został pełen zestaw rzepów. Są to rzepy dedykowane do tegoż modelu, których profil umożliwia przyklejenie ich do skorupy hełmu. Pełnią one dość ważną funkcję. Mianowicie, mowa tutaj o umożliwieniu przez nie na zamocowanie naszywek rodzaju morale-patch, znaczników oraz oznaczeń (na przykład przynależności do danego ugrupowania w grze). Wznowiona niedawno seria hełmów CFH jest rozwiązaniem dość niskobudżetowym, które świetnie sprawdzi się w przypadku osób początkujących w grach typu paintball czy asg. Hełm jednak jest bardzo solidnym sprzętem, który jest także mocno funkcjonalny. Ponadto firma FMA, która jest odpowiedzialna za jego wyprodukowanie, cieszy się niezwykle pozytywną opinią użytkowników, a tym samym posiada wysoką renomę. Kolejnym atutem tego sprzętu jest jego stosunkowo niska cena.

Wybór dobrego hełmu militarnego

Jak wynika z zamieszczonego powyżej opisu, znalezienie odpowiedniego sprzętu dla siebie wcale nie należy do trudnych zadań. Dzisiejszy rynek dostarcza wielu komfortowych rozwiązań dla amatorów airsoftu. Każdy zawodnik może znaleźć sprzęt, który będzie całkowicie odpowiadał jego indywidualnym potrzebom i jednocześnie nie będzie zbyt mocno obciążał jego portfela. Mnogość propozycji sprawia, że zakupy stają się czystą przyjemnością. Żywimy ogromną nadzieję, że opis poszczególnych hełmów militarnych pomoże Ci w wybraniu tego, który jest najbliższy Twoim potrzebom. Jeśli jesteś początkującym zawodnikiem, rozważ zakup trzeciej propozycji, jeśli masz za sobą już inne zawody - zastanów się pomiędzy pierwszym a drugim hełmem.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii