Kapelusze militarne i turystyczne firmy Helikon z rondem o różnych szerokościach wykonane są z lekkich materiałów nylonowych i bawełnianych np. (50% bawełna, 50% nylon) zaimpregnowane przeciw przemakaniu w kolorach kamuflażu. Takie kapelusze militarne wzorowane są na kapeluszu amerykańskich żołnierzy, natomiast kapelusze wojskowe o wąskim rondzie, wzorowane są na kapeluszach brytyjskich oraz australijskich żołnierzy. Modele wykonane są z  szybkoschnącego materiału (60% bawełna, 40% poliester) i jest przeznaczone do pracy w obszarach leśnych i pustynnych. Zapewniają skuteczną ochronę przed słońcem i deszczem.

Kapelusze militarne i turystyczne firmy Helikon – główne cechy

Kapelusze militarne i turystyczne produkowane są z oddychającego i lekkiego materiału, stanowiąc skuteczną ochronę przed wysokimi temperaturami. Kapelusze posiadają regulowany obwód, dlatego każdy może dopasować wybrany model do swojej głowy. Fasony uszyte według wzoru kapeluszy armii brytyjskiej nie zawierają metalowych otworów służących do wentylacji ponieważ zostały zastąpione siatkowymi tunelami. Zapewnia to użytkownikom skuteczniejszy przepływ powietrza, natomiast umieszczony w obrębie czoła potnik przeciwdziała gromadzeniu się potu na czole.

Takie kapelusze sprawdzają się nie tylko do działań taktycznych w lesie, ale mogą być z powodzeniem używane podczas podróży do ciepłych krajów oraz na krajowych terenach w czasie upałów. Kapelusze nadają się do codziennego noszenia lub polowania i wędkowania. Oprócz stylu militarnego mają jeszcze jeden atrybut wojskowy wstążkę wszytą na górę. W razie potrzeby można do niej dołączyć różne elementy maskujące. Kapelusze dostępne są w ciekawej kolorystyce: kamuflaż w odcieniach szarości, zieleni, leśne, pustynne, oliwkowe, czarne.

Zastosowanie kapeluszy militarnych i turystycznych

Kapelusze o wzornictwie wojskowym powstały przede wszystkim dla pracowników wojskowych, ale są również idealne dla cywilów do noszenia o różnych porach roku, sprawdzą się w trakcie airsoft i innych gier taktycznych. Ponadto produkty mogą się przydać na biwaku lub podczas gry sportowej. Kapelusze militarne są nie tylko obowiązkowym atrybutem wojskowym, ale także ważnym elementem kamuflażu w terenie, stanowią ochronę przed opadami i nagrzewaniem głowy w wysokich temperaturach otoczenia. Jeśli chodzi o elementy wyposażenia taktycznego, na produkty nakładane są specjalne wymagania:

  • Właściwości ochronne - wykonane z trwałych materiałów (bawełna i nylon), które skutecznie usuwają wilgoć (siatki, otwory wentylacyjne) za pomocą wodoodpornych i odpornych na wiatr tkanin: nie pozwalają zamoknąć, nie zostaną zdmuchnięte na wietrze, chronią przed ciepłem i zimnem.
  • Rondo w kapeluszu militarnym tworzy cień w pobliżu oczu, a także częściowo zakrywa szyję.
  • Trwałość - nawet przy długotrwałym noszeniu kapelusza militarnego służą przez długi czas, zachowując wszystkie cechy.
  • Ergonomia - idealne dopasowanie do anatomicznego kształtu głowy.
  • Prostota czyszczenia - produkty można łatwo oczyścić z zanieczyszczeń, wytrzymują pranie i szybko wysychają.

Kapelusze turystyczne na wyprawy

Modele, które zostały uznane za wojskowe, mogą być z powodzeniem wykorzystywane również rekreacyjnie. Kapelusze turystyczne są chętnie używane podczas wyjazdów do krajów tropikalnych, ponieważ są sprawdzonym nakryciem głowy podczas wypraw w gorącym klimacie. Wiele osób wykorzystuje kapelusze na rodzimych terenach podczas wypraw w góry, wycieczek po lesie zapewniają ochronę nie tylko przed palącym słońcem i deszczem, ale także przed owadami i drobnymi elementami spadającymi z góry.

Niezawodne zamocowanie sznurka zapewnia regulację obwodu i paska podbródkowego, a dobrą termoregulacją osłony głowy jest wszyta siatka lub otwory wentylacyjne. Niektóre modele mają odpinaną osłonę karku. Wkładki wentylacyjne i lekki materiał przyczyniają się do dobrej wentylacji głowy. Lekki kapelusz turystyczny wzorowany jest na elemencie mundurów armii amerykańskiej, to prawdziwe zbawienie na gorące lato. Taki kapelusz można nosić w mieście, na plaży, podczas wędrówki.

Kapelusz łatwo chowa się w kieszeni lub plecaku, a potem nie traci kształtu. Replika amerykańskiego kapelusza nie zawiera niczego zbędnego. Łączony materiał i oryginalny krój nadają mu tajemniczości i surowej elegancji. Pasuje prawie do każdego, niezależnie od wieku, podkreślając rysy twarzy i oczy. Faktem jest, że mają różny unikalny kolor kamuflażu, który zawsze pozostanie modny. Wszystkie kamuflaże nie są bez powodu używane, ich kolorystyka tworzy najlepszy efekt maskowania. Kapelusze Idealnie uzupełniają unikalny styl militarny.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii