TRADYCYJNE SPRAWDZONE, CZY NOWE INNOWACYJNE?

Producenci, obserwując wzrost zainteresowania wiatrówkami zasilanymi gazem, prześcigają się w pomysłach, aby wdrożyć swój produkt. Wiele patentów już wygasło, co ułatwia stosowanie sprawdzonych rozwiązań i niewielu producentów decyduje się zaryzykować, wprowadzając nowy produkt. System zasilania gazem jest innowacyjny i nadaje wiatrówce dodatkowe cechy, których nie spotkamy w tradycyjnych sprężynowych wiatrówkach.

TRADYCYJNA BUDOWA

Są jednak producenci, którzy nie boją się innowacji i nowych inwestycji. Jedną z takich firm jest hiszapańska marka Norica. Zwieńczeniem starań nad wprowadzeniem na rynek czegoś świeżego jest Norica Spider GRS Gas Ram System. Spider GRS nie różni się od większości modeli zasilanych tłokiem gazowym i również posiada tradycyjną łamaną lufę. Patrząc na wiatrówkę z boku trudno się domyślić, że ta broń jest zasilana sprężyną gazową. Jeżeli chodzi o jakość wykonania, to trzeba uczciwie powiedzieć, że to solidna wiatrówka, do budowy, której użyto niewiele tworzyw sztucznych, a elementy metalowe pokryto warstwą ochronną. Wiatrówka jest ładnie wykończona i dobrze wyprofilowana. Chwyt wraz z baką zapewnia stabilne oparcie i pozwala doskonale złożyć się do strzału. Inne zalety tej wiatrówki to między innymi wentylowana, miękka stopka i przedłużony, ergonomiczny przód.

PRZYRZĄDY CELOWNICZE

Spider GRS posiada światłowodowe otwarte przyrządy celownicze. Takie przyrządy celownicze dają bardzo dobry, klarowny i jasny obraz celu i są w standardzie. Szczerbinka do regulacji wymaga osobnego śrubokręta. Otwarte przyrządy celownicze mają wiele zalet. Na takich przyrządach początkujący strzelec nauczy się zgrywać muszkę ze szczerbinką. Najważniejsze w strzelaniu jest opanowanie, więc nie można wchodzić od razu na głęboką wodę. Naukę strzelania należy zacząć od podstaw. Na początku należy najpierw określić oko dominujące, później nauczyć się ściągać język spustowy i zgrywać przyrządy celownicze. Nauka podstaw przyniesie przyszłemu strzelcowi same korzyści. Muszka jest wyposażona w czerwoną kropkę, dzięki której jeszcze łatwiej będzie strzelcowi zgrać ją ze szczerbinką. Lufa zakończona jest charakterystycznym zgrubieniem, co może sprawiać wrażenie, że wiatrówka wyposażona jest w tłumik. Ten charakterystyczny "tłumik'' na końcu lufy bardzo pomaga przy napinaniu wiatrówki.

Producent wiatrówki - Norica zamontował na końcu szyny montażowej blokadę - ogranicznik mający na celu zapobieganie zsuwania się lunety z szyny. Jest to pożądana funkcja w wielu wiatrówkach, która skutecznie eliminuje przesuwanie się lunety do tyłu podczas odrzutu broni spowodowanego wystrzałem. Długość wiatrówki to 45,5” co powoduje, że jest ona bardzo wygodna zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych strzelców. Ta uniwersalna długość powoduje, że żaden strzelec nie będzie miał problemów z jej napięciem.

STRZELANIE TO NIE PROBLEM

Spowodowanie strzału wymaga od strzelca niewielkiego wysiłku. Niewielki nacisk na spust wywoła strzał. Odrzut broni jest odczuwalny, ale nie silny dzięki zastosowaniu odpowiedniego tłoka i mechanizmu o gładkim uderzeniu. Dzięki zastosowaniu systemu GRS nie słychać charakterystycznego skrobania metalu podczas napinania tłoka. System blokady lufy zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa podczas posługiwania się bronią.

ODDANIE STRZAŁU

Jeśli chodzi o sam cykl strzelania to charakterystyka gazowego tłoka obejmuje ultra szybki czas blokady, który w przypadku Spider'a jest odczuwalny jako szybki trzask. Tutaj nie występują żadne zgrzyty i charakterystyczne uderzenia związane z konstrukcjami napędzanymi sprężyną. Ta akcja jest jednak dość głośna i na pewno można ją porównać ze specyfiką pracy sprężyny. Kolba Spider'a jest wygodna, a odczuwalny odrzut jest dość skromny. Wszystko to powoduje, że strzelanie z tej wiatrówki nie sprawia kłopotu. Nieznacznie ostre krawędzie odczuwane od spodu są rozpraszające, ale biorąc pod uwagę wszystko, trudno się powstrzymać od polubienia tej wiatrówki, bo strzelanie z niej to czysta frajda.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii