Koszulki w kamuflażu, które popularnie nazywane się "moro", są niezwykle modnym elementem stroju każdego amatora  gier z wykorzystaniem replik broni typu paintball. Stanowią one także doskonałe uzupełnienie out-fitu osób, które lubują się w słuchaniu nieco cięższych brzmień muzycznych oraz pasjonatów spędzania czasu na łonie natury np. w lesie lub podczas połowu ryb. Koszulki w kamuflażu moro mają za zadanie ukryć osobę, która je nosi w danym środowisku. Koszulki, które nazywamy t-shirtami z motywem moro mają wiele odmian. Kamuflaż powinien być dopierany w zależności od tego, w jakim miejscu planujemy przebywać. Wyróżniamy dziesiątki rodzajów kamuflażu. Dziś omówimy kilka z nich, konkretnie te, które cieszą się największą popularnością wśród klientów. Kupując tego rodzaju koszulki, warto także skupić się na jakości materiału, z którego zostały one wykonane. Jeżeli mamy w planach ich mocną eksploatację w terenie, powinny być one wykonane w trwałych tkanin, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne, nie blakną oraz cechują się oddychalnością.  Wróćmy jednak do wzornictwa koszulek w kamuflażu.

Koszulki w kamuflażu miejskim

Poruszanie się po zurbanizowanym terenie jest nie lata wyzwaniem dla żołnierzy. Dlaczego? Głównie ze względu na to, że klasyczne typu kamuflażu, w których dominuje zieleń, mają niewielką skuteczność na terytorium miast. Z tego też powodu powstał tak zwany kamuflaż miejski, który swoją premierę zaliczył na przełomie lat osiemdziesiątych oraz dziewięćdziesiątych. Jego wzór oparto na tradycyjnym kamuflażu, który stosowany był w lasach przez wojsko amerykańskie, jednak paleta stosowanych barw uległa całkowitym zmianom. Zielony i piaskowy kolor zastąpiono kolorem białym i szarym występującym w dwóch odcieniach. Ponadto w kamuflażu zastosowano również kolor czarny. Koszulki w kamuflażu miejskim to esencja świetnego designu, która sprawdzi się doskonale w dedykowanych dla niej warunkach.

Koszulki w kamuflażu leśnym

Bardzo dużą popularnością cieszą się koszulki w kamuflażu "Pantera", który jest dedykowanym dla Wojska Polskiego. "Pantera" zajęła miejsce "Pumy" w 1993 roku. Opisywany rodzaj kamuflażu powstał z myślą o jednostce GROM, jednak w latach dziewięćdziesiątych został wcielony do Sił Zbrojnych Rzeczy Pospolitej. "Pantera" jest typowym kamuflażem, który świetnie sprawdzi się w leśnych warunkach. Jego odcienie bazują na zieleni oraz rudościach, co sprawia, że noszący koszulkę z takim wzorek jest praktycznie niewidoczny na tle polskiego krajobrazu. Jeśli zatem Twoją pasją jest zbieranie grzybów, wędkowanie czy też jesteś amatorem paintballu lub broni ASG, kamuflaż w tylu polskiego umundurowania jest dla Ciebie bardzo atrakcyjną propozycją.

Koszulki w kamuflażu pikselowym

Kamuflaż pikselowy jest stosowany przez siły lądowe Armii Stanów Zjednoczonych. Na jego wzór składają się piksele w trzech barwach. Pierwsza z nich to szary, druga - beżowy, a trzecia to zieleń. Umieszczone są one zgodnie ze schematem, który został opracowany dla kanadyjskiego kamuflażu CADPAT. Kamuflaż pikselowy, w skrócie nazywany jest kamuflażem UCP. Swoją premierę zaliczył on w 2004 roku i zastąpił wówczas, dotychczas stosowane formy kamuflażu w postaci M81 Woodland oraz 3 Color Desert Pattern. Obecność kamuflażu pikselowego wyeliminowała całkowicie z obiegu kamuflaż typu MultiCam. W chwili obecnej przyznaje się, że kamuflaż pikselowy nie sprawdził się w warunkach bojowych. Być może tym razem to on zostanie wyeliminowany w rynku na rzecz kamuflażu MultiCam. Nie mniej tego, sam wzór doskonale sprawdzi się w polskich lasach, a więc koszulki z wykorzystaniem jego motywu są dobrą inwestycją.

Koszulki w kamuflażu pustynnym

Kamuflaż, z którego korzystały siły zbrojne Czechosłowacji to ten sam, którego w chwili obecnej używają Czeskie Siły Zbrojne oraz Słowackie Siły Zbrojne. Prace nad jego stworzeniem zostały rozpoczęte w końcówce lat osiemdziesiątych, a na początku lat dziewięćdziesiątych zostały przeprowadzone jego pierwsze testy. Wówczas w palecie wykorzystanych kolorów znalazły się lady odcień czerwieni, różowy, jasna zieleń, blady odcień zieleni, a wszystko to zostało umieszczone na piaskowym tle. Ta koncepcja jednak legła w gruzach i nie została przyjęta. Inaczej było jednak z kamuflażem składającym się z dwóch kolorów, mianowicie piaskowego oraz brązu. Plamy w odcieniach brązu położone zostały na tle w odcieniu piasku. Kamuflaż ten spotkał się z aprobatą i został uznany za oficjalny kamuflaż pustynny byłej Czechosłowacji. Dziś również cieszy się on popularnością wśród amatorów noszenia ubrań z wojskowym motywem.

Koszulki w kamuflażu "Metro"

Metro to kamuflaż miejski, który stosowany jest przez Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji. Jest on w oficjalnym użytku od roku 2001. Jego wzór został oparty na kamuflażu niemieckim zwanym Flecktarn. Zmieniony został jednak kolor barw, w taki sposób, aby sprawdzał się on w warunkach typowo miejskich. Użyto w tym celu palety barw opartej głównie na kilku odcieniach szarości oraz czerni. Kamuflaż typu Metro, oprócz polskiej Policji, wykorzystywany jest również przez National Public of Security Force z Brazylii. To kolejna doskonała propozycja jeśli chodzi o wybór koszulki militarnej, której wzór oparty jest na kamuflażu. Powyższa lista to oczywiście nie wszystko, co znajduje się w ofertach sklepów militarnych. Obfitują one także w wiele innych, równie ciekawy i interesujących wzorów, które pełnią również funkcję kamuflażu. Przed kupnem tego rodzaju ubrań, warto zastanowić się, w jakich warunkach planujemy je wykorzystywać, a następnie zapoznać się z możliwościami, które daje nam dzisiejszy rynek. Jest on jednak tak obfity, że z pewnością każdy znajdzie na nim coś, co okaże się być dla niego odpowiednim wyborem. Wystarczy zapoznać się w tym, co oferują nam sklepy ze sprzętem, odzieżą militarną oraz surwiwalową.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii