more SAFETY and FUN
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Kulki do ASG

(150 produktów)

Kulki do Air Soft Gun

Rozpocząłeś przygodę z Airsoftem? Poznaj nasze akcesoria do broni ASG. W sumie to nie wiesz, jak odpowiednio zabrać się za wybieranie kulek do ASG? Nie musisz się już o nic martwić, w tym artykule zapoznamy cię z wszystkimi aspektami, które należy rozpatrzeć przed zakupem kulek. Jak wiadomo, ekwipunek składa się głównie z broni, można ją określić nawet, jako serce całego wyposażenia. Mimo to broń bez amunicji jest niczym, więc dlatego tak ważną sprawą jest odpowiednie dobranie kulek do ASG. Na pewno w głowach roi się od pytań: Jakie kulki do ASG wykazują się najlepszymi osiągami?, czy też fakt, jak szybko można wyposażyć nimi posiadany przez nas magazynek.

Trzy rodzaje wielkości kulek do ASG

Kulki do ASG charakteryzują się trzema rodzajami kalibru: 6 mm, 8 mm, 11 mm. Najczęściej spotykanym kalibrem jest ten pierwszy, czyli 6 mm. Drugim w kolejności najczęstszego użytkowania jest rozmiar 8 mm, a 11 mm to kaliber, który występuje raczej, jako rzadki okaz do nabycia. Jeżeli zamierzamy na stałe zająć się Airsoftem warto zadbać o to, by kulki, których używamy były wysokiej jakości. Przed ich zakupem należy zwrócić uwagę na to, czy produkt, który niedługo trafi w nasze ręce jest bezszwowy. A więc, jakie są kulki z szwami? Tego rodzaju amunicja posiada coś na rodzaj obręczy w postaci szwu poprowadzonego przez środek. Dodatkowym aspektem jest fakt, że niektóre z kulek mogą posiadać zbędne odlewy plastiku, których rezultatem mogą być liczne zacięcia naszej broni. Dlatego też warto dokładnie przed ich zamierzonym nabyciem sprawdzić, czy produkt nie ma żadnych z wymienionych wad. Najczęściej spotykanymi kulkami są te bez zbędnych szwów, czy też plastikowych odlewów. Ważnym aspektem, z którym należy się zapoznać jest również producent kulek do ASG. Produkty charakteryzujące się niższą ceną zazwyczaj stanowią problem dla precyzyjnych luf replik. W przypadku tańszej produkcji producent niekoniecznie dba o to, by każda pojedyncza kulka była takiego samego kształtu, czy też kalibru. Znaczącą rolę odgrywają również umieszczone w kulkach pęcherzyki powietrza, które wpływają na ich równomierny balans.

Duży wybór kulek do ASG

Po omówieniu aspektu wysokiej jakości kulek do ASG, należy przejść do ich ciężaru. W myśl podstawowej zasady, im mocniejszej repliki używamy, tym cięższą amunicję dobieramy. Najbardziej powszechną masą kulek są wartości od 0,2 - 0,25 g. Znajdują zastosowanie w replikach o mocy około 300-450 fps-ów, czyli tych najczęściej spotykanych, a tym bardziej użytkowanych. Na pewno nie jeden skusi się na odrobinę tuningu repliki, więc wraz z ich udoskonaleniem masę kulek można zwiększyć od 0,28 g do 0,33 g. Typ broni, w której posiadaniu się znajdujemy również stanowi istotny element. Wygląda to następująco: tanie karabiny snajperskie - 0,28 g, a dla tego rodzaju replik tuningowanych - 0,43 g, karabiny szturmowe - 0,2 g do 0,3 g. Ogólnie zaleca się dobieranie optymalnej masy kulek ASG do siły swojej broni.

Kolor kulek do ASG również ma znaczenie

Przy zakupie kulek do ASG ich kolor również jest znaczący. W zależności od ich koloru widoczność jest zmienna. Najczęściej wybieranymi kolorami są: biel oraz czerń. Różnica pomiędzy ich zastosowaniem jest taka, że białą kulkę znacznie łatwiej jest zauważyć w locie aniżeli czarną (szczególnie podczas starć na leśnych terenach), co skutkuje precyzyjniejszym strzałem oraz ograniczoną widocznością dla naszej "ofiary".
za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł