Praktyczna kurtka zimowa w militarnym stylu
Trudno o porę roku bardziej wymagającą pod względem pogody niż zima. Niskie, dające się we znaki temperatury, często obfite opady śniegu, przeplatane marznącym deszczem, dokuczający silny wiatr – z każdą z tych niedogodności dobra, zimowa kurtka powinna sobie poradzić z nawiązką. To element garderoby, którego zwyczajnie, choćby przez dobrze widziany przez ludzi pragmatyzm, nie wypada nie mieć. Zwłaszcza że od dawna, wybierając kurtkę zimową, nie trzeba wybierać pomiędzy zadowalającym designem, jakością i odpowiednim poziomem ciepła – wiele modeli umiejętnie wszystkie te trzy cechy łączy, zachowując dobry stosunek ceny do jakości. Niekrępujący ruchów materiał, ważny szczególnie dla narciarzy, ludzi biegających w niskich temperaturach lub uprawiających inne sporty zimowe, czy osób wykonujących prace na zewnątrz – to dla wielu osób cecha wręcz nadrzędna.
Solidne kurtki zimowe
Wytrzymałość, funkcjonalne kieszenie i odpowiednio ciepła podszewka. Nowoczesny (lub stawiający na klasyczne, inspirowane militariami wzory) design. Tymi atrybutami, przy wyborze kurtki na zimę, powinniśmy kierować się w pierwszej kolejności, bez względu na to, czy ta posłuży nam w warunkach typowej miejskiej zimy, podczas aktywności fizycznej, czy wypraw w góry i dziki teren. Odpowiednia ilość pojemnych i co najważniejsze odpornych na przemakanie, jeśli zamierzamy w niej nich nosić wrażliwe przedmioty, pokroju telefonu i/lub dokumentów, kieszeni, niepsujących ogólnego wyglądu zewnętrznego kurtki, to bez wątpienia ważny element Ich rozmieszczenie na odpowiedniej wysokości może znacząco podnieść nasz komfort – zwłaszcza w warunkach miejskich, gdzie często zmuszeni jesteśmy wyciągać portfel lub smartfona, oraz podczas wypraw turystycznych/survivalowych, gdy przyjdzie nam szybko wyciągnąć z nich kompas, mały termos bądź mapę. W przypadku, gdy nosimy się z zamiarem kupna kurtki z przeznaczeniem do uprawiania sportów zimowych, coraz bardziej popularnego survivalu, czy wycieczek po górskim, często kamienistym, pełnym gałęzi i nierówności, powinniśmy zwrócić uwagę na to, by kurtka, którą kupujemy, wykonana była z materiałów odznaczających się jak największą wytrzymałością, dzięki której posłuży nam przez lata. Istotne pozostają elastyczne ściągacze u rękawów oraz ściągacz na dole kurtki, które dopasują się do naszej sylwetki, utrzymując przy okazji ciepło wewnątrz, odcinając zbyt duży dopływ zimna z zewnątrz.
Zadbaj o odpowiednią impregnację kurtki
Samą kurtkę, w celu zwiększenia jej wodoodporności, warto zaimpregnować, jeśli taką możliwość dopuszcza producent. Samo stosowanie środków impregnujących pozwala wydłużyć żywotność kurtki oraz zmniejszyć podatność na zabrudzenia. Użycie impregnatu powinno w znacznym stopniu utrudnić wchłonięcie plam przez materiał – ważne szczególnie dla osób zainteresowanych survivalem. W przypadku silnych opadów deszczu, śniegu lub silnego wiatru, doskonałą ochroną głowy stanowić będzie kaptur, przez wielu uważany za niezbędny element każdej funkcjonalnej kurtki, zimowej nie tylko z nazwy. Co do jego objętości zaś – te węższe, często pozwalające na dodatkowe ściśnięcie, skutecznie odetną dopływ zimna i wiatru do uszu i głowy. Te szersze będą zaś dobre, jeśli zależy nam w dużej mierze na komforcie. Jeśli nie przepadamy za zimowymi czapkami, warto rozważyć kupno modelu z ocieplanym kapturem. Wpasowujący się w aktualne trendy design to często też dla wielu priorytetowy aspekt. Nowoczesne podejście do popularnego w wielu kręgach ‚‚moro", czyli kamuflażu w różnych wersjach kolorystycznych, często imitujących naturalne leśne kolory, czy miejską zabudowę, stał się nieodzownym elementem wielu modeli przeznaczonych do zimowego użytku. Zyskały sobie zwolenników w zasadzie wszystkich kręgach, nie tylko tych głęboko zainteresowanych tematyką okołomilitarną. Postawienie na modele o bardziej minimalistycznym wydźwięku, doskonale wpasowujące się w miejskie stylizacje również zjednuje sobie wielu wielbicieli – głównie dzięki swej uniwersalności. W kwestii krojów – tutaj wybór również jest duży. Od krótkich, inspirowanych kurtkami amerykańskiego lotnictwa wojskowego bomberek, przez dłuższe, pozbawione ściągaczy puchowe pozycje, aż po przywodzące niejednokrotnie na myśl płaszcze ‚‚parki". Tutaj też warto zastanowić się nad środowiskiem, z jakim zderzyć będzie musiał się nasz przyszły model. Krótsze kurtki doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie elastyczność i komfort ruchów są najważniejsze. Dłuższe opcje będą stanowić zaś stylowe dopełnienie często casualowych, być może nawet eleganckich stylizacji, dla przykładu podczas spotkań biznesowych. Na samą estetykę wpływ mają również loga producenta, mniej lub bardziej eksponowane na danych modelach.
Ciepła podszewka w kurtce zimowej
Ciepła podszewka, wykonana ze sztucznych bądź naturalnych materiałów to rzecz, na którą obowiązkowo powinniśmy zwrócić uwagę, zwłaszcza jeśli spodziewamy się spędzać w niskiej temperaturze dużą ilość czasu. W przypadku wystawienia na działanie naprawdę niskich temperatur warto zastanowić się nad modelem z ocieplanym kapturem. Termoregulacja, czyli odpowiednie odprowadzanie temperatury na zewnątrz kurtki, zapobiegające przegrzaniu organizmu, pozwoli na utrzymanie większego komfortu i mniejszą podatność na choroby. To rzecz, której w żadnym wypadku nie należy lekceważyć. Warto w tym miejscu zastanowić się nad tym, czy warunki, w których daną kurtkę będziemy wykorzystywać, rzeczywiście będą wymagały grubego ocieplenia. Jeśli zimę planujemy spędzić w mieście (w którym na ogół niskie temperatury nie dokuczają tak jak na dużych, otwartych przestrzeniach), warto zastanowić się nad lżejszą i zapewniającą w tych warunkach większy komfort termiczny propozycją. W naszej ofercie znajdziecie Państwo dobre kurtki zimowe w stylu militarnym, które spełniają wszystkie wymienione powyżej atrybuty porządnej, zimowej kurtki, dostępne zarówno w sprzedaży online, jak i w sklepach stacjonarnych. W przypadku pytań odnośnie do danego modelu czy też potrzeby porady w kwestii odpowiedniego, indywidualnego doboru kurtki, zachęcamy do kontaktu z nami.