more SAFETY and FUN
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Lornetki outdoor

(64 produkty)

Dobre lornetki - survival, myśliwskie, outdoor

Skompletowanie swojego turystycznego sprzętu, w tym optyki outdoor należy do naprawdę wymagających zadań. Jak zawsze w podobnych przypadkach, koniecznym jest, aby na początku udzielić sobie odpowiedzi na pewne pytania. Pierwsze z nich powinno dotyczyć tego, jakie oczekiwania mamy względem sprzętu, a kolejne to zagadnienia takie jak to, jakim budżetem dysponujemy czy też w jakim czasie zamierzamy korzystać z naszego ekwipunku. Wybranie odpowiednich dla siebie butów, odpowiadającego naszym potrzebom plecaka, kurtki czy też lornetki to niezwykle angażujące zdanie, choć mogłoby się wydawać, że skoro oferta takich przedmiotów jest tak szeroka, to proces ten jest o wiele prostszy. Lornetki outdoor nigdy nie są całkowicie uniwersalne. W inną powinien być wyposażony podróżnik przemierzający Karkonosze, a w inną turysta, który udał się na włóczęgę w Tatry. Jeszcze inna powinna znaleźć się w ekwipunku osoby, która spędza wakacje w górskim ośrodku wypoczynkowym. Dobra lornetka wcale nie musi być bardzo kosztowna, nie zawsze też to, że lornetka jest dużych rozmiarów lub zapewnia maksymalne powiększenie stanowi o jej atrakcyjności. Na łamach prezentowanego artykułu spróbujemy przestawić Państwu kilka prostych reguł, do których warto się zastosować podczas wyboru swojej lornetki outdoor.
Istnieje sporo powodów, które stanowią o tym, że w górach warto mieć lornetkę. Góry to miejsce, które zachwyca pięknem krajobrazu i pozwala zachwycenie się pięknem zaklętym w przyrodzie. Aby mieć okazję dokładnie przyjrzeć się wielu elementom natury z bliska, warto mieć przy sobie lornetkę. Kiedy na przykład na horyzoncie pojawi się stadko dzikich zwierząt, posiadacz lornetki będzie miał okazję spojrzeć na nie z nieco bliższej perspektywy niż tej, którą zapewnia mu jego oko. Bez lornetki wiele elementów dzikiego krajobrazu umknie uwadze obserwatora. Kolejną sprawą jest kwestia związana z bezpieczeństwem podróżnika. Lornetka ma podobne znaczenie jak posiadanie przy sobie mapy i naładowanego telefonu komórkowego. Przy pomocy lornetki prostszym jest ustalenie naszego położenia, a także zwiększa się szansa na dostrzeżenie innych turystów. Kiedy sięgamy po lornetkę, mamy nadzieję, że uda nam się dostrzec więcej niż gołym okiem. Idąc tym tokiem rozumowania, można dojść do wniosku, że lepszy sprzęt charakteryzuje się większym powiększeniem. Są to jednak błędnie wyciągnięte wnioski. Wybór lornetki to przykład, który udowadnia, że w niektórych sytuacjach mniej znaczy więcej. W znacznej części dziedzic związanych z turystyką, najlepiej sprawdzają się lornetki o powiększeniu 8x, czyli stosunkowo niewielkim. Wynika to z kilku powodów. Przede wszystkim, lornetki o niewielkim powiększeniu umożliwiają znacznie większe pole widzenia. W efekcie, widok panoramy gór prezentuje się w nich o wiele bardziej atrakcyjnie. Lornetki tego typu to także gwarancja nieco jaśniejszego obrazu niż w przypadku mocno powiększających lornetek. Dlatego też doskonale sprawdzają się w obserwowaniu krajobrazu przed świtem, a także rozgwieżdżonego nieba. Trzecim istotnym aspektem, który przemawia za tym, że mniej powiększające lornetki są lepsze jest fakt, że umożliwiają one spokojną obserwację danych obiektów. Wynika to z tego, że są znacznie lżejsze, a więc można je utrzymać bardziej stabilnie, nawet gdy ramiona wędrowca są zmęczone od dźwigania ciężkiego plecaka.

Kolejne ważne zagadnienie czyli wodoszczelność lornetki

Wodoszczelność jest jednym z najważniejszych elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie lornetki outdoor. Warunki pogodowe w górach bywają różne, dlatego też może się ona okazać niezwykle potrzebna. Wodoszczelność to rodzaj gwarancji użyteczności. Hermetyczność oraz uszczelniona konstrukcja sprawi, że nasz sprzęt nie zepsuje się wskutek nagłych opadów atmosferycznych czy też zamoknięcia w plecaki. Z kolei w sezonie zimowym jest to ochrona przed skutkami zamoknięcia lornetki wskutek opadów śniegu. Jeśli lornetka nie jest wyposażona w element wodoszczelności zachodzi prawdopodobieństwo, że płatki śniegu dostaną się do jej wnętrza i zostawią plamy na pryzmatach oraz soczewach. Latem lornetka jest natomiast narażona na częsty kontakt z rosą oraz dużym poziomem wilgotności. Wodoszczelność w tym przypadku sprawia, że możemy być pewni, że nasz sprzęt nie zaparuje, co uczyniłoby go bezwartościowym. Modele wodoszczelnych lornetek nie ulegną zniszczeniom zbyt łatwo. Na szczęście producenci doskonale zdają sobie sprawę z tego jak istotna jest to kwestia i dlatego można bez trudu odnaleźć tego rodzaju modele w różnych widełkach cenowych. Wybór lornetki nie należy do najprostszych, jednak wystarczy choćby znikoma znajomość tematu, aby wybrać najlepszy dla siebie sprzęt. Warto zwrócić także uwagę na obiektyw lornetki, zamontowaną optykę oraz materiał, z którego został wykonany sprzęt. Oferta w tym przypadku jest tak duża, że każdy bez większego problemu powinien odnaleźć model, który bez trudu sprosta jego oczekiwaniom. Zawsze warto także skorzystać z pomocy eksperta tej dziedziny.
za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł