Delta Optical to polska firma, która założona została w 1989 roku. Na początku swojej działalności firma zajmowała się dystrybucją sprzętu optycznego, aktualnie marka Delta Optical znana jest na całym świecie jako producent najwyższej jakości lunet, lornetek, noktowizorów, kamer termowizyjnych, mikroskopów oraz teleskopów. Produkty firmy doceniane są przez klientów za wysoką jakość materiałów, staranne wykonanie oraz przystępną cenę. Również międzynarodowi eksperci wyrazili swoje uznanie dla firmy, a dokładnie dla lornetki Delta Optical Titanium 8x42 HD, która to otrzymała w 2018 roku nagrodę za najwyższą jakość wzornictwa podczas Red Dot Award 2018. Oferta obejmująca lornetki Delta Optical przeznaczona jest zarówno dla profesjonalistów, jak i osób amatorsko zajmujących się obserwacją przyrody. Sprzęt może zarówno służyć rekreacyjnym celom turystycznym, outdoorowym, żeglarskim jak i astronomicznym, będzie też jednak spełniał wymogi żołnierzy, myśliwych czy ornitologów.

Seria lornetek Delta Optical Voyager sprawdzi się dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z obserwacją w terenie. Lornetki cechuje stałe powiększenie, różna średnica obiektywu, niewielkie rozmiary i wygodny pokrowiec, który zabezpiecza sprzęt podczas transportu. Wszystko to sprawia, że lornetki te z powodzeniem można zabrać na górską wycieczkę lub spacer po lesie. Decydując się na Delta Optical Voyager do wyboru mamy lornetki Delta Optical Voyager S 10x25 w kolorach żółtym, niebieskim, czerwonym i czarnym, Delta Optical Voyager S 10x32, Delta Optical Voyager II 10x50 WA, Delta Optical Voyager II 12x50 oraz Delta Optical Voyager II 20x50.

Lornetki Delta Optical Titanium są wodoodporne i wypełnione azotem, co pozwala na swobodne korzystanie z nich nawet podczas deszczu. Seria ta zapewnia możliwość obserwacji zarówno w dzień, jak i w nocy, a modele oznaczone symbolem ROH są wręcz stworzone dla starszych myśliwych o słabszym wzroku. Do wyboru mamy tu modele  Delta Optical Titanium 10x42, Delta Optical Titanium 8x56, Delta Optical Titanium 8x56 ROH, Delta Optical Titanium 10x56 ROH, Delta Optical Titanium 12x56 ROH oraz Delta Optical Titanium 8x56 ED.

Lornetka Delta Optical Extreme 10,5x70 ED oraz Delta Optical Extreme 10x50 ED to przykłady serii Delta Optical Extreme, w której zastosowano bezkompromisowe rozwiązania. Lornetki te są solidnie wykonane i bardzo żywotne oraz mają spore rozmiary. Cechują je bardzo dobre własności optyczne oraz solidna mechanika, które to powodują, że sprzęt ten znakomicie nadaje się do użytkowania zarówno w trudnych warunkach oświetleniowych jak i pogodowych.

Lornetka Delta Optical StarLight 12x60 to bardzo dobry sprzęt dopracowany pod względem optyki i mechaniki, który idealnie nadaje się do obserwacji nieba. Linia Delta Optical StarLight charakteryzuje się korpusem, który pokrywa guma oraz kompaktową i lekką konstrukcją cenioną przez miłośników obserwacji nieba.

Lornetka Delta Optical SkyGuide 15x70 to kolejny przykład idealnego sprzętu do obserwacji nieba. Model ten powiększa obraz 15x i posiada obiektyw o średnicy 70 mm, dzięki czemu uzyskujemy bardzo dobry zasięg gwiazdowy.

Lornetka Delta Optical Sailor 8x42 to wysoka jakość obrazu. Modele Delta Optical Sailor, choć przeznaczone do obserwacji na wodzie, uznawane są też za najbardziej uniwersalne lornetki, które cechuje optymalna kombinacja powiększenia i jasności obrazu oraz niewielkie rozmiary. Wodoszczelność i niezatapialność lornetki pozwala na bezpieczne używanie jej np. na kajakach lub żaglach.

Lornetki Delta Optical One 8x32 oraz Delta Optical One 10x32  to jedne z najmniejszych i najlżejszych lornetek, które oferuje nam rynek. Delta Optical One posiadają średnicę obiektywu 32 mm i pomimo tak małych rozmiarów, lornetki te gwarantują duże pole widzenia. Wypełnione są azotem, co zapewnia wodoszczelność oraz odporność na mgłę.

Lornetka Delta Optical Chase 12x50 ED może służyć celom myśliwskim lub będzie też dobrym wyborem dla osób, które oczekują dużej szczegółowości obserwowanego obrazu. Lornetka ta otrzymała aż dwie nagrody:

  • Ngrodę Red Dot Award 2018 za najwyższą jakość wzornictwa
  • Zajęła drugie miejsce w plebiscycie na Produkt Roku 2017  

Firma Delta Optical, poza lornetkami, zajmuje się także produkcją m.in. noktowizorów, które pozwalają prowadzić obserwację nawet przy minimalnym natężeniu światła. Noktowizory można montować na lunetach, na broni, głowie, ale mogą również spełniać role gogli lub właśnie lornetki. Na uwagę zasługuje tu unikalny, cyfrowy noktowizor dzienno-nocny NachtJager NH-1, który posiada płynną zmianę oraz nowoczesny sensor CMOS o rozdzielczości 5 Megapikseli. Sprzęt ten pozwala uzyskać szczegółowy obraz na dystansie do 350 metrów.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii