Nowe technologie sprawiają, że świat staje się lepszy, a nam żyje się wygodniej. Niestety, takie udogodnienia niosą za sobą  szereg zagrożeń dla planety i naszego zdrowia.

Czym jest smog i dlaczego warto się przed nim chronić?

Smog to zjawisko powszechne, towarzyszące nam nie od wczoraj. Powstaje gdy mgła miesza się z dymem i spalinami. Zawiera szereg groźnych związków chemicznych takich jak tlenki siarki i azotu. Takie związki są czynnikami alergizującymi mogącymi wywoływać astmę, a także zaostrzać niewydolność oskrzeli czy niewydolność oddechową. Smog - cichy zabójca według Europejskiej Komisji Zdrowia w samej Polsce z jego powodu rocznie nawet 42000 osób umiera przedwcześnie. Najmocniej do powstawania smogu przyczyniają się zanieczyszczenia ze starych instalacji grzewczych w naszych domach, zakładów przemysłowych i samochodów. Możemy zacząć bardziej dbać o środowisko, ale jest to działanie żmudne i długookresowe. Najlepszym wyjściem, jeśli jesteśmy świadomi tak realnego zagrożenie, jest ochrona indywidualna.

Maska antysmogowa

To nowy projekt stworzony po to by aktywnie spędzać czas na zewnątrz, nie martwiąc się przy tym zimnem i zanieczyszczeniami. Taka maska poza świetną ochroną dróg oddechowych, wcale nie musi wyglądać źle. Dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych i ciekawych wzorach. Maski antysmogowe posiadają nowoczesny design i estetyczny wygląd. Metalowy nosek ukryty w lamówce dokładnie uszczelnia maskę i dopasowuje się do twarzy, nie sprawiając przy tym dyskomfortu użytkownikowi. Odprowadzanie wilgoci powstającej podczas wydychania powietrza zapewnia plastikowy, jednokierunkowy zaworek.

W zależności od rodzaju maski, jaką wybierzemy, możemy używać jej do jazdy na rowerze czy biegania. Mniej aktywni i dzieci również znajdą coś dla siebie.

Utrzymanie maski w czystości jest bardzo proste. Wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć ją wilgotną ściereczką z mikrofibry. Jeśli mamy ochotę, po zdemontowaniu filtra i zaworu możemy przepłukać maskę w wodzie z delikatnym detergentem. Ważne by woda nie przekraczała 30 st. C.

Z czego składa się maska antysmogowa?

Maski tworzone są z potrójnego mało elastycznego materiału, dzięki temu są miękkie, nie rozciągają się i potrafią dużo przetrwać. Wybierając maskę, nie musimy przejmować się rozmiarem, gdyż ma ona elastyczny zacisk nosowy dopasowywany indywidualnie do nosa użytkownika. Tasiemki i lamówki wykonane z mocnego materiału, pozwalające na dopasowanie maski do kształtu twarzy. Tasiemki zapinane z tyłu głowy plastikową złączką składającą się z dwóch haczyków, uniemożliwiają zsunięcie się maski. Jednak jej najważniejszym elementem jest wymienny filtr, działający około 6-10h. Jeśli korzystamy z maski tylko podczas dojazdów do pracy czy szkoły, spokojnie wystarcza on na tygodniowe użytkowanie. Ważne by wymieniany był regularnie, zapobiegnie to powstawaniu drobnoustrojów, które również są szkodliwe dla zdrowia.

Maska antysmogowa: dla kogo?

Chronić się przed zanieczyszczeniami może i powinien każdy, komu zależy na własnym zdrowiu. Przede wszystkim osoby aktywne, lubiące spędzać czas na zewnątrz, szczególnie w sezonie grzewczym. Dla osób z licznymi alergiami, problemami z oddychaniem noszenie maski może być zbawieniem. Osoby starsze, pracujące fizycznie i te ze słabą odpornością, powinny przemyśleć zakup maski antysmogowej, poprawiającej komfort oddychania.

Dlaczego to naprawdę działa?

Masce skuteczność zapewniają filtry chroniące przed ponad 130 rodzajami zanieczyszczeń. Wymienny filtr N99 walczy ze smogiem na poziomie wynoszącym, aż 99,97%. Dodatkowo chroni przed dymem tytoniowym, kurzem, pyłem węglowym i spalinami. Filtry dostępne są w dwóch wariantach. Rodzaj pierwszy to filtr szary po zewnętrznej stronie - posiada dodatkowy wkład z podwójnym węglem pochłaniającą zapachy. Filtr obustronnie biały - nie posiada takiego wkładu.

Mimo że w większości miast w Polsce, zanieczyszczenie powietrza stale utrzymuje się na wysokim poziomie. Dopiero od niedawna zauważamy na ulicach ludzi w maskach antysmogowych, a przecież maski niosą za sobą tak wiele korzyści.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii