Kieszonkowe mikroskopy to urządzenia powiększające, których wymiary pozwalają nosić je wszędzie ze sobą. Wielkość takiej optyki rzadko przekracza 150x, jednak wiele modeli kieszonkowych jest wyposażonych w regulator powiększania. Niemal wszystkie dostępne na rynku mini mikroskopy mają podświetlenie z akumulatorów, które zapewnia dobrą widoczność nawet przy braku oświetlenia zewnętrznego. Opcjonalnie na soczewki mikroskopów ręcznych można zastosować skalę mikrometryczną. Dla aktywnych badaczy, którzy ciągle się przemieszczają i nie mogą korzystać z dużego mikroskopu, jest niezbędną opcją.

Mikroskopy kieszonkowe

Ze względu na niewielką wagę i niewielkie rozmiary, łatwo mieści się w małej torbie lub kieszeni ubrania. Do pracy z tym mikroskopem nie trzeba specjalnej stacji roboczej ani sprzętu. Będzie można zbadać mikrostrukturę skał, minerałów i roślin w dowolnym miejscu i czasie. Są niezbędne dla tych, którzy muszą sprawdzić na miejscu coś, czego nie można zobaczyć gołym okiem. Na przykład wielu jubilerów ma takie mikroskopy, aby mogli badać biżuterię bez konieczności zabierania jej do swojego warsztatu.

Mikroskop kieszonkowy Carson Microbrite 20-40X (MM-24)

Mikroskop kompaktowy Carson Micro Brite jest jednym z najlepszych modeli polecanych dla dzieci w wieku od 6 lat. Nadaje się do wstępnych badań mikroświata i realizacji wielu prostych zadań w życiu codziennym. Urządzenie wyróżnia się przystępnym kosztem, co w połączeniu z wysoką, jakością samej optyki stanowi niewątpliwą zaletę. Ze względu na ten szczególny mikroskop kieszonkowy Carson zdobył tytuł najbardziej pożądanego prezentu. Jest to wszechstronny i zaawansowany sprzęt.

Ogólne wymiary tego modelu mikroskopu wynoszą jedynie 10 cm wysokości i 5 x 3 cm obwodu. Z kolei waga Carson Micro Brite w pełnym zestawie około 130 gramów. Dzięki temu urządzenie z łatwością mieści się w kieszeni koszuli lub spodni, torby lub plecaka turystycznego, co oznacza, że można go zabrać ze sobą wszędzie. Jest doskonały dla młodych poszukiwaczy całkowicie zanurzonych w procesie uczenia się ożywionej i nieożywionej przyrody. Ta, jakość bez wątpienia spodoba się każdemu dziecku, które chce przeprowadzić pierwsze eksperymenty nie tylko w domu, ale także poza nim.

Korpus mikroskopu wykonana jest z wysokiej, jakości tworzywa sztucznego i już na pierwszy rzut oka można docenić dokładność jego wykonania. Ergonomiczny kształt pozwala trzymać go jedną ręką, umożliwiając obserwacje w dowolnej płaszczyźnie. Oznacza to, że nie trzeba specjalnego przygotowania próbki. Mikroskop Micro Brite firmy Carson jest dostarczany z podstawą, która służy również, jako stojak podczas pracy. Dwa szkiełka do badania przezroczystych próbek staną się niezastąpionymi asystentami w badaniach wykonywanych przez dziecko. Ta funkcja upodabnia urządzenie ręczne do tradycyjnych modeli, co stwarza pełne poczucie aktywności naukowej. Jest to przyzwoita wydajność optyczna i wygoda projektowania.

Model Micro Brite firmy Carson wykorzystuje optykę wysokiej, jakości, która zapewnia jasność i klarowność otrzymanego obrazu. Dlatego to urządzenie nie jest tylko zabawką, ale odnosi się do amatorskiej optyki szkolnej. Wszystkie soczewki urządzenia mają powłokę antyodbiciową, która radykalnie odróżnia ten mikroskop od większości analogów. Ze względu na zmienną krotność 20–40x, za pomocą tego modelu można badać strukturę roślin, owadów, próbek gleby i różnych rodzajów materii. Aby skonfigurować urządzenie, wystarczy wykonać kilka prostych kroków:

  • Korekta stopnia wzrostu odbywa się poprzez obrócenie pokrętła regulacji, które znajduje się tuż pod okularem urządzenia. Dla wygody kierunek zmiany jest wyraźnie oznaczony, co pozwoli nawet niedoświadczonemu dziecku poradzić sobie z zadaniem.
  • Aby ustawić ostrość na obiekcie, należy łatwo przesunąć suwak pokrętła, aby wyregulować ostrość. Znajduje się na dole mikroskopu. Jednocześnie dzięki dość płynnemu prowadzeniu koła zapewnione jest najdokładniejsze ustawienie.
  • Dla bardziej komfortowego badania nieprzezroczystych obiektów w projekcie Carson Micro Brite zapewnia podświetlenie LED, które jest zasilane trzema bateriami. Aby włączyć go podczas prowadzenia obserwacji, należy przytrzymać przycisk umieszczony z boku obudowy. Po zwolnieniu przycisku podświetlenie wyłącza się. Pozwala to na bardziej oszczędne zużycie baterii w trybie automatycznym i nie trzeba przypominać dziecku o wyłączeniu urządzenia.

Kieszonkowy mikroskop Carson Micro Brite będzie wiernym asystentem w szkole. Zwróci uwagę na nauki przyrodnicze, pozwoli z przyjemnością spędzić czas na długiej wycieczce turystycznej lub podczas relaksu na łonie natury, otwierając przed dzieckiem zupełnie nowy fascynujący świat mikroskopijnych obiektów.

Mikroskop kieszonkowy Carson Microbrite Plus 60-120X (MM-300)

Przenośny mikroskop Carson MicroBrite Plus HD MM-300 to zupełnie nowy format dla optyki amatorskiej. Jest odpowiedni dla najmłodszych badaczy w mikroświecie i będzie również niezbędny w rozwiązywaniu problemów w życiu codziennym. Ze względu na cechy konstrukcyjne i jakość optyki urządzenie zapewnia maksymalny komfort obserwacji niezależnie od warunków zewnętrznych, co charakterystycznie odróżnia go od analogów.

Ten projekt jest optymalny, jeśli wybiera się mikroskopie dla dziecka lub jako uniwersalne narzędzie improwizowane. W porównaniu ze stacjonarnymi mikroskopami domowymi, których użycie wymaga spełnienia szeregu wymagań, dzięki temu mikroskopowi można badać interesujące obiekty prawie w każdym środowisku.

Ergonomiczny kształt, a także wyjątkowo niska waga (wraz z baterią to tylko 77 gramów) ułatwia trzymanie mikroskopu w dłoni, nawet podczas badania obiektów bez spoczywania na twardej powierzchni. Nie wymaga obowiązkowego przeniesienia próbek do wziernika, dzięki czemu różne przedmioty, rośliny lub powierzchnie są dostępne do badań. Aby rozpocząć obserwacje, trzeba po prostu przenieść urządzenie do wybranego obiektu i wybrać żądany parametr powiększenia.

Pomimo prostej konstrukcji i niewielkich rozmiarów mikroskop Carson jest dość mocnym urządzeniem optycznym w swojej kategorii. Zapewnia zwiększenie zakresu od 60 do 120 razy, co pozwala wziąć pod uwagę nie tylko strukturę owadów, przedmiotów roślinnych lub teksturę różnych materiałów, ale także najprostsze mikroorganizmy. Jednocześnie powstały obraz zawsze pozostaje wyraźny, nawet przy maksymalnych wielkościach. Osiąga się to dzięki pełnemu oświeceniu (w pełni pokrytemu) wszystkich soczewek mikroskopu.

Kompaktowy mikroskop MM-300 Carson to przede wszystkim idealny wybór dla dzieci w wieku szkolnym, które pasjonują się nauką i technologią. Ten model pozwala na przeprowadzenie podstawowych eksperymentów z biologii i geologii, a także będzie niezbędnym urządzeniem w szkole. Ze względu na wystarczająco wysoką charakterystykę optyczną i niezawodność konstrukcji inżynierowie i technicy pracujący z elektroniką i małymi częściami mogą korzystać z tego urządzenia w swojej praktyce. Stanie się godnym asystentem dla kolekcjonerów antyków i numizmatów, znajdzie zastosowanie w uprawie kwiatów i entomologii, a także w innych obszarach, w których może być wymagane użycie przenośnych urządzeń powiększających.

Teleskop + mikroskop + lornetka OPTICON

Doskonały zestaw szkoleniowy dla młodych naukowców to unikalny zestaw 3 instrumentów optycznych, który zapewnia setki godzin inspirujących eksperymentów i obserwacji. To także świetny prezent, który wzbudza ciekawość, rozwija wyobraźnię, uczy i bawi. Wykonany z wysokiej, jakości materiałów.

Lornetka

Wszechstronna lornetka 8x21 jest idealna do obserwowania ptaków, zwierząt leśnych, krajobrazów, samolotów i wydarzeń sportowych. Soczewki są pokryte specjalnymi powłokami, które zwiększają przepuszczalność światła i zapewniają naturalne odwzorowanie kolorów. W centralnej części lornetki znajdują się pryzmaty ze szkła szlachetnego, zbudowane według niemieckiego systemu Schmidta-Pechana. To rozwiązanie zapewnia szerokie pole widzenia przy zachowaniu kompaktowego rozmiaru urządzenia. Złożone lornetki mieszczą się w kieszeni i są zawsze pod ręką, gdy zaczyna się dziać coś interesującego. Lekka i wytrzymała obudowa wykonana z aluminium i pokryta ochronną gumową zbroją. Chroni lornetkę przed uszkodzeniem, pochłania wstrząsy i gwarantuje pewny chwyt. Lornetka ma również praktyczny futerał, który można przymocować na biodrze do talii.

Teleskop

Tam, gdzie wymagany jest silniejszy zoom, przydatny będzie duży teleskop o powiększeniu do 120x. Znajdujący się na pełnowymiarowym statywie teleskop astronomiczny jest idealny do obserwacji gwiazd, planet, komet i księżyca, pokazując kratery, góry i morza.

Mikroskop

Mikroskop z 3 soczewkami i podwójnym oświetleniem próbki zapewnia powiększenie do 900x. Dzięki niemu można przeprowadzić dziesiątki wspaniałych eksperymentów, zobaczyć komórki roślin, mikroskopijne stworzenia, włosy, liście, mikrodruki na banknotach, owady, algi, ostrza mchu leśnego, włókna tkanek.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii