Istnieje wiele typów czapek takich jak  militarne nakrycia głowy, różniących się wyglądem, funkcjonalnością i przeznaczeniem. W innej sytuacji sprawdzi się prosta i stylowa czapka z daszkiem, kiedy indziej natomiast wytrzymały hełm. Oczywiście w wielu przypadkach wybór odpowiedniego nakrycia zależy w dużej mierze od osobistych preferencji kupującego. Dla jednych najwygodniejszym nakryciem będzie czapka z daszkiem, kto inny wybierze klasyczną, chroniącą przed zimnem czapkę dokerkę, a jeszcze inny uniwersalną chustę, która doskonale sprawdzi się zarówno jako okrycie głowy, jak i ochrona dla szyi. Jednakże które nakrycie głowy wybrać, jeśli odstawimy na dalszy plan kwestię osobistych preferencji i skupimy się na funkcjonalnościach? Bez wątpienia zależy to od tego, w jakiej sytuacji będziemy korzystać z naszego nakrycia głowy. Klasyczne czapki bejsbolówki sprawdzą się idealnie jako ochrona przed mocnym słońcem, lekkim wiatrem i deszczem, zapewnią przewiewność i komfort, a także doskonale sprawdzą się zarówno w mieście, na polu, w lesie, jak i w górach. W zależności od wykonania, koloru i designu mogą również sprawdzić się w sytuacjach militarnych i survivalowych. Jeśli czapka posiada kamuflaż, będzie skuteczną osłoną w lesie, na piasku bądź śniegu. W przypadku outdoorowych form spędzania wolnego czasu szczególnie dobrze sprawdzą się czapki z daszkiem w stylu patrolówki. Usztywnione czoło i długi daszek zapewnia lepszą ochronę, a przy tym wygląda znakomicie. Świetny materiał (100% bawełny) zapewni stały dopływ powietrza i pozwoli "oddychać" skórze głowy.

Kapelusze militarne

Doskonałym rozwiązaniem na bardziej skrajne warunki pogodowe są kapelusze militarne z szerokim, okrągłym rondem, zapewniające znakomitą ochronę przed mocnym słońcem i intensywnym deszczem. Specjalne otwory wentylacyjne lub - jak w niektórych przypadkach - siatka Mesh zajmująca dużą powierzchnię kapelusza gwarantuje znakomitą cyrkulację powietrza, ochładzając na bieżąco głowę, co jest szczególnie istotne w warunkach tropikalnych. Kapelusze tego typu wzorowane są na nakryciach amerykańskich, angielskich oraz australijskich żołnierzy, którzy wielokrotnie musieli walczyć w klimatach pustynnych i równikowych, nastawieni na bardzo ciężkie warunki klimatyczne. Tego typu kapelusze często posiadają regulowany obwód, co pozwala na dopasowanie rozmiaru do głowy właściciela. Jednym słowem - tego typu kapelusze są nie tylko bardzo stylowe, ale również niezwykle funkcjonalne, szczególnie jeśli ktoś planuje długą podróż w bardziej egzotyczne rejony świata. Tego typu czapki doskonale sprawdzają się przy zabawach outdoorowych dzięki znakomitemu kamuflażowi.
 

Czapki typu Jersey, Dokerki, Patrolówki

Innym typem nakrycia głowy są czapki typu Jersey, dokerki oraz wszystkie inne czapki służące głównie do ochrony przed zimnem i wiatrem. Tego typu czapka oczywiście nie sprawdzi się w warunkach letnich bądź tropikalnych, podobnie, jak patrolówka i kapelusz z rondem nie sprawdzą się zimą. Dokerki to znakomite rozwiązanie na zimę, ponieważ są wygodne i bardzo szybko ogrzewają głowę. Współpracują z hełmami, ochronnikami słuchu oraz wszelkim taktycznym oporządzeniem nagłownym. Czyni to z nich idealny wybór na chłodną porę roku i akcje w przestrzeniach zimowych. Materiał to oddychający poliester, który zapewnia dobrą cyrkulację powietrza. Typ Jersey to świetny wybór dla miłośników miejskiego stylu, szukających skutecznej ochronny przed chłodem na jesień.

Dobre chusty i kominy militarne

Innym typem nakrycia głowy będą chusty i kominy. Są one szczególnie cenione wśród aktywnych ludzi, ze względu na niebywałą funkcjonalność i wygodę. Chusta militarne w zależności od potrzeby może być opaską na głowę, pełnym nakryciem, bandamką, maską, chustą do ochrony szyi, frotką czy kominiarką. W każdej z tych funkcji chusta odnajduje się znakomicie, a to ze względu na materiał, z jakiej jest wykonana, bardzo przyjazny dla skóry, zapewniający bardzo dużą przepuszczalność powietrza oraz wilgoci. Chusty są doskonałym rozwiązaniem na cieplejsze dni, chronią przed słońcem i deszczem, pozwalają również uchronić przed wiatrem, szczególnie szyję i dolną część twarzy. Ponadto jest to element garderoby, któremu nie sposób odmówić wyjątkowego stylu - z tego względu cieszy się bardzo dużą popularnością wśród osób aktywnie spędzających czas, zarówno w plenerze, jak i w mieście. Komin wojskowy ma podobne zastosowania, ponadto jest elastyczny, lekki i wygodny dzięki swej bezszwowej konstrukcji, w związku z czym można go wykorzystać w wielu sytuacjach. Znakomicie chroni przed wiatrem oraz chłodem, dodatkowo jest bardzo stylowy.
 

Kominiarka militarna

Kolejnym przydatnym typem nakrycia głowy jest kominiarka. Niezwykle skuteczna i popularna wśród osób chroniących swój wizerunek, bardzo przydaje się służbom porządkowym i ochroniarzom. Oprócz swoich zastosowań kamuflażowych i obronnych doskonale sprawdzi się także w trakcie zimowych i jesiennych mrozów, chroniąc przed wiatrem i chłodem. Wyjątkowe w konstrukcji kominiarki jest to, że bardzo skutecznie ochrania nie tylko głowę, ale również szyję, usta i nos, a w połączeniu z goglami czy okularami pozwala ochronić całą twarz. Bardzo wygodna dzięki swej konstrukcji i materiałowi, świetnie sprawdza się także pod hełmem, jako dodatkowe uzbrojenie i ochrona.

Bandama i arafatka

Doskonałym rozwiązaniem na cieplejsze dni są chusty, szczególnie bandamy i arafatki. Bandamy są niezwykle uniwersalne dzięki technologii wiązania od tyłu, która pozwala dopasować rozmiar do praktycznie każdej głowy. Świetnie chronią przed wiatrem i promieniami słonecznymi, doskonale sprawdzają się również w formie kamuflażu. Arafatki będące tradycyjnym nakryciem Bliskiego Wschodu doskonale sprawdzają się jako ochrona przed słońcem, piaskiem i wiatrem, zapewniając również filtr do oddychania w czasie burz piaskowych.

Hełm militarny

Osobnym typem nakryć głowy jest oczywiście hełm militarny wykonany z niezwykle mocnego włókna szklanego, zapewniający idealną obronę podczas paintballu, oraz przed wszelkimi możliwymi uszkodzeniami mechanicznymi głowy. Świetnie współpracuje z czapkami, chustami czy kominiarkami oraz pozostałym wyposażeniem militarnym. System pasków gwarantuje uniwersalność jeśli chodzi o rozmiar głowy.

Maski antysmogowe i moskitiery

Całkowicie osobnym typem są maski antysmogowe i moskitiery stanowiące dodatek do innych nakryć. Maski antysmogowe to doskonałe rozwiązanie dla osób pragnących aktywnie spędzać czas szczególnie zimą, ochraniają one płuca przed zanieczyszczeniami podczas biegu czy jazdy na rowerze. Moskitiery Stanowią znakomitą ochronę przed insektami, szczególnie muchami i komarami.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii