Jaką nerkę turystyczną wybrać?

Nerka to tak naprawdę saszetka, noszona najczęściej na biodrze. Ta podręczna torebka dalej jest bardzo popularna i często noszona, zwłaszcza przez osoby uprawiające sport, oraz przez turystów. Odznacza się ona niewielkim rozmiarem i dużą wygodą w użytkowaniu. Na rynku znajduje się wiele rodzajów nerek, o różnych kolorach i ciekawych wzorach. W jaki sposób wybrać idealną nerkę dla siebie i na co zwrócić szczególną uwagę, przy jej wyborze? Nerki turystyczne powszechnie używane są jako saszetki umiejscowione na biodrze lub w pasie. Swoim kształtem przypominają prawdziwą nerkę. Torebka ta posiada pasem, za pomocą którego można zamocować ją na w talii czy na biodrach, zależy, jak jej użytkownikowi jest wygodniej. Zapinana na sprzączkę lub klamerkę. Nerka zyskała niezwykłą popularność zwłaszcza przez swoją funkcjonalność, minimalizuje ryzyko kradzieży, gdyż znajduje się bardzo blisko ciała. Służy ona przede wszystkim do przechowywania dokumentów, pieniędzy. W niektórych modelach znajduje się miejsce także na osobiste drobiazgi, telefon czy klucze.

W jaki sposób nosić nerkę turystyczną?

Nerkę turystyczną można nosić na parę sposobów. Wszystkie z nich są bezpieczne oraz komfortowe. To, w jaki sposób będziemy nosić nerkę, zależeć będzie od indywidualnych preferencji i okoliczności jej założenia. Najpopularniejsze sposoby noszenia nerek:

 • Nerka noszona pod okryciem wierzchnim na biodrach lub w pasie - jest to jeden z bardzo bezpiecznych sposobów korzystania z tej saszetki, jednak mało wygodny. Nerkę można włożyć pod rozpięty płaszcz czy kurtkę. Z tej metody noszenia korzystają zwłaszcza turyści, sprzedawcy oraz wszystkie osoby, które przebywają w zatłoczonym miejscu i boją się o bezpieczeństwo swoich pieniędzy i dokumentów. Nerka tak noszona jest cały czas na widoku, łatwo do niej sięgnąć, jednak jest bezpieczna ukryta trochę pod odzieżą.
 • Nerka turystyczna noszona na boku - bardzo komfortowy sposób noszenia, gdyż saszetka nie ciąży nam z przodu, jej waga jest dobrze rozłożona. Jednak istnieje większe ryzyko kradzieży, dlatego lepiej nie nosić w ten sposób nerki w zatłoczonych miejscach.
 • Nerka noszona na biodrach lub w pasie - wygodna metoda noszenia, bardzo bezpieczna.
 • Nerka noszona na plecach - z tej metody korzystają w większości sportowcy np. gdy jadą na rowerze. Nerkę zakłada się normalnie, na biodrach czy w pasie, jednak tak, aby jej kieszonki znajdowały się z tyłu na naszych plecach. Nie powinno się korzystać z tego sposobu noszenia w komunikacji miejskiej czy innych miejscach, gdzie znajduje się dużo ludzi. Saszetki nie mamy bowiem na widoku i łatwo jest ją ukraść.
 • Nerka noszona na udzie - w większości przypadków tak noszone są nerki motocyklowe.

Rodzaje nerek turystycznych

Torebki o kształcie nerki można podzielić na parę grup. Nerki skierowane dla różnych użytkowników:

 • Nerki męskie- można je nabyć w wielu kolorach i oryginalnych wzorach. Kolorystyczne są jednak bardziej stonowane od nerek damskich oraz różnią się większymi gabarytami.
 • Nerki damskie- dostępne w dużej ilości kolorów i wzorów. Zakupić można zarówno torebki o jednolitym kolorze, jak i z ciekawymi wzorami oraz dużą ilością ozdób. Nerka damska jest trochę mniejsza niż nerka męska.
 • Nerki unisex- istnieje bardzo dużo modeli produkowanych jako unisex.
 • Nerki dziecięce- małych rozmiarów, dosyć lekkie. Posiadają krótszy pasek. Dostępne w wielu wzorach, w motywach z najnowszych i najbardziej lubianych przez dzieci bajek.

Podział nerek ze względu na przeznaczenie

Nerki można również podzielić ze względu na ich przeznaczenie. W sklepie znajdziemy przede wszystkim nerki turystyczne, czyli tak zwane uniwersalne są najczęściej wybierane. Do produkcji tych saszetek korzysta się ze skóry ekologicznej albo naturalnej lub z tkaniny. Nerki te posiadają wiele rozmiarów oraz kolorów, przez co każdy znajdzie nerkę turystyczną idealną dla swoich potrzeb. Istnieją także saszetki nieco bardziej eleganckie, na przykład: czarna saszetka ze skóry. Taką torebkę, można założyć nawet do bardzo eleganckiej odzieży. Dostępne są również nerki typowo sportowe. Oprócz nerek turystycznych, dostępnych jest również wiele modeli motocyklowych, wojskowych, biegowych czy na rower.
Na co warto zwrócić szczególną uwagę w trakcie wybierania nerki?

 • Cena - cena dobrej jakości saszetki zaczyna się od kilkudziesięciu złotych. Najtańsze modele uniwersalne, wykonane są z tkaniny. Sportowe nerki posiadają nie co wyższą cenę, ale i również proporcjonalnie do niej, lepszą jakość.
 • Materiał - im lepszy materiał, tym nerka wytrzyma nam dłużej i będzie bardziej odporna na czynniki atmosferyczne i urazy mechaniczne. Dobrze, jeśli będzie ona wykonana z wodoodpornego materiału, wtedy nasze pieniądze i dokumenty będą zabezpieczone przed zmoknięciem.
 • Solidne mocowanie - obwody powinny bez problemu się regulować, zakładanie i zdejmowanie nerki powinno odbywać się w pełni komfortowo. Niektóre saszetki, posiadają parę dodatkowych pasów mocujących.
  Czy nerka może być antykradzieżowa?

W nerce przechowywane są bardzo cenne dla nas rzeczy takie jak dokumenty czy pieniądze. Czasem korzystają z niej osoby sprzedające na stoiskach, wtedy to właśnie w tej saszetce przechowywany jest ich dzienny utarg. Nerka jest to sposób na przechowywanie drogocennych rzeczy, jednak w dużej mierze bezpieczniej niż w przypadku tradycyjnej torby na ramię czy torby militarnej. Ważną jej cechą jest to, iż możemy mieć ją cały czas w zasięgu wzroku, jest umiejscowiona blisko ciała. Producenci oferują nam nerki antykradzieżowe, które zostały nieco udoskonalone. Przede wszystkim posiadają solidniejsze wykonanie i tak zwaną blokadę RFID. Ich cena jest nieco wyższa, jednak lepiej chronią nasze kosztowności przed możliwą kradzieżą.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii