Military to obok modelu Police, Endury i Delicy najbardziej znany i rozpoznawalny nóż firmy Spyderco. Wywodzi się z tej samej klasycznej linii jakie prezentują wszystkie te noże.
Military to taktyczne narzędzie do wszystkiego. Jest to duży nóż który może spełniać różne wymagania.
Głownia o długości 102 mm jest wykonana z najlepszej stali na świecie
S30V. Stal ta jest odporna na korozję, wytrzymała na stępienie i stosunkowo łatwą się ostrzy. Obecnie na rynku nie ma stali o lepszych parametrach w takiej cenie. Głownia posiada pełny płaski szlif co daje znakomite parametry cięcia. Nóż nie klinuje się w żadnym materiale i dosłownie „płynie“ podczas pracy.
Do otwarcia zastosowano duży 14 milimetrowy otwór -
Spyder Hole. Nóż łatwo otwiera się dłonią mokrą, brudną lub ubraną
w rękawiczkę.
Rękojeść wykonano z tworzywa
G-10 które jest wytrzymałe na zniszczenia mechaniczne, wilgoć, temperaturę i oleje. Jest to prasowane pod ciśnieniem włókno węglowe wraz z żywicami epoksydowymi.
Cyfrowy kamuflaż naniesiony na okładziny zapewnia unikatowość każdego noża z tej serii, nie ma fizycznej możliwości by zdarzyły się dwa identycznie kamuflowane noże.
W obecnej najnowszej wersji nóż ma częściowe wzmocnienia ze stali. Blokada to zmodernizowany
Liner-Lock. Blaszka blokującego linera jest na stałe zagnieżdżona w okładce G-10.
Military Spyderco w kamuflażu cyfrowym to nie lada gratka dla miłośników militariów oraz kolekcjonerów broni białej ceniących unikatowość i oryginalność
Ostrzeżenia i bezpieczeństwo: Posiada oznaczenie zgodności z normami UE. Wszelkie pytania dotyczące bezpieczeństwa należy kierować do producenta lub osoby odpowiedzialnej.
Producent | Podmiot odpowiedzialny:
Kolba sp. z o.o., Wiejska 46, 41-253 Czeladź, kraj: Polska, e-mail: sklep@kolba.pl