more SAFETY and FUN
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Ochraniacze na kolana

(29 produktów)

Ochraniacze na kolana wojskowe

Gen wojownika tkwi w człowieku od zarania dziejów, nawet w czasach pokoju. To z jego powodu powstały szeroko rozumiane sporty militarne. Podejmowanie jakichkolwiek działań paramilitarnych czy też okołomilitarnych jest ściśle związane z ryzykiem wystąpienia różnego rodzaju kontuzji. Jak powszechnie wiadomo również ASG jest takim rodzajem sportu, który wymaga od uczestników dużej dynamiki przemieszczania się – najczęściej w dość niewygodnych pozycjach (na przykład czołgając się), po terenie który niejednokrotnie jest pokryty ostrymi kamieniami, zarośnięty wysoką trawą albo przysłonięty gałęziami. Gdy nagły zwrot akcji wymusza natychmiastowe padnięcie na ziemię (na przykład chroniąc się przed ostrzałem przypuszczonym przez wrogą drużynę) to łatwo o bardziej lub mniej poważne stłuczenie. Przedzierając się przez chaszcze na czworakach bądź w biegu, osłaniając twarz rękoma również ryzykuje się upadkiem bądź zwichnięciem kolana. Biegnąc po lesie nie trudno jest o upadek, nawet w przypadku profesjonalistów. Z podobnymi wyzwaniami mierzą się również miłośnicy surwiwalu.
 

Nakolanniki

Chcąc uprawiać sporty związane z militariami, ASG czy surwiwalem nie można po prostu się przebrać i pobiec do lasu. Po pierwsze: będzie to wysoko niebezpieczne i będzie to wręcz celowe prowokowanie kontuzji. Po drugie: nie będzie to miało zbyt wiele wspólnego z prawdziwymi sportami tego typu. Dlaczego? Ponieważ zaopatrzenie się w odpowiednie atrybuty militarne, włączając w to ochraniacze na kolana, jest nierozerwalną częścią tych sportów. Surwiwal zaczyna się przed wejściem do lasu, zaczyna się w momencie pakowania i dobierania stroju. ASG to nie tylko bieganie i konkurowanie ale również strategia, włączając w to strategię planowania i zabezpieczania się przed urazami.
 

Ochrona kolan przed kontuzjami

 

Kontuzje kończyn dolnych, a w szczególności kolan są niezwykle niebezpieczne. Stłuczenie to najmniejszy problem ale już pęknięcie, skręcenie bądź na przykład naderwanie łękotki wiąże się niejednokrotnie z poważną, wymagającą narkozy operacją, a później z wielomiesięczną rehabilitacją. Taki wypadek może stać się przyczyną wyłączenia na jakiś czas z życia zawodowego lub szkolnego. Naderwanie łękotki zazwyczaj nazywa się kontuzją typową piłkarską ale nazewnictwo nie decyduje o tym kogo może dosięgnąć taki wypadek – na taki uraz narażone są wszystkie osoby, które podczas ćwiczeń muszę biegać i wykonywać szybkie zwroty. Jak wiadomo sporty militarne, ASG czy surwiwal ściśle wiążą się z podejmowaniem takiego ryzyka – adrenalina jest nierozerwalną częścią takich wypadów. Warto jednak wszystkie te działania zamknąć w kontrolowanych, bezpiecznych ramach. Innymi słowy – warto zapewnić swoim kolanom należytą ochronę.
 

Jakie ochraniacze na kolana wybrać?

 

Najskuteczniejszą metodą ochrony kolan przed urazami fizycznymi takimi jak złamania czy zwichnięcia oraz obtarcia czy zranienia jest nakładanie specjalistycznych ochraniaczy na kolana, nie bezpośrednio na skórę, ale na odzież wierzchnią. Szczególny nacisk powinno się w tej kwestii kłaść na słowo ,,specjalistyczne”. To nie mogą być ochraniacze na kolana dla skate’ów czy rowerzystów ponieważ zostały one skonstruowane z myślą o zupełnie innym przeznaczeniu. Takie ochraniacze na kolana są zaprojektowane tak aby pasowały do wąskich, przylegających spodni lub leginsów, a przecież spodnie od munduru lub stroju maskującego są zazwyczaj dość szerokie.
 

Specjalistyczne nakolanniki na kolana powinny spełniać kilka określonych zasad: nie powinny krępować ruchu, dzięki specjalnym rodzajom wiązań i zapięć takie ochraniacze do kolan odróżniają się od tych, które noszą rowerzyści; powinny być w kolorach maskujących dopasowanych do wzoru znajdującego się na mundurze, w przeciwnym wypadku będą zwracać na siebie uwagę.
 

Polecaną firmą, która cieszy się dużym uznaniem na rynku już od dwóch dekad jest Alta Polska, której ochraniacze na kolana są dostępne w sklepie Zbrojownia.pl. Alta to firma z której usług korzystają nawet zawodowe jednostki wojskowe takie jak US Army, służby policyjne czy Jednostki Wojska Polskiego. Dzięki bogatemu, wieloletniemu doświadczeniu firma wciąż rozwija swoje produkty i wprowadza do nich wiele innowacji. Na dodatek specjaliści z Alty opracowali i opatentowali swój własny system zapięć, który pozwala na wysoką swobodę ruchu. Na stronie zbrojowni można odnaleźć również innej marki ochraniacze mogące pochwalić się nieposzlakowaną renomą i ochroną na kolana.
 

Gdzie szukać odpowiednich ochraniaczy?

 

Szukając ochraniaczy na kolana z myślą o sportach ASG, surwiwalu lub jakichkolwiek działaniach paramilitarnych należy zaopatrywać się tylko i wyłącznie w sklepach, które zajmują się sprzedażą tego typu produktów. Styl wojskowy przebija się obecnie do szeroko rozumianego modowego mainstreamu i może się tak zdarzyć, że podobne ochraniacze będą sprzedawane w sklepach, które w swoich zasobach mają również marynarki, koszule czy tym podobne rzeczy albo zajmują się streetwearem. Należy pamiętać, że sprzedawane tam produkty nie nadają się do bezpiecznego użytkowania podczas różnego rodzaju akcji okołomilitarnych. W Polsce sklepem internetowym, który ma duże doświadczenie w sprzedaży artykułów związanych z militariami jest na przykład Zbrojownia.pl.
 

Bezpieczeństwo kolan jest ważne

 

Sporty militarne wynikają z chęci inscenizacji prawdziwych zajść i akcji wojskowych. Uczestnicy tego typu przedsięwzięć często wręcz dążą do kolekcjonowania kolejnych blizn. Należy jednak pamiętać, że lekkomyślność niewiele ma wspólnego z działaniami podejmowanymi przez prawdziwe, zawodowe lub najemne, wojsko.
 

Wojskowi od zarania dziejów chronią się przed urazami wszystkimi dostępnymi środkami – w tym celu powstawały właśnie ciężkie rycerskie zbroje, misternie tkane kolczugi, pierwsze stalowe ochraniacze na twoje kolana podszywane zwierzęcą skórą; tarcze nie służyły przecież tylko do tego by można było na nich wymalować szlachecki herb ale do ochrony właśnie! Również dziś żołnierze podczas akcji dążą do jak najdalej idącego niwelowania możliwości wystąpienia jakichkolwiek kontuzji czy urazów – nieszczęśliwe wypadki mogą całkowicie wyłączyć ich z działania i poważnie osłabić grupę. Dlatego zachowanie norm bezpieczeństwa jest bardzo ważne i to ono wprowadza do gry prawdziwy realizm.
 

Oczywiście, że delikatnie stłuczone kolano nie jest tragedią ale pęknięte lub skręcone już na pewno tak. Warto nosić odpowiednie ochraniacze lub nakolanniki na kolana w trosce o własne zdrowie i dobro drużyny. Dzięki profesjonalizmowi sklepu Zbrojownia.pl kupujący mają dostęp do produktów (ochraniacze) tworzonych przez firmy, które naprawdę współpracują z jednostkami wojskowymi – korzystanie z takich artefaktów jak ochraniacz na kolana to dbałość o najwyższy możliwy poziom realizmu.

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł