more SAFETY and FUN
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Wiatrówki krótkie pistolety - bez zezwolenia

(139 produktów)

Wiatrówka krótka - pistolet

Co to jest wiatrówka i jakie są jej odmiany? Wiatrówka króka to potoczna nazwa dla broni pneumatycznej na śrut. Te o mocy mniejszej od 17 J to broń pneumatyczna dozwolona w Polsce bez zezwolenia. Omówimy charakterystykę wiatrówki krótkiej tj. pistoletu. Pistolet - wiatrówka posiada: magazynek, spust, przycisk zwalniania magazynka, lufa, muszka, szczerbinka, okładzina rękojeści ,pod którą montuję się pojemnik z CO2, bezpiecznik. Pistolet taki strzela śrutem, wywoływanym z magazynku i napędzanym CO2 z pojemnika umieszczonego w metalowym magazynku bądź sprężonym mechanicznie powietrzem. Ładownie magazynku odbywa się poprzez wsypywanie kulek do niego. Załadowany magazynek umieszcza się w broni. Wiatrówki tego typu to najczęściej repliki prawdziwych broni. Identyczna jest nie tylko budowa, ale np. sposób ładowania broni śrutem. Rewolwer tego typ sprawdzi się przystrzelaniu do nie bardzo odległych przedmiotów. Najlepsza odległość do strzału to nadal 15 m. Odległość powyżej 15 m da nam satysfakcjonujące strzały śrutem do większych przedmiotów.

Wiatrówki dzielimy na:

wiatrówki sprężynowe; do oddania strzału potrzebujemy naciągnąć sprężynę; po naciśnięciu spustu zwolnieniu ulega sprężyna, co powoduję odrzut amunicji; do zalet tego napędu można zaliczyć niski koszt w eksploatacji, po prostu nie trzeba kupować naboi z CO2, tak niezbędnych w innych wiatrówkach; podczas strzału z nich osoba strzelająca odczuwa duży odrzut, co zwiększa realizm strzałów; niektórzy opiniują to jako dodatkowy atut, ale nie każdemu musi to się podobać; do tej kategorii należą pistolety łamane.
wiatrówki na CO2; do oddania strzału potrzebujemy napędu gazowego, zasilanego poprzez jednorazowy nabój uzbrojony w gaz CO2; jeden nabój to około 50 do 70 strzałów; nie występuje tu odrzut; nie trzeba naciągać sprężyny; często montowany w tym rodzaju broni system BLOW BACK, który odrzuca zamek do tyłu natychmiastowo po strzale ( nie ma on wpływu na precyzję, ale za to zwiększa realizm użytkowania ); wiatrówki gazowe są lżejsze niż odpowiednik sprężynowy, ponieważ wykonuję się je z lekkich i odpornych kompozytów;
wiatrówki PCA ( Pre Charged Air ) popularnie zwane pompkami; śrut wystrzeliwany jest z broni pod wpływem sprężonego powietrza uzyskiwanego poprzez kilkukrotne „napompowanie” pistoletu dźwignią pod lufową; bardzo lekkie; polecane dla początkujących strzelców, którzy nie mają wprawy z „odrzutowymi” pistoletami; poprzez regulowanie ilości doprowadzanego powietrza do pistoletu możemy wpływać na moc wystrzału. Charakterystyczna dla broni krótkiej jest jej nieduża wielkość. Łatwo ją schować do plecaka czy torby i można śmiało podróżować. Ceny kształtują się różnie i w zależności od rodzaju repliki mogą nie być zbyt wysokie. Wybór takiej broni jednak zależy od indywidualnych preferencji kupującego. Należy pamiętać o tym, że jest to broń pneumatyczna i nie trzeba na nią zezwolenia. Pamiętajmy o bezpieczeństwie użytkowania. Nie strzelajmy nigdy i pod żadnym pozorem do ludzi. Grozi za to kara pozbawienia wolności. Strzały do zwierząt to również groźba kary. Nie wolno tego robić.
za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł