more SAFETY and FUN
wartość koszyka: 0 pln ; dostawa od 10 pln, do darmowej dostawy brakuje 99 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 pln, do darmowej dostawy brakuje 99 pln
do zapłaty: 0 pln
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Zapalniczki ZIPPO - kultowa zapalniczka!

(96 produktów)

zapalniczki (28)

zapalniczki (68)

Zapalniczki firmy Zippo - Co to? I dlaczego warto?

Jedną z wielu kategorii naszego sklepu militarnego zbrojownia.pl jest światło i ogień, na której nasi klienci znajdą zakładkę zapalniczki. W ofercie znajdują się kultowe zapalniczki Zippo. Zippo to zapalniczka benzynowa, którą uzupełnia się paliwem. Zaletami tego ekwipunku jest system windproof, czyli zapalniczka zadziała nawet przy silnym wietrze. Jeżeli przed Tobą jakaś uroczystość, gdzie nie do końca wiesz co podarować danej osobie.

Poważnie przemyśl, czy Zippo nie będzie idealnym pomysłem? Jest elegancka i ponad czasowa. Jeżeli nie chcesz, aby zapalniczka była w jednym kolorze, pamiętaj, że możesz na niej wygrawerować: oryginalne życzenia, mądre lub zabawne sentencje, może być to nawet portret dziecka. Może wybierasz się na wycieczkę, mam tu na myśli szkołę przetrwania? Powiemy Ci dlaczego będzie to najlepszy sprzęt z kategorii „ogień” na takie okoliczności. Przeczytasz jakim paliwem ją zapełnić i jak przygotować ją na przygodę. Najpierw przeczytaj jak powstała i poznaj historię kultowej męskiej zapalniczki! Chociaż warto dodać, że firma zaczęła produkować wersję Slim dla kobiet.

 

Historia firmy Zippo - jakość pochodząca z ogromnego doświadczenia

Zippo jest produkowane przez amerykańską firmę Zippo Manufacturing Company. Wszystko zaczęło się w dniu, w którym George G. Blaisdell zaobserwował jak jego znajomy trudzi się z odpaleniem papierosa, za pomocą austriackiej zapalniczki. Żeby z niej skorzystać, trzeba było użyć obu rąk, żeby tego było mało, była zrobiona z cienkiej blachy, która bardzo szybko się nagrzewała. Pomysł spadł z nieba, tylko brakowało funduszy i wiary innych ludzi. Zaczął szukać różnych źródeł, które mogłyby go wspomóc finansowo. Wszyscy, którzy tylko usłyszeli o pomyśle, sprzedawania zapalniczek za 1,65 USD machnęli ręką i stwierdzili, że Blaidell jest szaleńcem.

Dzięki swoim własnym staraniom, w 1932 udało mu się założyć przedsiębiorstwo w Pensylwanii. Już w 33’ zmodernizował austriacką zapalniczkę, wyeliminował jej słabe strony i co najważniejsze kominek swojej zapalniczki stworzył w taki sposób, by chronił ogień przed silnym wiatrem. Aktualnie firma która znajduje się w Bradford w Pensylwaniii produkuje dziennie zawrotną liczbę pięćdziesięciu tysięcy zapalniczek dziennie, zatrudniając przy tym około siedmiuset pracowników. Jest także symbolem charakterystycznym wśród Amerykanów i jest stawiana u boku największych marek takich jak Harley Davidson, Jack Daniels czy Levis. Nazwa Zippo jest neologizmem słowa ‘zipper’ (z ang. Zamek błyskawiczny), którego brzmienie podobało się założycielowi.

 

Zapalniczki Zippo w kulturze masowej - kultowe produkty

Kultowa zapalniczka pojawiła się w 1500 filmach, sztukach teatralnych i telewizyjnych show. W 1988 roku, została przedstawiona w „Szklanej pułapce”, w którym główny bohater, (grany przez Bruce Willisa) odzyskuje zapalniczkę od wrogiego terrorysty. Prócz tego wystąpiła w takich klasykach jak „I love Lucy”, „Hairspray-the musical”, „The X-men” ,”Indiana Jones”, „Top Gun”, „Terminator” czy też w serii o Jamesie Bondzie. Od 1960 roku na koncertach muzycznych powstały „Zippo moments”, jest to wszystkim znane zapalanie zapalniczki i wznoszenie jej wysoko w górę.

 

Produkty Zippo - budowa i jakość potwierdzona wysoką sprzedażą

Zanim zaczniemy zapewniać, że jakość jest najwyższej klasy, przytoczymy słowa generała Eisenhowera „To jedyna zapalniczka, która będzie świecić wiecznie”. Przedsiębiorstwo w celu podkreślenia solidności marki przywołuje fakt z lat 50., gdy zapalniczkę znaleziono w brzuchu złowionej ryby. Zapalniczka zgodnie z gwarancją producenta, odpaliła za pierwszym razem. Jak tak solidny produkt miałby zostać niedoceniony? Budowa zippo może się niektórym wydawać skomplikowana. Składa się z dwudziestu elementów, w tym: knot, kółko trące, filcowa wkładka, kamień, tulejka itd. Posiada wykonany z mosiądzu dwuczęściowy korpus połączony zawiasem.

Początkowo ma brązowy kolor a swojej znanej srebrnej barwy zyskuje podczas chromowania w kąpieli wodnej Co imponujące, to to, że do jej wykonania potrzeba aż 108 czynności. Solidna budowa świadczy o jej niezawodności. Mimo niezrozumiałego, z początku, procesu jest bardzo prosta w użyciu. Warto podkreślić, że od czasu jej wyprodukowania, czyli od 1933 roku, mechanizm i konstrukcja nie uległy zmianie. Prócz tego firma gwarantuje wieczystą gwarancję, co oznacza, że jeśli kiedykolwiek, gdziekolwiek i jakkolwiek zippo ulegnie awarii- firma naprawi ją, bądź wymieni na nowy model.

 

Wygląd zapalniczek Zippo

Zippo jaką można kupić w naszym sklepie, to zgrabnie wyglądający prostopadłościan, zazwyczaj w kolorze złota, srebra. Klasyczne wersje nie posiadają, żadnych zdobień. Jednak powstały miliony egzemplarzy, specjalnie malowanych, grawerowanych, wielkim atutem jest to, że są one malowane ręcznie. Dobrym przykładem będzie tutaj kultowa seria Zippo z Harley Davidson, czy z zespołami rockowymi np. The Rolling Stones. Zippo to coś więcej niż zapalniczka, to majstersztyk. Jedna zapaliczka posłuży, Tobie, twoim wnukom i wnukom twoich wnuków! I zawsze będzie się prezentować niezwykle elegancko, bo to dzieło sztuki.
 

Fajne sztuczki z wykorzystaniem zapalniczki!

W dodatku Ty i twoje Zippo będziecie w centrum uwagi, gdy nauczysz się kilku sztuczek. Odpalanie o jeansy czy pstryknięcie palcami tak, aby płomień uniósł się w górę. Liczba tricków jest tak duża, że traktuje się to jako dyscyplinę sportową. Są organizowane nawet zawody. Po za tym efektywne odpalanie wciąż budzą podziw, a z uwielbieniem z nich korzystali bohaterowie hollywoodzkich produkcji, o których można było przeczytać powyżej.

 

Akcesoria Zippo do survivalu - z czego się składają?

Zippo, jako podstawowe wyposażenie dla survivalowca. Tak jak wcześniej zostało napisane, zapalniczka działa w każdych warunkach pogodowych - masz pewność, że odpali. Tam, gdzie inne zapalniczki wymagają specjalnego paliwa, zippo w sytuacji przetrwania zadziała na prawie każdym paliwie. Poniżej załączamy listę, uszeregowane od najlepszego do najgorszego:

  • Paliwo obozowe (nafta)
  • Niektóre rozcieńczalniki do farb (benzyna ciężka)
  • Tarcie alkoholu (alkohol izopropylowy)
  • Everclear/ Grain Alcohol (alkohol etylowy)
  • Nafta oczyszczona
  • Kolonia
  • Olej napędowy
  • JP-4
  • Lampa olejna
  • Benzyna (niebezpieczna, ale działa)


Gdy skończy nam się jakiekolwiek paliwo i już nie mamy czym jej zastąpić, możemy zakrzesać iskrę za pomocą kamyszka tak jak zwykłym krzesiwem. Aby nie zabrakło Ci kamyszków, możesz je schować pod watę w zbiorniczku z paliwem. Zachęcamy do zakupu Zippo w naszym sklepie zbrojownia.pl lub w sklepie stacjonarnym na ulicy Rybnickiej 207 w Gliwicach. Jeżeli nie jesteś przekonany co do zakupu, zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego. Nasi pracownicy wszystko wytłumaczą i zaprezentują jak zrobić podstawowe czynności.

 

Znajdź produkty, których potrzebujesz - skorzystaj ze sklepowej wyszukiwarki produktów

Pamiętaj, że jeśli szukasz np. prezentu możesz poszukać czegoś na wzór "zippo zestaw" i skompletować bardzo fajny zestaw zapalniczek z akcesoriami. Szukaj różnym zestawem słów, a odnajdziesz dokładnie to co jest Ci potrzebne.
 

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 pln
e-RATY
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 99 pln