W zimnych porach roku ludzie chowają swoje ciała pod ciepłym ubraniem. Ale dłonie są nie mniej podatne na mróz, trzeba zadbać o prawidłowe krążenie krwi w palcach, aby nie dopuścić do ich odmrożenia. A jeśli ktoś musi podróżować przez długi czas, zwłaszcza na nartach, motocyklu lub w otwartym samochodzie, nie może obejść się bez niezawodnej ochrony. Ale dodatkowo ręce wymagają ochrony przed kontuzjami, szczególnie na świeżym powietrzu. W celu uniknięcia tych wszystkich negatywnych czynników stosowane są rękawice taktyczne lub rękawice sportowe outdoor. Są przydatne nie tylko dla personelu wojskowego, można je kupić na polowanie, wędkowanie, jazdę na rowerze i do każdej aktywnej rozrywki.

Rękawice taktyczne - podwójnego zastosowania

Oczywiście rękawiczki z jednym palcem stanowiły najlepszą ochronę dłoni przed zimnem, jednak umiejętności motoryczne są w nich prawie niemożliwe, a żołnierz lub turysta stale musi manipulować różnymi rzeczami. Tak więc początkowo w wojsku, a potem na zewnątrz, pojawiły się rękawice taktyczne i szybko zyskały popularność. Nie tylko chronią przed zimnem lub pozwalają na pracę z małymi przedmiotami, ich cel jest znacznie szerszy. Pod intensywnym obciążeniem zapewniają normalną termoregulację. Ze względu na usuwanie wilgoci z wnętrza ręce nie przemarzają.

Rękawice wojskowe skutecznie chronią ręce przed uszkodzeniem, dlatego są wzmocnione w niektórych obszarach, a także mogą mieć twarde wkładki w okolicy kostek. Najczęściej są zapinane na nadgarstku za pomocą rzepów. Oczywiście rękawice taktyczne mają kolor oddający design militarny: oliwkowy, khaki, piaskowy lub kamuflaż. Istnieją również modele w kolorze czarnym. Ale pomimo świetnej funkcjonalności głównymi zadaniami takich rękawiczek jest  ochrona dłoni przed zimnem i uszkodzeniami bez utraty możliwości manipulowania palcami.

Rękawice taktyczne i ich zadania

Ostatnio bardzo popularna jest odzież taktyczna, która jest integralną częścią stylu wojskowego. Ale sprzęt do operacji wojskowych, służb specjalnych, nie będzie kompletny, jeśli zapomni się o rękawiczkach taktycznych. Ten element jest również niezbędny dla jeźdźca, rowerzysty, sportowca i podróżnika.  Rękawice taktyczne znacznie różnią się od zwykłych, ponieważ są przeznaczone dla żołnierzy, miłośników sportów ekstremalnych i były przez nich wielokrotnie testowane. Jest to doskonała ochrona nadgarstków, dłoni i palców, która pomaga unikać urazów i zadrapań podczas wyszukiwania dróg w lesie, a także podczas używania broni różnej wielkości w terenie. Z ich pomocą można bezpiecznie wspiąć się na skałę, pewnie prowadzić sprzęt wojskowy lub kontrolować motocykl.

Rękawice sportowe outdoor - cechy konstrukcyjne

Oczywiście rękawice sportowe outdoor podobnie do rękawic taktycznych pełnią więcej funkcji, jest to niezawodna ochrona przed zimnem oraz zachowanie integralności rąk. Aby to zrobić, projektanci używają różnych materiałów, które są połączone w jeden produkt. Przede wszystkim jest to TrekDry, syntetyczna skóra, która chroni ręce przed skaleczeniami i przebiciami. W niektórych modelach zastąpiono go poliestrem z elastanem. Skórzane wstawki na dłoniach i palcach pozwalają bezpiecznie trzymać broń strzelecką, zapobiegając ześlizgnięciu się nawet jeśli rękawice sportowe outdoor są mokre, a dodatkowo stanowi to dodatkową ochronę. Kostki, jako najbardziej wrażliwa część dłoni, są chronione przez różne nakładki. Mogą to być gęste materiały elastyczne lub wkładki polimerowe.

Rękawice dla żołnierzy, sportowców, podróżników

Nowoczesne rękawice taktyczne oraz rękawice sportowe outdoor uwzględniają wszystkie cechy anatomiczne dłoni, są wykonane ze skóry, ogniotrwałych materiałów syntetycznych, ściśle przylegają do dłoni i palców. Ręce w nich nie pocą się przy długotrwałym użyciu, wilgoć nie wnika do wnętrza. Każdy ruch staje się pewny i dokładny, czułość palców nie jest tracona, gdy trzeba trzymać broń lub sprzęt sportowy, wspinaczkowy itd.

Zaawansowane technologicznie trwałe produkty są bezpiecznie mocowane najczęściej za pomocą rzepów. Można je szybko założyć i usunąć, gdy zajdzie taka potrzeba. Decydując się na zakup takich rękawic, trzeba zwrócić uwagę na dużą liczbę modeli doskonałej, jakości, wysokiej wydajności od znanych producentów: Helikon, Mechanix, Sharg. Dzięki temu będzie można zadbać o praktyczne i odporne na zużycie produkty, które nie tylko chronią dłonie, ale także natychmiast mówią o poważnych zamiarach i gotowości do wykonywania taktycznych zadań o każdej porze dnia i nocy.

Atrakcyjny wygląd połączony z wszechstronnością i komfortem jest bardzo cenny. Dlatego lepiej kupić rękawice taktyczne oraz sportowe outdoor i zapomnieć o trudnościach, jakie pojawiają się podczas aktywnych operacji w trudnych warunkach. Wytrzymają każdy test, najbardziej złożone operacje i będą trwać przez wiele lat z należytą starannością.

Rękawice taktyczne Mechanix

Rękawice taktyczne Mechanix posiadają podwójną warstwę materiału w środku oraz wyściółki PORON® XRD, dzięki czemu skutecznie tłumią uderzenia i wibracje. Producent zastosował gumowany kciuk i palec wskazujący, zapewniając lepszą chwytliwość. Rękawice taktyczne mają zastosowanie do działań militarnych, są doskonałym wyposażeniem personelu wojskowego. Ponadto spełniają zadania sportowe przy strzelectwie, a także obsłudze ciężkiego sprzętu.

Rękawice antyprzekłuciowe SHARG

Poszukiwacze rękawic sportowych outdoor mogą wyposażyć się w ten model rękawic, ponieważ zostały wyprodukowane z wysokiej, jakości materiałów (35% syntetyczna skóra, 30% neopren, 18% kevlar, 12% spandex). Rękawice skutecznie chronią przed przepięciami, ostrymi nożami oraz igłami. Spód rękawic został wyprodukowany z syntetycznej skóry, gwarantując pewność uchwytu i dobre czucie. Ten model sprawdzi się podczas strzelania wojskowego oraz hobbystycznego. Wierzch rękawic został wykonany z neoprenu i nylonu Spandex.

Rękawice taktyczne Helikon

Rękawice produkowane są z 93% poliester, 7% elastanu, są to modele precyzyjne. W projektowaniu tych produktów brali udział osoby zajmujące się profesjonalnie strzelectwem, dzięki temu posiadają one praktyczny i pewny chwyt i czucie spustu. Rękawice są oddychające, zapewniają długie użytkowanie, wygodę ściągania dzięki rzepowi na nadgarstku. Projektanci zdecydowali o wszyciu mikrofibry wzdłuż kciuka, dzięki czemu użytkownik może otrzeć pot lub przetrzeć okulary. Natomiast na palcach wskazujących i środkowych wprowadzono dodatkowy materiał usprawniający obsługę np. smartfonów.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii