more SAFETY and FUN
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Termoaktywne spodenki sportowe damskie, termoaktywne spodenki sportowe męskie

(68 produktów)

Termoaktywne spodenki treningowe

Spodenki treningowe to bardzo istotny element odzieży sportowej i termoaktywnej. Właściwie dobrane mają ogromny wpływ na bezpieczny i efektywny trening oraz na samopoczucie. Dobrze dobrany i wykonany z wysokiej jakości materiału strój może być motywatorem do ćwiczeń. Zapewniać będzie komfort i wygodę. Jest wiele rodzajów spodenek treningowych. Można wyróżnić np. długie, krótkie, szerokie, wąskie, nieprzemakające bądź podzielić je na kategorię. Do biegania i aktywności na powietrzu, jako odzież na fitness lub jogę. Najważniejsze jest to, aby były one wygodne.


Jakie wybrać spodenki treningowe do danej kategorii

Spodenki do biegania i aktywności na powietrzu. Zazwyczaj do biegania zakłada się spodenki krótkie, przylegające do ciała, pomaga to w lepszym krążeniu, jak i jest to dużo większy komfort, niż w spodenkach luźnych. Wykonanie powinno być z tkanin typowo sportowych. Dla lepszego odczucia spodenki szyję się z materiału zawierającego elastan. Powoduje to, to że nie dochodzi do przetarć. Podobnie jest z aktywnością fizyczną. Poleca się dopasowaną odzież, aby nie odczuwać nadmiernej potliwości ciała, nie czuć dyskomfortu np. przy wycieczkach wspinaczkowych. Warto wiedzieć, że spodenki w tej kategorii posiadają antycellulitową gumkę w pasie, która nie krępuje ruchów. W zależności od pogody są też w ofercie spodenki nieprzemakalne tzw. outdoorowe.


Spodenki na fitness, jogę

Jak w wyżej wymienionym zagadnieniu spodenki na zajęcia fitness o wzmożonym wysiłku fizycznym zakłada się obcisłe, mocno dopasowane np. ćwiczenia na siłowni, ponieważ ciało wydziela pot, który jest przeszkodą w wykonywaniu ćwiczeń oraz narasta frustracja i złe samopoczucie. Do zajęć jogi, pilatesu zakłada się spodenki wykonane z naturalnych włókien lub mikrofibry. Są one krótkie i luźne, dają maksymalny komfort. Nie hamują ruchów w czasie wykonywania skomplikowanych pozycji.


Typy spodenek treningowych

Można wyszczególnić dwa najpopularniejsze typy spodenek występujących na polskim rynku. Spodenki kompresyjne - Jest to odzież sportowa, którą coraz częściej można zauważyć na siłowniach. Zadaniem jej, jest uciskać mięśnie powodując ich lepsze ukrwienie i dotlenienie. Pomaga w wysiłku fizycznym, jak i w leczeniu chorób układu krążenia. Spodenki typu “SAUNA” - Ubrania tego typu wykonane są z nieoddychającego materiału dla zwiększenia potliwości organizmu. Pocenie pozwala odprowadzać ciepło i reguluję temperaturę ciała na 37 stopni poprzez odparowywanie wody, które schładza skórę. Prościej ujmując odzież tego typu, pozwala na zrzucenie zbędnych kilogramów i eliminację toksyn z organizmu. Może być używana tylko przy aktywności sportowej. Zaletami tych spodenek jest to, że niweluje cellulit, działa osuszającą i powoduje wygładzenie skóry.


Na co zwrócić uwagę przy zakupie spodenek treningowych

Przede wszystkim traktujmy tego typu zakupy jak inwestycję. Osoby uprawiające aktywność fizyczną wykazuje, że zakupiona porządna odzież sportowa starcza na przynajmniej kilka sezonów. Przy wyborze pamiętajmy o zastosowaniu i materiale. Spodenki treningowe występują w wielu modelach, kolorach, więc jest w czym wybierać. Raz zakupione mogą posłużyć wiele razy.

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł