Praktyczne i wytrzymałe spodnie dziecięce w stylu militarnym

Kamuflaż to jeden z najbardziej lubianych stylów odzieżowych. Jest komfortowy, praktyczny i niebrudzący, więc jest używany nie tylko przez żołnierzy, ale także przez dzieci. Młodzi ludzie prowadzą aktywny tryb życia, dużo biegają, skaczą i dlatego wymagają trwałych i odpornych na zużycie spodni dziecięcych.

Cechy spodni dla dzieci w stylu militarnym

Obecnie na rynku można kupić spodnie dziecięce w wersji militarnej, produkowane modele są dokładną kopią dorosłych analogów. Oznacza to, że odzież musi być hipoalergiczna i wykonana z naturalnych tkanin, spodnie muszą zabezpieczyć dziecko przed wiatrem i zimnem. Krój spodni nie utrudnia ruchu, natomiast miejsca, w których istnieje ryzyko rozdarcia (kolana), są wzmocnione dodatkowymi kawałkami tkaniny. Wiele spodni ma tasiemki ściągające na nogawkach, aby dzieci były lepiej chronione, (co zmniejsza ryzyko dostania się kleszczy podczas całego sezonu). Istotne są kieszenie na suwak i inne funkcjonalne rozwiązania.

Dlaczego dzieci potrzebują spodni w wojskowym kroju i barwach kamuflażu?

Nie wszyscy dorośli, którzy kupują takie ubrania, zamierzają służyć w wojsku. Wśród wielbicieli są myśliwi, turyści, fani airsoftu. Rodzice, którzy kupują spodnie typu bojówki dla swoich dzieci, mogą mieć podobne motywy.

Dzieci używają wojskowych elementów projektu:

 • Na zajęcia terenowe
 • Na zawody wojskowe
 • Do uprawiania turystyki pieszej, do zbierania grzybów
 • Na koloniach i obozach
 • I innych sposobach aktywnego spędzania czasu na łonie natury

Rodzice również starają się kupować takie rzeczy ze względu na niezwykłe połączenie, jakości i ceny. Spodnie dziecięce bojówki doskonale łączą się ze zwykłymi koszulkami i bluzami, a także kurtkami i wyglądają stylowo i ładnie. Odzież dziecięca w stylu wojskowym w kolorach moro jest trwała, odporna na zabrudzenia i praktyczna w użytkowaniu. Bojówki zapewniają wygodę podczas uprawiania sportu, aktywnych gier i spacerów na świeżym powietrzu.

Jakie powinny być spodnie dziecięce?

Przede wszystkim spodnie dziecięce powinny być wygodne i zabezpieczać dziecko przed chłodem, wiatrem, a także urazami skóry podczas upadku. Taka odzież powinna mieć również właściwości ergonomiczne i być wykonana z wysokiej, jakości materiałów. Spodnie dziecięce wojskowe charakteryzują się oryginalną formą i są produkowane z różnych nowoczesnych tkaniny - 65% poliester, 35% bawełna.

Bojówki przeznaczone są do noszenia nie tylko przez chłopców, ale także przez dziewczynki, którym taki design się podoba i utożsamiają się z tą stylistyką. Spodnie w tylu taktycznym wzorowane są na mundurach armii amerykańskiej, wyglądają bardzo wiarygodnie i solidnie. Zastosowana mieszanka poliestru i bawełny powoduje, że spodnie są mocne, odporne na uszkodzenia materiału i nie brudzą się tak szybko jak standardowe ich odpowiedniki. Ponadto dużą zaletą bojówek dla dzieci jest ich wyposażenie w praktyczne kieszenie, w których dziecko może umieszczać swoje akcesoria. Najczęściej w takich spodniach dziecięcych jest 6 kieszeni w różnych położeniach.

Nowoczesne spodnie dziecięce typu bojówki powstały dzięki amerykańskiemu wzorowi odzieży wojskowej. Dziecko może poczuć w sobie prawdziwego żołnierza i dzięki zastosowanej mieszance bawełny i poliestru nie trzeba się martwić o rozdarcia. Spodnie posiadają 6 kieszeni: 2 tylne, 2 przednie i 2 boczne na różne drobiazgi. Zostały zastosowane również tasiemki ściągające na nogawkach, dzięki czemu nawet samodzielnie może zmieniać ich szerokość.

Kamuflaż – spodnie dziecięce mają kilka zalet, w tym:

 • Materiał zatrzymuje ciepło i nie pozwala na przenikanie zimnego powietrza
 • Odporność na kurczenie. Nawet po wielokrotnym praniu spodnie zachowują swój oryginalny wygląd
 • Stylowy wygląd. Możliwość wyboru z wielu kolorów oddających stylistykę militarną – moro (czerwone moro, szare moro, zielone/leśne moro itd.)
 • Łatwość czyszczenia. Proste pranie ponownie przywróci odzieży wygląd kamuflażu. Ponadto ubrania nie marszczą się, nie trzeba ich prasować przed każdym użyciem
 • Różnorodność kolorów, akcesoriów, wygodnych detali o wysokiej wytrzymałości pozwoli dziecku czuć się komfortowo w ciepłe i zimne dni, deszcz lub upał

Spodnie dziecięce – taktyczne najczęściej wyposażone są w takie elementy jak:

 • Pod dwie kieszenie - wpuszczane z przodu spodni, z tyłu zapinane na rzep, skośne boczne na rzep
 • Rozporek w spodniach zapinany jest na zamek błyskawiczny i praktyczną patkę z rzepem
 • Szlufka z możliwością przypięcia np. kluczy
 • Wzmocnienia materiału w miejscach narażonych na szybkie zużycie i uszkodzenie

Spodnie dziecięce typu militarnego – długie i krótkie

Spodnie dziecięce nawiązujące stylistyką do ubrań wojskowych, dostępne są, jako spodnie długie, w niektórych modelach z tasiemkami ściągającymi lub tylko ze wzmocnionym obszyciem. Materiał jest trwały i dzieci mogą korzystać z takich spodni praktycznie przez cały rok. Drugim wariantem są spodnie krótkie/bojówki produkowane z tego samego materiału jak poprzednie.

W takich spodniach dziecko wygląda efektownie i zwraca uwagę kolegów. Dzieci fascynujące się akcesoriami wojskowymi bardzo lubią latem wychodzić w ubraniach posiadających kolory kamuflażu. Aktywne dziecko może swobodnie wykonywać wszystkie ruchy, bez obawy o zniszczenie odzieży. Spodnie dziecięce krótkie mają w pasie wszyte gumki, dzięki czemu dopasowują się do budowy dziecka. Dodatkowe wyposażenie w postaci pojemnych kieszeni umożliwia przechowanie tak ważnych rzeczy jak: klucze do mieszkania czy drobne pieniądze.

Każdy model spodni bez względu na ich długość posłuży dziecku przez długi czas, nie są to spodnie na jeden sezon, można je łatwo czyścić i zakładać zawsze do gry w piłkę, zabawy w gry wojenne oraz inne wymyślne rozrywki. Każdy młody miłośnik gier militarnych i odzieży, jaką noszą żołnierze będzie zachwycony spodniami w kamuflażu. To solidne produkty, wykonane z myślą o potrzebach dzieci oraz o zapewnieniu im bezpiecznego i prostego użytkowania. Dlatego też producenci zamiast guzików stosują rzepy, które są łatwe w obsłudze. Specjalne sposoby szycia powodują wzmocnienia i swobodę ruchów w takich miejscach jak kolana.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii