Czapka z daszkiem to element, nierzadko będący wykończeniem stroju, ostateczną kropką nad "i", łobuzerskim mrugnięciem. Prócz oczywistych wartości użytkowych, czapeczka ma za zadanie podkreślić charakter użytkownika, jego styl i podejście do życia. Dzięki niej każda osoba może w prosty sposób, pokazać swoją naturę, zaakcentować pogląd na świat. Obok obuwia i koszulki, jest częścią ubioru, która najszybciej rzuca się w oczy.

Moda czy wygoda? Czym się kierować przy wyborze czapeczki z daszkiem?

Dylematy są zbędne. Gama dostępnych na rynku modeli pozwala dopasować fason i styl do różnych rozmiarów i kształtów głów. Podobnie jest z tworzywami używanymi do produkcji czapek - każdy znajdzie materiał pasujący do indywidualnych oczekiwań. Czapka z daszkiem nie zmusza do rezygnowania z marzeń, wprost przeciwnie, wybiega im naprzeciw.

Czapeczka atrybutem sportowca?

Minęły czasy, gdy czapki z daszkiem były wyznacznikiem sportowego stylu. Teraz, w casualowym wydaniu, podbiły ulice miast i kluby. Chętnie noszone są przez osoby, lubiące aktywny styl życia, bezkompromisowe, szukające sposobu na wyrażenie siebie poprzez ubranie. Czapeczki odkrywają, zamiast ukrywać. Podkreślają charakter stroju, akcentują luźny styl bycia.

Sportowe czy militarne? Dla kogo przeznaczone są poszczególne modele?

Czapeczki sportowe uwielbiane są przez młodzież oraz osoby, które chcą nadać stylizacji lekkości, przy okazji chroniąc głowę i oczy przed nadmiarem słońca. Wersje wojskowe, kupowane są zwykle przez strzelców, myśliwych oraz wszystkich, którzy uwielbiają aktywność związaną z militariami i outdoorem. Czapki militarne to bardzo duża gama modeli, charakteryzujących się specyficzną kolorystyką (barwy ziemi, zieleń, beż, czerń, brąz) oraz wzornictwem (kamuflaże).

Dlaczego warto nosić czapkę z daszkiem?

Właściwie, by nosić czapkę, niepotrzebny jest żaden powód. Warto jednak wiedzieć, że czapki zapewniają ochronę głowy przed przegrzaniem. Chronią również oczy przed nadmiarem słońca. Czapki letnie, wyposażone są zwykle w otwory wentylacyjne, pozwalające na odprowadzenie ciepła i wilgoci na zewnątrz. Modele zimowe podszywane są warstwą miękkiego polaru, co pozwala na zabezpieczenie głowy przed wychłodzeniem. Wiele z czapek, dostępnych w naszym sklepie szyte jest z materiału w typie softshell, który ma za zadanie zabezpieczać przed wiatrem i lekkim deszczem.

Czapeczki wojskowe - hit czy kit?

Czapki militarne Mil-Tec szturmem zdobywają ulice polskich miast. Lubiane są nie tylko za ciekawy krój i najwyższej jakości materiały, ale również za specyficzne dodatki, stanowiące o ich wyjątkowości. Takim plusem wielu modeli militarnych, jest naszyty na front czapki panel velcro, umożliwiający personifikację czapeczki - umieszczenie dowolnego patcha, wyrażającego poglądy, osobowość, sympatię do wybranej grupy czy organizacji. Czapeczki militarne szyte są w sposób, pozwalający na swobodne używanie ochronników słuchu podczas strzelania. To sprawia, że wielbiciele słuchania muzyki na ulicy, wybierają modele dopasowane do słuchawek sprzętu muzycznego.

Z czym zestawić czapeczkę, by wyglądać jak najlepiej?

Dobrą informacją jest, że czapki z daszkiem Helikon pasują prawie do wszystkiego. Czapki sportowe doskonale sprawdzą się do stylizacji miejskich, na luzie - dżinsów, letnich sukienek, sportowych marynarek czy płaszczy. Czapki typowo wojskowe warto zestawiać z bojówkami, t-shirtami, koszulami sportowymi. Nie ma również ograniczeń, jeśli chodzi o obuwie: sandały, buty sportowe, tenisówki, mokasyny, buty wojskowe - nie należy ograniczać się schematami.

Czapka z daszkiem Pit Bull to idealny sposób na pokazanie, że świat jest tylko dodatkiem do człowieka. Odwaga, styl, bezkompromisowość, a poza tym wygoda, bezpieczeństwo i ochrona przed szkodliwymi czynnikami - to kwintesencja posiadania tego elementu ubrania. Doskonale obrazuje to polska ulica: dzieci w sportowych czapeczkach, młodzież wybierająca modele odważne, kolorowe, z krzykliwymi nadrukami, młode dziewczyny chowające pod czapkami włosy w "bad hair day", mężczyźni w doskonale dobranych modelach - taktycznych, stonowanych, pasujących do outdoorowej aktywności. Sam zadecyduj i wybierz, kim chcesz być, w swojej nowej czapce z daszkiem...

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii