more SAFETY and FUN
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Śruty do wiatrówek

(144 produkty)

Dobry śrut do wiatrówki

Zakup śrutu do wiatrówki to temat rzeka. Napisano już o tym masę poradników, a mimo to wciąż wielu konsumentów ma w tej kwestii spore problemy. Nie ma jednak uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Na rynku broni strzeleckiej dostępne są bowiem różne rodzaje śrutu, a każdy z nich ma swoje specyficzne właściwości.  Wydawać by się mogło, że jedynym kryterium doboru jest kaliber lufy. To dość popularny pogląd, lecz to tylko część prawdy. To, jaki zakupimy śrut, powinno zależeć także od rodzaju karabinka oraz jego późniejszego zastosowania. W ofercie rynkowej można spotkać wiele rodzajów śrutów, a tej gamy można wyróżnić kilka najchętniej kupowanych produktów. Zanim jednak wybierzemy ten właściwy, warto poznać podstawowe kryteria doboru oraz zapoznać się z krótką charakterystyką poszczególnych rodzajów śrutu – wtedy z pewnością zakupimy produkt dostosowany do naszych oczekiwań!

Masa – pierwsze kryterium doboru śrutu

Nasze akcesoria do wiatrówek są najwyższej jakości. Na rynku strzeleckim można znaleźć trzy rodzaje śrutu – lekki, średnio ciężki i ciężki. Pierwszy z nich cechuje się większym przyspieszeniem i szybciej osiąga większą prędkość wylotową. Z tego powodu tez krócej przebywa w lufie, co prowadzi do redukcji drgań broni podczas strzału oraz poprawia jej stabilność. Wspomniany krótki czas wylotu powoduje, że śrut szybciej trafia do celu. Strzelcy, którym zależy na uzyskaniu korzystnej płaskiej trajektorii lotu, będą usatysfakcjonowani. Śrut lekki przeznaczony jest do słabszych karabinków. Wykorzystanie go jako amunicji do karabinka ciężkiego spowoduje, że nabój szybko opuści lufę i nie osiągnie maksymalnej prędkości. A to dlatego, że nie otrzyma całej energii znajdującej się w sprężynie. Co więcej, może to nawet doprowadzić do uszkodzenia sprężyny lub jej szybszego zużycia. Strzelcy dysponujący karabinkami o większej prędkości wylotowej powinni więc zakupić śrut średnio ciężki lub ciężki. Będzie on bowiem w stanie zapewnić sprężynie wystarczający opór. Osoby będące w posiadaniu słabszych karabinków, nie powinny używać cięższego śrutu. W przeciwnym wypadku może to doprowadzić do uszkodzenia sprężyny.

Kształt śrutu– drugie kryterium doboru śrutu

Kolejnym istotnym kryterium, o jakim warto pamiętać przy zakupie śrutu, jest jego kształt. Obecnie można wyróżnić kilka podstawowych typów – płaski, spiczasty, półokrągły/ okrągły, zaokrąglony, kulki bb i strzałki. Strzelcy sportowi wybierają śrut płaski. Mimo iż szybko traci prędkość i nie sprawdza się na długich dystansach, to świetnie nadaje się do wykorzystania na krótszych odległościach, np. do 25 metrów. Co więcej, jego kształt umożliwia wycięcie w tarczy strzeleckiej okrągłego otworu. Śrut posiada płaską główkę i pozwala na oddawanie precyzyjnych strzałów. Wykorzystywany jest, m.in. w strzelectwie tarczowym. Polecany jest także osobom, które dysponują wiatrówkami o mniejszej energii kinetycznej. Śrut spiczasty jest jednym z najostrzejszych śrutów, gdyż ma wysokie możliwości penetracyjne. Można z powodzeniem strzelać nim karabinkami o niskiej lub średniej mocy. Co więcej, ten rodzaj nabojów jest także na wyposażeniu myśliwych polujących na małą zwierzynę na krótkich dystansach. W Polsce jednak częściej kupowany jest do zabawy, strzelania do puszek i butelek. Śrut półokrągły/okrągły jest obecnie jednym z najpopularniejszych rodzajów śrutu. Z wyglądu przypomina  grzybka i łączy w sobie cechy różnych śrutów. Umożliwia celne strzały na dużych odległościach. Z tego powodu często kupują go użytkownicy mocniejszych karabinków. Zaokrąglony kształt śrutu sprawia, że stawia mniejszy opór powietrza niż śrut płaski. Wśród jego nabywców można znaleźć zarówno zawodowców, jak i amatorów. Sprawdza się świetnie w różnych warunkach i z powodzeniem można z niego korzystać podczas rekreacyjnego strzelania. Śrut zaokrąglony to również śrut do zastosowań sportowych. Posiada, jak sama nazwa wskazuje, zaokrąglone czoło i aerodynamiczny kształt, dzięki czemu stawia powietrzu mniejszy opór i ma mniejszy opad. Osoby zajmujące się strzelectwem wyłącznie rekreacyjnym często kupują kulki BB. Ten rodzaj śrutu przeznaczony jest do luf niegwintowanych. Ze względu na swój kształt kulki nadają się wyłącznie do strzelania na krótkich dystansach. Strzałki z kolei można zaliczyć do śrutów spiczastych, lecz przeznaczone są tylko do wiatrówek gładkolufowych.

Wybierz właściwy śrut i ciesz się przyjemnością ze strzelania!

Teraz zakup odpowiedniego śrutu powinien być już znacznie prostszy. Warto pamiętać, że od wyboru odpowiedniej amunicji zależeć będzie przyszły stan techniczny wiatrówki. Na forach internetowych wciąż pojawiają się pytanie:” Który śrut jest najlepszy?”. Aby znaleźć odpowiedź, należy przetestować produkty różnych producentów. Niemniej jednak zawsze najbardziej satysfakcjonującym rozwiązaniem jest zakup śrutu znanych marek, takich jak: RealHunter, H&N, Browning, Walther czy Umarex. Wówczas z pewnością znajdziemy ten produkt, który będzie odpowiadał naszym wymaganiom i sprawi, że strzelanie sprawi nam maksimum satysfakcji i umożliwi nam miło spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół.
za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł