more SAFETY and FUN
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Wiatrówki długie 5,5 MM

(36 produktów)

Karabinki 5,5 MM - Wiatrówki długie

Oferta wiatrówek 5,5 mm przedstawiona w naszym sklepie jest jedną z bardziej rozbudowanych i złożonych. Dostępne są modele droższe, jak i tańsze, dzięki czemu początkujący amator wiatrówek z pewnością znajdzie coś dla siebie. Każdy model zawiera dokładne opisy właściwości oraz parametrów, co zapewni stuprocentowe rozeznanie przed zakupem. Poza tym posiadamy broń z wyższej półki, której cechy docenić będą mogli profesjonaliści lub doświadczeni strzelcy, którzy są w stanie wydobyć z każdej broni to, co najlepsze. Niezmiernie zróżnicowana oferta powoduje, iż różne są kategorie cenowe oraz te odnośnie parametrów - jednak każda wiatrówka długa jest bronią oryginalną i gwarantującą skuteczność komfortowego działania.

Wybieram wiatrówkę 5,5 mm - na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup broni, najważniejsze jest aby odpowiedzieć sobie na parę podstawowych pytań, dzięki którym będziemy mogli zawęzić krąg naszych poszukiwań. Określmy, przede wszystkim nasz stan umiejętności - całkowicie szczerze, gdyż źle dobrana broń może przynieść więcej szkód, niż pożytku - następnie zwróćmy uwagę, jakie będzie główne przeznaczenie tejże wiatrówki. Czy zależy nam bardziej na poprawie naszych wyników celności, czy broń traktujemy jako formę zabawy, rekreacji? Obojętnie, jak będzie brzmiała nasza odpowiedź, pamiętać musimy iż nawet najnowocześniejsze modele broni nie zakryją braku naszych umiejętności. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie wiatrówki do naszego poziomu. Wiatrówki ze śrutem 5 mm są droższe z tego powodu, iż sam śrut w nich używany jest bardziej kosztowny, jednak w porównaniu ze śrutem 4,5 ten jest bardziej wytrzymały i po prostu, przez wielu traktowany, jako łatwiejszy w użyciu. Krótko mówiąc wiatrówka 5 mm posiada większą siłę rażenia i jest odporniejsza na zmienne warunki pogodowe, w postaci na przykład wiatru. Jeżeli jesteśmy zwolennikami polowań broń ta zdecydowanie będzie bardziej wydajna i przydatna, natomiast gorzej się sprawdzi w przypadku zawodów sportowych, gdzie określony mamy maksymalny dystans i tak duża moc broni będzie raczej minusem. Sam rodzaj używanego śrutu także ma ogromne znaczenie w trakcie użytkowania broni, możemy wyróżnić: śrut płaski - idealny do strzelania na dystansach krótkich, maksymalnie do 15 metrów, śrut z półokrągłą główką - przeznaczony do optymalnego korzystania na dystansach średnich i strzelaniu do celów bardziej odległych (sprawdzi się w trakcie polowań), śrut spiczasty - jeden z najtańszych, ale i najmniej celnych, przez co nie warto w niego inwestować nawet będąc amatorem - gdyż tylko spowolni nasz progres. Wiatrówki 5 mm z racji dużej mocy oddziaływania i rażenia są bardzo popularne w tych miejscach Europy, gdzie polowanie na zwierzynę nie jest zakazane. W Polsce natomiast bardziej powszechnym rodzajem jest karabinek 4,5 mm - jest to opcja przede wszystkim tańsza, cechująca się lepszą celnością i posiadająca więcej możliwych rodzajów śrutu.

Niezawodny asortyment militarny

W naszym sklepie znaleźć można multum kategorii odnoszących się do militariów oraz korzystania z broni. Przy tym, aby w każdym stopniu zadowolić klienta i dostarczyć mu zakupiony produkt jak najszybciej, stawiamy na pełny profesjonalizm i indywidualne podejście - które okupione zostało wieloletnim doświadczeniem. Wszystkie oferty przedstawione na naszej stronie są ofertami oryginalnymi oraz w pełni unikatowymi, dzięki czemu klient uzyskuje gwarancję komfortu użytkowania oraz najwyższej jakości produktu.
za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł