more SAFETY and FUN
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Wiatrówki na kulki stalowe - Glock, Walther, Umarex, Colt

(99 produktów)

Pistolety - Wiatrówki krótkie na kulki stalowe

W najnowszych modelach wiatrówki krótkiej na kulki stalowe poddano modyfikacji mechanizm przebijania kapsuły. Zrezygnowano z zewnętrznej śruby na rzecz dyskretnego, chowanego pod okładziną rękojeści klucza imbusowego, którym zostaje dokręcana kapsuła. Właśnie takie rozwiązanie zdecydowanie poprawia design pistoletu, a także zwiększa ergonomię jego obsługi. Najnowsze wersje praktycznie w całości zostały wykonane z metalu, przez co broń lepiej leży w dłoni. Oczywiście wyjątek w tej kwestii stanowią okładziny chwytu.


Zasilanie wiatrówek na kulki

Wiatrówka zasilana jest kapsułą CO2 12 g montowaną w rękojeści, pod okładziną rękojeści. Z jednej kapsuły jest możliwość oddania około 80 strzałów z prędkością, która sięga 90 m/s. Pistolet posiada również system blow-back, który zapewnia nie tylko mocny, ale również bardzo efektowny odrzut zamka po strzale, napięcie kurka, a także wprowadzenie do komory kolejnej BB, co świetnie naśladuje działanie broni palnej oraz zwiększa realizm zabawy. W polimerowym magazynku typu stick zmieści się 15 stalowych kulek BB 4,46 mm.


Z kolei system spustowy działa w trybach SA/DA, co w zależności od potrzeb użytkownika umożliwia na dynamiczne albo precyzyjniejsze strzelanie. Warto również wiedzieć, że wiatrówka ma bezpiecznik skrzydełkowy, który chroni przed oddaniem niekontrolowanego strzału. Tak samo jak w wersji bojowej, w wiatrówce użyto stałe przyrządy celownicze.


Dla kogo są wiatrówki na kulki stalowe?

Wiatrówka krótka na kulki stalowe jest dedykowana do rekreacyjnego strzelania, którą ze względu na wielkość mogą wygodnie obsługiwać nie tylko starsze, ale również młodsze osoby. Mnóstwo osób zastanawia się czym należy się sugerować przed zakupem wiatrówki takiej jak nasze rewolwery. O wyborze typu wiatrówki krótkiej powinno przede wszystkim decydować jej późniejsze przeznaczenie. W przypadku, gdy broń ma służyć do klasycznego strzelania do puszek czy butelek, gdzie liczy się szybkostrzelność, a właściciel chce by wiatrówka zachowaniem i kształtem przypominała broń ostrą, rekomendowane są szybkostrzelne i niezwykle oszczędne w eksploatacji repliki broni na CO2.


Z kolei w przypadku, gdy wiatrówka ma służyć do treningu oka, a także ręki, specjaliści rekomendują konstrukcje sportowe oraz rekreacyjne, przede wszystkim sprężynowe PCP oraz PCA, warto jednak pamiętać, że im wyższy poziom strzelca tym pistolet powinien być bardziej doskonały. Wiatrówka powinna być większa, potwierdzona przez producenta, musi być również powtarzalność strzałów.


Jak powinna wyglądać wiatrówka?

Trzeba także brać pod uwagę wygląd zewnętrzny, broń musi się wizualnie podobać właścicielowi. Najlepszym rozwiązaniem będzie wiatrówka, w której będzie możliwość zastosowania różnego rodzaju śrutu, nie tylko grzybkowego, ale również okrągłego. Należy również sugerować się wielkością magazynku, bardziej pojemny magazynek pozwoli na oddanie większej liczby strzałów bez ponownego ładowania. Ważną kwestią przy dokonaniu wyboru jest też rodzaj spustu, może być spust pojedynczego działania, spust podwójnego działania oraz spust tylko do podwójnego działania. Każdy ma inne preferencje jeżeli chodzi o tryb strzału. Można wybrać wiatrówkę z trybem automatycznym albo półautomatycznym.

Co warto dokupić do wiatrówki?

Oprócz samego zakupu wiatrówki na kulki warto rozważyć dokupienie ackesoriów typu obuwie militarne, torby i plecaki, sprzęt i gadżety typu wyposażenie do wiatrówek. Wszystkie produkty dostępne są na naszej stronie. Można też rozważyć prezenty w formie właśnie dodatkowego wyposażenia.

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł