more SAFETY and FUN
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Wiatrówki sprężynowe - wiatrówki długie bez zezwolenia

(70 produktów)

Karabinki sprężynowe - Wiatrówki sprężynowe długie bez pozwolenia

Zainteresowanie wiatrówkami jest niezwykle duże, ponieważ jest to stosunkowo łatwo dostępna broń (nie wymaga zezwoleń ani rejestracji!) oraz prosta w użyciu, więc nadaje się także dla osób początkujących. Jest jednak kilka istotnych faktów, które bez wątpienia trzeba znać, jeśli rozważamy zakup jakim są wiatrówki długie. Przybliżymy także działanie dodatków, które choć nie mają wpływu na mechanizm działania wiatrówki sprężynowej, to z pewnością ułatwią aktywności strzeleckie niezależnie od doświadczenia.

 

Jak działają sprężynowe wiatrówki?

Wiatrówki długie sprężynowe są z pewnością ciekawą propozycją - ich działanie opiera się na sprzężonym powietrzu lub dwutlenku węgla. Zgodnie z nazwą, sprężyna rozprężajac się powoduje ruch tłoka w cylindrze i wytwarza ciśnienie. To właśnie pod jego wpływem następuje wyrzut śruciny a zatem strzał. Broń działającą na tej zasadzie dzieli się na różne typy - w zależności od działania sprężyny. Pierwszy tzw „łamanie lufy” polega na uderzeniu z przodu i nieco od góry na poziomie szczerbinki. Następnie należy umieścić śrut w komorze, a lufę składamy z powrotem do poprzedniej pozycji, sprzęt zaś jest gotowy do użycia. Drugi sposób to ten, gdzie lufa pozostaje nieruchoma, zaś wiatrówka jest wyposażona są w dolną dźwignię. Najrzadszym typem naciągu są modele wyposażone w dźwignię boczną.

 

Jak wygląda sposób naciągu w tych wiatrówkach?

Sposób naciągu ma też wpływ na wytrzymałość sprzętu, dlatego eksperci wybierają raczej te o dolnym lub bocznym naciągu, gdyż dłużej zachowują celność. Ich wadą jest jednak dłuższy czas ładowania, co wpływa negatywnie na komfort użytkowania, zwłaszcza jeśli szukamy sprzętu sportowego, a nie jedynie rekreacyjnego. Warto rozważyć nabycie wiatrówki z mechanizmem sprężyny gazowej zamiast tradycyjnej drucianej. Jej niezaprzeczalne zalety to na przykład znacznie mniejszy odrzut przy strzale, co wpływa znacząco na wygodę aktywności, większa trwałość sprzętu, prędkość początkowa osiągająca nawet 245-250 m/s czy redukcja hałasu samego wystrzału.

 

Specjalny system zwiększający ilość wystrzałów

Ułatwieniem może być też system 10x quick shot pozwalający na oddanie dziesięciu strzałów pod rząd. Są w niego wyposażone także tańsze wiatrówki sprężynowe, których cena waha się od tysiąca złotych. Kolejnym dodatkiem, w który może być wyposażona wiatrówka sprężynowa to blokada niekontrolowanego wystrzału - bardzo przydatna funkcja nie tylko dla początkujących. Za bezpieczeństwo odpowiada kurek znajdujący się w tylnej części cylindra i który zostaje wsunięty w taki sposób, że aby oddać strzał, trzeba go wysunąć ręcznie.

 

System oświetleniowy w wiatrówkach sprężynowych

Wiatrówki sprężynowe są także często wyposażone w system ułatwiający pracę w trudnych warunkach oświetleniowych. TrueGlow posiadają nawet tańsze modele. Światłowody umieszczone są w narzędziach celowniczych i rozświetlają pole oraz ułatwiają celne strzelanie po zmroku albo w budynkach słabo doświetlonych. O wiatrówkę niezależnie od ceny warto zadbać, by służyła przez długi czas. Dobrze jest dobrać odpowiedni futerał lub torbę a także akcesoria czyszczące. Do prawidłowej konserwacji potrzebny jest np. wycior, smar i środek do konserwacji elementów metalowych.

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł