more SAFETY and FUN
wartość koszyka: 0 pln ; dostawa od 8 pln, do darmowej dostawy brakuje 200 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 8 pln, do darmowej dostawy brakuje 200 pln
do zapłaty: 0 pln
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Bransoletki z paracordu

Wszystkie dodatki do odzieży typowo militarnej muszą mieć swoje określone przeznaczenie. Jedynie z pozoru może nam się wydawać, że coś zostało założone jedynie dla ozdoby. Wszyscy zawodowo działający w wojsku dobrze wiedzą, że najdrobniejszy element przy dłoni często ma ukryte także drugie znaczenie, niezwykle ważne dla funkcjonowania w codzienności, gdy trzeba sobie radzić w warunkach polowych. Do takich elementów z pewnością zaliczyć można bransoletki paracord.

 

Gdzie nosi się bransoletki paracord

Umieszcza się je na nadgarstkach. Praktyczne w zastosowaniu bransoletki paracord znajdziecie także w naszym sklepie internetowym. Nie jest to wyszukana forma, a po prostu pewien zapas linki, którą zapleciono w kształt skrótowy. Węzeł został zapleciony wielokrotnie. Mamy więc przed sobą pomysłowy i przydatny przedmiot, a zarazem coś na kształt dyskretnej, męskiej ozdoby. Tam, gdzie bransolety paracord mają zapięcia, może znajdować się krzesiwo. Oprócz tego dość powszechna jest obecność gwizdka ratunkowego, który można zastosować w razie niebezpieczeństwa. Gdy jest trudność z dostępem do noża, można skorzystać z ostrej blaszki przy bransoletce.

 

Dyskretna, ale wszechstronna w działaniu bransoletka survivalowa paracord

Największym plusem, jaki mają paracord bransoletki, jest to, że są w stanie wytrzymać najtrudniejsze warunki. Nawet przez długi czas, trzymane na ręce, w deszczu, czy w upale, zachowują swoją konstrukcję i nie mają prawa spaść z przegubu dłoni aktywnego mężczyzny lub kobiety. Paracord jest niezwykle wytrzymały. W bransoletach wykorzystuje się aż 7 rdzeni. Każde bransoletki z paracordu mają charakterystyczną klamrę, najczęściej jest ona zrobiona z plastiku wysokiej jakości (klamra jest bardzo wytrzymała!). Nie ma mowy więc o tym, by bransolet odpięła się ot tak, przez przypadek. Gdy już bransoletę rozepniemy i rozwiniemy, mamy do wykorzystania ponad 3 metry linki.

 

Linka paracord - nie tylko do bransoletek! Do czego jeszcze można ją wykorzystać?

Linka paracord (często w formie wytrzymałej linki spadochronowej paracord 550) jest bardzo mocna i wytrzymała. Świetnie sprawdza się we wszelkich działaniach surwiwalowych, zręcznościowych, w czasie walk, czy oznakowania terenu, na którym odbywają się walki. Wytrzymałość paracordu sięga do około 250 kilogramów. Po demontażu bransolety linkę wykorzystać możemy do wielu zabiegów. Z jej pomocą można troczyć i ochraniać wszelki ekwipunek. Z paracordu mogą być wykonane także troczki przeznaczone pod latarki oraz noże, a także wszelkie rękojeści. Nieodżałowana okazuje się linka z bktórej wykonana jest bransoletka z paracordu, gdy trzeba przymocować ważne elementy dla konstrukcji namiotowych w czasie biwaków lub do budowania miejsca na nocleg w plenerze.

Na każdy nieoczekiwany moment

Gdy w butach wojskowych nagle zerwie się sznurowadło, trzeba w miarę szybko sobie poradzić. Sznurówkę dosztukować można jak najbardziej z kawałka linki paracordowej, która wcześniej była bransoletą. Nie da się ukryć, że każdy facet z bransoletą paracordową na przegubie swojej dłoni prezentuje się nad wyraz niebanalnie i męsko. Bransolety podkreślają piękno i masywność męskiej dłoni, a także delikatność dziewczęcej, bo nie możemy zapominać także o obecności dziewcząt w wojsku. Bransoletki militarne z naszego sklepu internetowego warto zabierać ze sobą na terenowe przygody w wielu ilościach. Nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać choćby dodatkowy sznur do prania!

Fajny aspektem jest też bransoletka paracord z krzesiwem do rozpalenia ognia nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach - tego typu gadżet survivalowy może nawet uratować nam życie!

 

Jaki kolor bransoletek wybrać?

W naszej ofercie znajdziesz bransoletki z paracordu w wielu kolorach i rozmiarach pasujących do rozmiaru nadgarstka. Na pewno popularna jest czarna, zielona (army green) czy w kolorach jaskrawych. Kolor dostępny jest na karcie produktu - przejrzyj dokłądnie informacje i zamów taką bransoletkę, na której Ci zależy. Jeśli ma to być prezent (sprawdź karty podarunkowe) to warto przemyśleć kolorystykę, aby wstrzelić się w gust obdarowanej osoby.

 

 

Paracord sklep to nie wszystko. Co jeszcze można kupić w sklepie militarnym?

Szukając np. paracord sklep trafisz do naszego sklepu, do specjalnego działu z bransoletkami. Jeśli dokładnie przejrzysz nasz sklep militarny to zobaczysz, że posiadamy produkty wielu znanych producentów - te super popularne i nieco mniej. Na pewno dostępne są u nas takie produkty jak ogólnie pojęte militaria jak zestawy broni, replik, noży oraz akcesoria jak gwizdek, sznurowadła czy kompas. U nas znajdziesz praktycznie każdy survivalowy gadżet. Zobacz nasze promocje, nowości oraz zajrzyj w dział wyprzedaż - znajdziesz tam naprawdę ciekawe produkty, dzięki którym Twój wojskowy, survivalowy ekwipunek zostanie dodatkowo wyposażony.