Prezentujemy Państwu profesjonalną kolekcję łuków klasycznych dostępną w atrakcyjnej cenie. Specjalizujemy się w sprzedaży łuków klasycznych dla amatorów i profesjonalnych łuczników. Duży wybór, przystępne ceny i fachowa pomoc doradcza w zakupie. Sprawdź naszą ofertę akcesoriów militarnych i strzeleckich.
Łuki klasyczne
Klasyczne łuki olimpijskie
Łucznictwo to sport dla wszystkich, niezależnie od wieku. Jeśli postanowiliśmy spróbować własnych sił w tej aktywności, musimy zaopatrzyć się we właściwy sprzęt, jakim są łuki i proce. Podstawą wyposażenia jakiegokolwiek łucznika jest łuk. Element ten, co oczywiste, powinien być pierwszym zakupionym sprzętem, bo wybór strzał zależy przede wszystkim od jego twardości.
Łuk klasyczny, czyli łuk olimpijski
Najlepszym wyborem jest łuk klasyczny, zwany inaczej olimpijskim. Z pewnością zyska on uznanie tradycjonalistów oraz miłośników historii. Odznacza się zdecydowanie najprostszym mechanizmem łuczniczym, choć trzeba przyznać, że łuk klasyczny współczesny znacznie różni się od łuków, których używano w dawnych czasach. Warto podkreślić, że ma on pojedynczą cięciwę, która jest rozpięta pomiędzy gryfami ramion. Cięciwę naciągamy oraz zwalniamy manualnie, choć znajdują się modele wyposażone w owijkę oraz siodełko na strzałę. Początkujący łucznicy powinni używać cięciw zrobionych z dakronu z centralną owijką wykonaną z włókienkowej osłony nylonowej. Niektóre cięciwy posiadają obwój wykonany z jednowłóknowego nylonu, lecz ten typ osnowy może powodować otarcie palców, a także odrębne trudności warsztatowe. Generalnie, pojedyncze włókno nie jest zalecane dla początkujących łuczników. Cięciwy są dostępne w dużej liczbie kolorów.
Najlepszy łuk do nauki strzelania
Łuk klasyczny jest znakomity do nauki strzelania dla młodych strzelców, którzy dopiero uczą się strzelania. Jest poręczny, a nieduża siła naciągu pozwala na bezproblemowe naciągnięcie cięciwy oraz dłuższe celowanie. Majdan łuku wykonany jest z odpornego tworzywa nienaturalnego z gumowymi nakładkami o właściwościach antypoślizgowych, co zapewnia wygodę strzelającego. Ramiona łuku zrobione są z giętkiego włókna szklanego. Co istotne, dzięki własnej budowie oraz podstawce pod strzałę łuk ten może być z powodzeniem stosowany zarówno przez praworęcznych, jak i leworęcznych strzelców. Niewątpliwie, na rynku osiągalnych jest wiele typów łuków klasycznych. Oczywiście, możemy postawić na łuk, przeznaczony do strzelania rekreacyjnego zarówno dorosłych, jak i dzieci. Należy wiedzieć, że łuki klasyczne znakomicie uczą skupienia oraz wyrabiania celności. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest próba oddania strzału z takiego typu łuku przed zakupem. Wtedy prosto będzie nam określić, który typ jest dla nas najwłaściwszy.
Jaki łuk wybrać?
Przy zakupie nowego łuku muszą być wzięte pod uwagę, przede wszystkim, dwa czynniki. Po pierwsze, siła naciągu, która dla większości początkujących zalecana jest do 12 kilogramów. Pozwala to uczniowi dobrze skoncentrować się na nauce właściwej postawy podczas strzelania. Przed zakupem warto jednak wypróbować łuki o różnorodnej sile naciągu. Po drugie, należy wziąć pod uwagę długość tego sprzętu, ponieważ ze względu na trwałość nie zaleca się łuków krótszych aniżeli półtora metra. Właściwa długość łuku po części zależy od długości naciągu. Łucznik, który naciąga mniej, osiągnie najlepsze wyniki z krótszym łukiem. Porównywalnie osoba osiągająca dłuższy naciąg, lepiej będzie strzelała z dłuższego łuku.