W naszej ofercie dostępne są akcesoria survivalowe i produkty do bushcraftu. Sklep zapewnia dostęp do bogatego, rozbudowanego asortymentu profesjonalnego wyposażenia przeznaczonego zarówno dla osób początkujących, jak doświadczonych użytkowników, którzy poszukują sprzętu doskonałej jakości i w przystępnej cenie.
SURVIVAL
Survival a bushcraft – różne dziedziny, ten sam sprzęt
Czy survival jest tym samym, co bushcraft? Chociaż podobne i związane z kwestią odpowiedniego „odnalezienia” się w naturalnym środowisku, oznaczają nieco inny sposób przebywania w nim.
Bushcraft odnosi się bardziej do dłuższej, wręcz planowanej egzystencji na łonie natury, życia w zgodzie z przyrodą i bezpośrednio w niej tak, by efektywnie korzystać z jej dobrodziejstw, bez naruszania jej struktury (z poszanowanie i fauny, i flory). W bushcrafcie istotne jest życie w przyrodzie – z możliwością samodzielnego budowania schronienie, poszukiwania jedzenia, ale też używania prostych narzędzi, nierzadko wykonanych samodzielnie z tego, co dała natura.
Survival ma już znaczenie nieco odmienne – w tym wypadku człowiek koncentruje się na kwestii przeżycia w sytuacji awaryjnej, nagłej, gdy konieczne jest schronienie się, na przykład w lesie (w bushcrafcie przebywanie w nim wynika raczej z własnej woli i chęci) przez stosunkowo krótki czas.
Pomimo różnic, tak w bushcrafcie, jak i w survivalu niezbędne jest odpowiednie, dostosowane do potrzeb wyposażenie – akcesoria i gadżety survivalowe. Co może wchodzić w zestaw przetrwania w buszu?
Profesjonalny zestaw survivalowy – akcesoria survivalowe, o których nie możesz zapomnieć
Nasz asortyment pozwoli Ci zbudować w pełni profesjonalny zestaw survivalowy czy bushcraftowy, który możesz mieć zawsze w pobliżu – w piwnicy domu czy w bagażniku auta. Dzięki temu będziesz w każdej chwili gotowym do drogi i przygotowanym do przetrwania w niespodziewanych dla siebie warunkach.
Co jednak powinno znaleźć się w takim zestawie do survivalu? Do niejako „obowiązkowych” elementów należy zaliczyć takie akcesoria survivalowe, jak:
- latarka LED – oczywiście z zapasem baterii (a jeszcze lepiej akumulatorków nadających się do ponownego ładowania),
- manierka na wodę – pamiętaj, że bez jedzenia wytrzymasz nawet kilka dni, ale bez nawodnienia niestety nie przetrwasz zbyt długo,
- tabletki do uzdatniania wody – stosuj je, gdy nie jesteś pewien jakości wody w rzece czy strumieniu,
- apteczka survivalowa – w naturze znajdziesz wiele ziół i sposobów na szereg dolegliwości, ale w przypadku zranienia czy sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu sięgać należy po jałowe opatrunki i inne akcesoria,
- krzesiwo – dzięki któremu rozpalisz ogień nawet w sytuacji, gdy zamokną zapałki,
- gaz pieprzowy – niekiedy zachodzić może konieczność szybkiego odgonienia dzikich zwierząt – w takiej sytuacji gaz stanowi w miarę bezpieczne akcesorium, które odstraszy drapieżnika, ale na dłuższą metę nie skrzywdzi go (a jedynie krótkotrwale otumani).
Możesz skompletować swój ekwipunek samodzielnie, ale zadbaliśmy też o to, by do naszej oferty wprowadzić także gotowe zestawy survivalowe. W zależności od wielkości i złożoności takiego kompletu, możesz wybrać wyposażenie najbardziej funkcjonalne i odpowiadające Twoim potrzebom.
Niezbędne naczynia turystyczne
Nawet przebywając w środku lasu, w buszu czy w totalnej głuszy, musisz w jakiś sposób przygotowywać jedzenie, zjadać je i przechowywać. Konstruowane w oparciu o nowoczesne technologie naczynia turystyczne przydadzą się zresztą nie tylko podczas survivalowego wypadu, ale też w czasie każdej podróży – czy to kamperem, czy pieszej wędrówki w górach.
Jakiego rodzaju naczynia survivalowe (turystyczne) możesz zamówić w naszym sklepie internetowym? W ofercie dostępne są obecnie, na przykład:
- kubki termiczne i termosy (doskonałe do przechowywania zarówno herbaty i kawy, jak i zup),
- kubki metalowe lub rondelki, które pozwalają na podgrzanie jedzenia,
- stalowe menażki, ułatwiające przenoszenie pożywienia bez ryzyka rozlania się zawartości, a jednocześnie pełniące rolę typowych naczyń (misek),
- sztućce typu niezbędnik – w postaci jednego gadżetu pełniącego rolę łyżki, widelca i noża lub też kompletu odrębnych sztućców.
A skoro mowa o przygotowywaniu jedzenia – nie zapominaj o konieczności zakupu maszynki czy też kuchenki turystycznej, na przykład gazowej. Nie zawsze bowiem, będąc w lesie, będziesz miał możliwość rozpalenia ogniska – kuchenka stanowi w tej sytuacji doskonałą alternatywę.
Inne gadżety survivalowe
Jakie jeszcze gadżety survivalowe warto dodać do ekwipunku? Uzupełnieniem wyposażenia może być wyjątkowo wygodna latarka czołowa, która oświetli Ci drogę, ale też pozostawi obie ręce wolne. W Twojej kieszeni powinien znaleźć się również gwizdek sygnalizacyjny. To przydatne akcesorium, którego dźwięk może zniechęcić zwierzęta do podchodzenia bliżej obozowiska, a do tego, w razie wypadku, będziesz w stanie wskazać innym, gdzie się znajdujesz.
W zestawie survivalowym czy bushcraftowym możesz schować ponadto szybkoschnący ręcznik, repelenty odstraszające insekty czy kleszczołapki, czyli specjalne gadżety ułatwiające bezpieczne i skuteczne usunięcie kleszcza ze skóry.