more SAFETY and FUN
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Wiatrówki długie - bez zezwolenia

(116 produktów)

Profesjonalne wiatrówki długie dostępne bez zezwolenia

Według polskiego prawa bez zezwolenie i rejestracji można posiadać wyłącznie pewien typ broni - o energii początkowej poniżej 17. W tej kategorii mieszczą się właśnie wiatrówki długie - to praktyczna broń  i jedynym warunkiem kupna jest bycie osobą pełnoletnią. Dlatego właśnie wiatrówki cieszą się dużym zainteresowaniem, a co za tym idzie, jest na nie popyt. To zaś sprawia, że producenci oferują bogatą ofertę tego właśnie typu broni.

 

Co należy wiedzieć o wiatrówkach długich? Jaka jest cena wiatrówki?

Wiatrówki długie są popularną bronią w sporcie (także olimpijskim) oraz dla rekreacji czy odstrzału zwierzyny. Cechuje je duża celność i zasięg. Nowoczesne modele, by zwiększyć komfort użytkowania posiadają część elementów wykonanych z lekkiego tworzywa, głównie plastiku. Kolby wykonuje się niezmiennie z klasycznego drewna, lufa i elementy ruchome zgodnie z tradycją powstają z metalu. Modele różnią się między sobą różnymi parametrami.

 

Rodzaje wiatrówek długich w naszym sklepie militarnym, wojskowym

Wyróżnia się wiatrówki długie CO2 i wiatrówki sprężynowe i modele o napędach PCP i PCA. Różny może być także kaliber: wiatrówki 4,5 mm lub wiatrówki 5,5 mm, choć dla specjalnych zastosowań spotykane są także kalibry 6,35 a nawet 9 mm. Mniejszy kaliber to niższa waga śrutu, a więc dalszy zasięg, wyższa prędkość początkowa, płaski tor lotu i porównywalnie większa celność.

 

Długie wiatrówki sprężynowe

Wiatrówki sprężynowe do oddania strzału wymagają naciągnięcia sprężyny. Wadą tych wiatrówek jest to, że podczas strzału strzelec odczuwa niekomfortowy odrzut, zaletą zaś jest niski koszt eksploatacji. W wiatrówka PCA śrut wystrzeliwany jest przez powietrze, które strzelec spręża przed strzałem paroma ruchami dźwigni znajdującej się pod lufą. PCP to broń napędzana sprężonym powietrzem magazynowanym w zbiorniku zazwyczaj umieszczonym pod lufą. To najbardziej optymalne rozwiązanie zapewniające maksymalną celność i właściwie nie dający wrażenia odrzutu. Na celność wpływają także przyrządy celownicze - im dokładniejsza regulacja szczerbinki w pionie i poziomie, tym wyższa celność. Nowoczesne wiatrówki są wyposażone w sprytny system światłowodów ułatwiający celowanie nawet w trudnych warunkach oświetleniowych, np. w półmroku.

 

O systemie TrueGlow słów kilka

Zaletą jest fakt, że aby ten system, zwany TrueGlow, funkcjonował, nie potrzeba żadnych baterii ani akumulatorów. System jest tak zaprojektowany, by pobierać energię z otoczenia, dzięki czemu strzelec nie musi pamiętać o ładowaniu ani nosić ze sobą zbędnych akcesoriów. Zanim podejmie się decyzję o tym, jaką wiatrówkę wybrać (czy długie wiatrówki czy inne), należy zastanowić się przede wszystkim nad ceną, następnie zaś nad jej zastosowaniem. Czy ma służyć do rekreacji, ćwiczeń czy też nasz cel jest bardziej zawodowy. Niestety decydując się na tańszy sprzęt przeważnie musimy z góry z czegoś zrezygnować. Trzeba zadać sobie pytanie, czy zależy nam na większej celności czy sile zasięgu, a może na możliwości oddania kilku strzałów bezpośrednio jeden po drugim (wtedy powinno się pomyśleć o wiatrówce z magazynkiem!).

Wszystkie nasze produkty dostępne do zamówienia są na stanie, a ich wysyłka jest bardzo szybka.

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł