more SAFETY and FUN
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Kurtki Bombera, Flyers - wygodne i solidne

(40 produktów)

Fajen kurtki Bombera, Flyers

Szanowni Klienci, specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy szeroką ofertę kurtek flyers/ bombera w stylizacji militarnej. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem. Na początek wyjaśnienie, czy też historia tych kurtek. Historia kurtek flyers sięga okresu pierwszej wojny światowej. Pierwotnie były produkowane ze skóry, która została wyparta przez nylon (w kolorze oliwkowym). Była produkowana dla pilotów samolotów armii Stanów Zjednoczonych (US Army). Musiały one chronić przed bardzo niskimi temperaturami oraz wiatrem. Kurtkę flyers/ bombera możemy nazwać "pilotką".


Właściwości i krótka charakterystyka kurtek flylers, bombera

"Pilotki" produkowane z nylonu bardzo dobrze chronią przed niekorzystymi dla zdrowia warunkami atmosferycznymi, czyli zimnem, wodą oraz wiatrem. Są bardzo odporne na rozdarcia i uszkodzenia mechaniczne, dlatego nie musimy się obawiać o przypadkowe ich uszkodzenie. Niestety nylon nie oddycha, a co za tym idzie ciężko o odprowadzanie pary wodnej w postaci potu do atmosfery.Kolejnym wariantem są kurtki produkowane z bawełny, bądź skóry. W tym przypadku ciężko o dobrą odporność na przepuszczanie wody. Kolejnym minusem jest ich waga, bywają bardzo ciężkie. Na plus zasługuje bardzo dobra oddychalność materiału w przeciwieństwie do "bomberek" wykonanych z nylonu.


Wybierz fajne kurtki Bombera nie przepłacając
Oryginalne "bomberki" szyte są ze skóry, a w latach dwudziestych zastąpiono je nylonem. Aktualnie dostępne są oba warianty. Dzięki swojej sławie w świecie mody, z łatwością możemy je rozpoznać na tle innych kurtek, dzięki braku kołnierza (bywają egzemplarze z odpinanym kołnierzem, najczęściej futerkowym), kieszeniom na rękawach oraz zapięciu na zamek błyskawiczny. Oferowane przez nas kurtki stylizowane są w stylu militarnym, czy też wojennym. Pilotki wykonane ze skóry idealne są na okresy o ujemnych temperaturach powietrza, natomiast wykonane z nylonu na okresy deszczowe i o dodatnich temperaturach powietrza. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Idealnie nadają się na różne wycieczki turystyczne, codziennego użytkowania oraz do uprawiania sportu. Dzięki swojej funkcjonalności i wygodzie w noszeniu "bomberek", potocznie zwanych "pilotkami" przypadną do gustu nie tylko miłośnikom militariów i odzieży wojennej.


Jakie kurtki są teraz modne? Bombera? Flyers?

Ostatnio ten typ kurtek jest w modzie. Aktualnie do wyboru mamy bardzo dużą ilość wszelakich stylizacji, poczynając od oryginalnego koloru - oliwkowego, po wielokolorowe warianty. Wszystko zależy od gustu potencjalnego użytkownika. Znajdziesz u nas dobre kurtki militarne i sportowe.


za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł