more SAFETY and FUN
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Maski ochronne wirus, antysmogowe

(128 produktów)

Maski i maseczki ochronne

 

Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia informują, że stosowanie maseczek ochronnych nie daje pełnej ochrony przed biologicznymi czynnikami zakaźnymi. Ci sami eksperci radzą jednocześnie, aby w pewnych okolicznościach chronić nasze drogi oddechowe i minimalizować ryzyko zakażenia. Mowa o sytuacjach w których stykamy się bezpośrednio z chorą osobą lub sami chorujemy. W tej kategorii pokazujemy różne rodzaje masek i maseczek ochronnych, o rożnym przeznaczeniu. Korzystanie z nich stało się czymś oczywistym w świecie, w którym zatrucie powietrza to codzienność dużych miast a słowa epidemia i pandemia, odmieniane są przez przypadki w każdym serwisie informacyjnym.
 

Ochrona przed SARS-CoV-2

 

Rok 2020 przyniósł światu zagrożenie koronawirusem o którym mało kto słyszał, a zagrożenie to na początku wszyscy bagatelizowaliśmy. Okazało się, że coś wielkości mniejszej niż 0,3 mikrometra, zagraża całej populacji Ziemi. Nagle oczywistym stało się to, że należy minimalizować ryzyko zakażeń. Taką właśnie rolę mają maski ochronne. Żadna z nich nie ochroni nas w 100 procentach, z powodzeniem jednak ułatwi profilaktykę ochronną i ograniczy rozprzestrzenianie się wirusów i bakterii. Warunkiem musi być wybór odpowiedniej maski ochronnej, oraz równoległe działania dezynfekujące. Wśród oferowanych przez nas masek, są dwuwarstwowe bawełniane maseczki ochronne, stosowane powszechnie w profilaktyce antywirusowej. Przykładem są maseczki bawełniane firmy Miran, które stosować można wielokrotnie po każdorazowym wcześniejszym upraniu. Maseczki sprzedawane są pojedynczo lub w zestawach po 10 lub 100 sztuk. Dostępne są także różne kolory.
 

Prawidłowe korzystanie z maseczek ochronnych

 

Niezależnie od rodzaju maseczki, pamiętać należy o jej prawidłowym założeniu. Materiał (maski z mikrofibry, maski bawełniane) musi zakrywać całkowicie nasze usta i nos, przykrywać brodę oraz ściśle przylegać do policzków. Mocowanie na gumkach, lamówki i tasiemki, pomagają założyć maseczkę szybko i efektywnie. Dobre przyleganie do twarzy, jest kluczowym warunkiem ochrony dróg oddechowych. Warstwa bawełny (maseczki ochronne) czy też specjalne wymienne filtry N99 (maski antysmogowe) działają optymalnie, jeśli maska jest dobrze założona i przylega do nosa. Równie ważne jest zdezynfekowanie dłoni przed założeniem maski środkiem zawierającym alkohol, a także wymiana maski jeśli stwierdzimy jej zawilgocenie. Co ważne, wymiana maski nie może wiązać się z dotykaniem jej zewnętrznej strony.
 

Ochrona i estetyka

 

Poza ochroną naszego zdrowia, maski mogą być też modnym uzupełnieniem naszego stroju. Docenią to zwłaszcza osoby aktywnie uprawiające sport w mieście, które chcąc nie chcąc oddychają zanieczyszczonym przez spaliny i produkty spalania powietrzem. To właśnie z myślą  o nich prezentujemy tutaj bogatą ofertę masek antysmogowych Dragon. Różne kolory i wzory masek Dragon (sportowe, moro, casual), będą dodatkową zachętą do korzystania z nich w czasie biegania, jazdy na rowerze czy zwykłego spaceru po zanieczyszczonym mieście.
 

Kolorowe maski z mikrofibry

 

Pozytywne zaopiniowane atestem OEKO-TEX wielokrotnego użytku maski z mikrofibry, to kolejna propozycja dla osób aktywnie poruszających się w miejskich dżunglach. Niezwykle ciekawe i kolorowe wzory tych masek, są przede wszystkim pierwszą barierą dla trujących związków smogu i czynników chorobotwórczych. Maski po użyciu należy wyparzać w gorącej wodzie, zabijając w ten sposób drobnoustroje. Po wysuszeniu, maska gotowa jest do ponownego użytku.

 

Maska antysmogowa jako prezent

 

Dlaczego nie? Zdrowie naszych bliskich jest równie ważne jak nasze własne, zatem chrońmy ich przed zagrożeniem nawet przy wyborze podarunku. Każdy świadomy zagrożenia, doceni taki prezent a ograniczać wcale nie musimy się do masek antysmogowych. Każda z proponowanych w tej kategorii masek, spełnia swoją główną rolę - niweluje ryzyko zagrożenie oraz chroni drogi oddechowe. Modne wzory i estetyka to wartości dodane.

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł