more SAFETY and FUN
wartość koszyka: 0 pln ; dostawa od 10 pln, do darmowej dostawy brakuje 100 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
kod promocyjny
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 pln, do darmowej dostawy brakuje 100 pln
do zapłaty: 0 pln
kod promocyjny
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Buty taktyczne

(50)

Dobre buty taktyczne

Najbardziej podstawowe buty taktyczne to rodzaj lekkiego obuwia, którego przeznaczeniem do użytkowania są warunki miejsce. To idealny wybór dla wojskowym, a także policjantów, lub osób, które fascynują się zagadnieniem jakim są militaria. Byty taktyczne z reguły wyposażone są w:
- wysoką cholewkę, która powinna być wykończona miękkim materiałem;
- wykonaniem butów taktycznych powinno być ze skóry naturalnej, jako wypełniacza można użyć nylonu balistycznego;
- podeszwę powinny mieć z elastycznego materiału;
- podeszwę o profilu protektora, która jest gwarancją pewnego poruszania się po asfalcie, bruku, betonie oraz żwirze.
- krawędzie podeszwy powinny być stabilne i zapewniać pewność użytkowania podczas wbiegania po schodach lub pokonywania przeszkód na przykład w postaci drabinek.
- wysoko wszyty język w bucie powoduje, że nie docierają do jego wnętrza kwestie takie jak wilgoć i jest on odporny na zachlapania.
Jeśli buty taktyczne są wykonane ze skóry to daje to swoistą gwarancję wodoodporności.  Wspomniany wcześniej nylon balistyczny powoduje, że but jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, takie jak: rozcięcia lub rozdarcia. Wysoka cholewka powoduje, że kostka jest chroniona i jest mniejsze prawdopodobieństwo skręceń lub wystąpienia innych urazów, a delikatny materiał służący jako jej wykończenie eliminuje ryzyko wystąpienie wszelkiego typu obtarć na skórze. Pięta w bucie powinna być chroniona za pomocą zabezpieczenia tego miejsca dodatkową, twardszą warstwą skóry, na którą powinna zachodzić guma znajdująca się na podeszwie. Takie rozwiązanie zapobiega obijaniu się krawędzi pięty i daje niezwykły komfort noszenia butów. Materiały dodatkowe zastosowane w obuwiu taktycznym powinny być wykonane z materiałów, które zapewnią odpowiednią sprężystość oraz będą w pełni odporne na ścieranie. Koniecznym jest aby żaden z elementów obuwia nie reagował ze smarami, olejami, zasadami oraz kwasami. Jeśli podeszwa posiada właściwości antyelektrostatyczne i przeciwpoślizgowe, to jest to znak, że producent oferuje produkt wysokiej klasy. Istotnym jest także kształt jaki ma bieżnik buta oraz wysokość jaki ma jego obcas (jest to jeden z elementów, które składają się na zapewnienie odpowiedniego poziomu stabilności na schodach i drabinkach. Buty taktyczne to propozycja dla osób pracujących w wojsku i w policji. Także amatorzy paintball'a lub ASG powinni zastanowić się nad ich zakupem. To wysoki komfort użytkowania podczas takich warunków pracy lub tych panujących podczas gry. Wybór odpowiednich butów nie jest łatwy, ale obecny rynek daje ogromne możliwości.