Forma ACU zaczęła stosunkowo niedawno wkraczać do armii amerykańskiej. Skrót ACU oznacza "Army Combat Uniform", który można przetłumaczyć, jako wojskowy mundur bojowy. Rozwój nowej formy był podyktowany pilną potrzebą wynikającą z faktu, że armia amerykańska musiała rozwijać coraz więcej terytoriów o specyficznym krajobrazie, w którym stara forma nie była wystarczająco skuteczna.

Jak to się wszystko zaczęło?

Mówiąc dokładniej, mundur ACU został przyjęty przez wojsko USA 30 kwietnia 2008 r. Jeszcze wcześniej, przeszedł wszystkie testy, które były konieczne w takich przypadkach i został uznany za bardziej skuteczny w porównaniu do formy BDU i innych opcji eksperymentalnych dostępnych w tym czasie.

Szczególne znaczenie miało specjalne wzornictwo maskujące złożone z małych prostokątnych cząstek pomalowanych w niekontrastowych kolorach. Ten rysunek zamazał linię konturu postaci i połączył ją z otaczającym krajobrazem.

Tak, więc słynny kamuflaż leśny jest w przeszłości, a przyszedł go zastąpić nowy wzór do kamuflażu w zalesionym terenie. Podstawą współczesnego kamuflażu armii amerykańskiej są obecnie rysunki cyfrowe, które są wykonywane przy użyciu złożonych obliczeń matematycznych specjalnych formuł.

Bardzo trudno jest dokładnie powtórzyć taki wzór, bez odpowiednich formuł i algorytmu komputerowego, więc specjalista zawsze będzie odróżniał oryginalny strój ACU od imitacji.

Nowoczesny najnowszy mundur ACU armii amerykańskiej wyróżnia się najwyższą skutecznością. Doskonale maskuje teren, jest bardzo wygodny i niesamowicie praktyczny. Wszystko to nie jest zaskakujące, ponieważ przed wejściem do wojska kamuflaż ACU przeszedł testy wieloetapowe, był wielokrotnie rozwijany i udoskonalany.

Kurtka ACU to wcielony styl militarny dla koneserów

Ta wspaniała kurtka fascynuje prawdziwych fanów stylu militarnego dzięki swoim ostrym liniom, oryginalnej sylwetce, którą każdy miłośnik hollywoodzkich wojennych filmów łatwo rozpozna. Kurtka ACU w ciekawych kolorach jest częścią aktualnego zestawu mundurów wojskowych dla żołnierzy armii amerykańskiej. Dokładnie powtarza próbkę referencyjną i wyróżnia się wysoką, jakością materiałów, krojem, szyciem i dodatkami.

Oferowana kopia kurtki wykonana jest z wytrzymałej, gęstej tkaniny mieszanej, która jest dodatkowo wzmocniona Ripstop. Charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i odpornością na zużycie. Wzór kamuflażu Camogrom nie blaknie ani w świetle ultrafioletowym, ani po wielu praniach. Główny materiał nie jest pomarszczony i pozwala na użycie produktu zaraz po wyjęciu z małej torby lub plecaka. Kurtka ACU może być używana, jako kamuflaż polowy lub do codziennego noszenia cywilnego. Jest przeznaczona na lato, ale może być stosowana, jako górna warstwa izolacyjna w chłodne dni.

Liczba kieszeni: 2 ukośne kieszenie na piersi zapinane na rzep, 2 kieszenie na rękawach z otworem i zapięciem na rzep, Na lewym rękawie znajdują się 3 kieszenie. Kieszeń na łokciu z rzepem z możliwością założenia ochrony stawu łokciowego. Kurtka posiada miejsca do mocowania Velcro na insygnia.  Zapięcie z przodu z dwustronnym zamkiem i zapięciami na rzep. Regulacja mankietu za pomocą rzepu. Zaszewki z tyłu i szeroki krój kurtki zapewniają swobodę ruchów.

Spodnie ACU

Spodnie ACU to wybór profesjonalistów. Spodnie te zachwycają swoich właścicieli wysoką funkcjonalnością, wyjątkową praktycznością i nienaganną niezawodnością. I należy pamiętać o stylu: to są prawdziwe mundury stylu militarnego, które wyjątkowo wyglądają nie tylko na placu gier militarnych, ale także w miejskim środowisku.

Doskonałe spodnie ACU są dokładnie takie same jak oryginalny model, który jest dziś dostarczany do armii amerykańskiej i noszony przez żołnierzy innych armii świata, państwowych i prywatnych formacji wojskowych. Zakup spodni ACU jest polecany dla fanów gier militarnych, ochroniarzy i po prostu fanów stylowych mundurów wojskowych.

Produkt wykonany jest z wysokiej, jakości tkaniny mieszanej, z czego 60% to bawełna, a pozostałe 40% to poliester. Ten mieszany materiał jest wzmocnieniem trwałej przędzy syntetycznej, dzięki czemu znacznie przewyższa zwykłe tkaniny o podobnym składzie pod względem wytrzymałości i trwałości. Spodnie ACU to świetne ubrania dla osób prowadzących aktywny tryb życia.

Liczba kieszeni: 8 ogółem w tym: 2 przednie kieszenie, 2 tylne kieszenie zapinane na guzik, 2 boczne kieszenie naszywane z zapięciem na guziki z regulacją, 2 boczne kieszenie naszywane zapięciem na rzep. Spodnie ACU posiadają wzmocnienie tylne i zakładkowe, regulację w pasie, regulację nogawek spodni za pomocą sznurka, szerokie szlufki, kieszenie na kolana zapinane na rzepy na nakolanniki.

Kapelusze, czapki ACU

Wprowadzono na rynek również wygodne czapki ACU z dzianiny na zimę oraz kapelusze z dużym rondem. Prostota ich produkcji, ciepło i wygoda sprawiły, że modele te stały się prawdziwym bestsellerem na rynku cywilnym. Wojsko bardzo doceniło czapki również, dlatego, że mogą być używane, jako lekka kominiarka na mroźną pogodę.

Kapelusz z szerokim rondem jest odpowiedni dla miłośników stylu militarnego, rybaków, myśliwych. Jest niezbędny latem, w upale. Kapelusz ACU jest wykonany z naturalnej bawełny z domieszką poliestru. Bawełna pozwala skórze głowy oddychać i doskonale chroni przed narażeniem na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, a poliester nie pozwala zmoknąć i zachowa prawidłową formę kapelusza. Szerokie rondo szyte kilka razy, chroni twarz przed słońcem. W celu dodatkowej wentylacji w koronie znajdują się duże metalowe przelotki. Sznurek pod brodą utrzymuje kapelusz na głowie.

Czapka z daszkiem ACU jest przydatna dla osób preferujących zajęcia na świeżym powietrzu, łowienie ryb i polowanie. Zaprojektowano taką czapkę na ciepłą porę roku, chociaż można ją nosić w okresie międzysezonowym. Jej daszek ukrywa twarz przed promieniami palącego słońca, a jej lekki materiał przepuszcza powietrze i ogrzewa głowę. Materiał czapki to 60% bawełna, 40% poliester, dzięki czemu doskonale zabezpiecza w czasie wilgotnej pogody. Ten model ACU posiada rzep na taśmę z nazwiskiem z tyłu czapki.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii