Które kamizelki taktyczne są obecnie najlepsze na rynku?

Którą kamizelkę taktyczną należy wybrać, by uzyskać przewagę na polu bitwy?

Jeśli zależy Ci na profesjonalnej, wojskowej jakości prosto z pierwszej linii frontu, to znak, że należy wybrać kamizelki taktyczne marki Maskpol.

 

Maskpol — O Firmie

Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego Maskpol S.A to firma wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz producent słynnego już kamuflażu MAPA. Maskpol jest jednym z przodujących zakładów w branży militarnej, dysponuje nowoczesnym zapleczem badawczym i najnowszymi technologiami produkcji. 

PSO Maskpol zajmuje się produkcją:

 • Wyrobów ochrony balistycznej (hełmy, kamizelki kuloodporne, kamizelki taktyczne)
 • Produkty ochrony przeciwchemicznej (maski przeciwgazowe, odzież ochronna i sprzęt odkażający)
 • Wyroby ochrony prewencyjnej (tarcze, pałki, ubiory przeciwuderzeniowe).

Do głównych odbiorców produktów marki Maskpol należą:

 • Wojsko 
 • Policja 
 • Straż Graniczna

Firma może się poszczycić, że ich produkty zapewniają najwyższy poziom ochrony oraz charakteryzują się wysokimi wskaźnikami ergonomii. Stale modernizowane i ulepszane produkty zapewniają służbom oraz osobom cywilnym najwyższą jakość ochrony. 

Żołnierz w kamizelce taktycznej Maskpol

Maskpol — Kamuflaż MAPA

Do jednego z największych osiągnięć firmy Maskpol należy przede wszystkim autorski kamuflaż — MAPA. Kamuflaż został opracowany przez dr. Macieja Dojlitko. Wzór został okrzyknięty jako jeden z najnowocześniejszych wzorów kamuflażowych na świecie. Mechanizm odpowiadający za iluzję trójwymiarowości składa się w kamuflażu MAPA z odpowiedniego zestawienia elementów graficznych.

Na jednej płaszczyźnie tworzy on wieloplanowość, co wpływa z bliskiej odległości na błąd interpretacyjny obserwatora. Zastosowanie w kamuflażu MAPA odmiennej gęstości detali i przypisanie im innej tonacji barwnej w makrowzorze wpływa na kamuflowanie z dalekiej odległości.

Kolorystyka kamuflażu MAPA została dostosowana do środowiska naturalnego terenów Polski, Europy Środkowej i Europy Środkowo-Wschodniej. 

Kamuflaż MAPA B testowano w realnych warunkach terenowych, polowych, na sylwetce w ruchu, pozycjach statycznych, w okresie od sierpnia do października oraz na wiosnę. Umieszczono go w lasach mieszanych, terenach otwartych, niezabudowanych i z roślinnością niedrzewiastą. 

W kamuflażu MAPA B w jego mikrowzorze ilość i format umieszczonych „plam” został naniesiony w zależności od kolorystyki i występowania tych elementów w naturze. Uśredniono obrazy środowisk i przeniesiono je na wzór kamuflażu

Dla obserwującego taki kamuflaż, detal tego szumu, obserwowany z odległości ośmiu metrów, rozmywa się jako pierwszy. Warstwy te są odpowiedzialne za rozbicie kształtu maskowanej sylwetki. - dr Maciej Dojlitko.

Wielowarstwowy kamuflaż z nałożonych na siebie sześciu kolorów tworzących razem wspólny system wizualny idealnie deformuje sylwetkę w warunkach leśnych. Małe, obłe plamki skuteczniej kamuflują niż kamuflaże pikselowe Pencott Wildwood czy Marpat, które w teorii miały stać się uniwersalnymi wzorami maskującymi. Poprzez zastosowanie techniki światła i cieni kamuflaż MAPA B sprawia wrażenie trójwymiarowości.

Żołnierz w kamizelce taktycznej MAPA na poligonie

Kamizelki Taktyczne Maskpol — Kamuflaż MAPA B

Kamizelki taktyczne produkcji Maskpol w kamuflażu MAPA B występują w kilku modelach:

 • Kamizelka taktyczna Rock One
 • Kamizelka taktyczna z plecakiem TMP-02 
 • Kamizelka taktyczna TM-01
 • Kamizelka taktyczna Chest Rig

Kamizelka taktyczna Rock One

Cała powierzchnia zewnętrzna kamizelki TMR-01 MAPA B została pokryta laserowo wycinanym systemem MOLLE, który pozwala na montaż oporządzenia według indywidualnych preferencji i potrzeb użytkownika na współczesnym polu bitwy oraz podczas rozgrywek airsoftowych. Warto zwrócić uwagę na panele wewnętrzne pokryte profilowaną pianką dystansową, poprawiającą cyrkulację powietrza pod kamizelką. Kamizelka Rock One przystosowana jest do przenoszenia miękkich i twardych wkładów balistycznych typu SAPI w rozmiarach S, M, L.

W środku kamizelki taktycznej Rock One zastosowano poszycia pasów. Znajdują się one w tzw. windzie, dzięki czemu płyty o różnych wymiarach układają się wewnątrz kamizelki. 

Kamizelka taktyczna TMR-01 w zależności od potencjalnych zagrożeń może zostać dodatkowo rozbudowana o osłony ramion, podbrzusza, dolnej części kręgosłupa oraz o kołnierz balistyczny. 

Kamizelka taktyczna Rock One oprócz wersji w kamuflażu MAPA występuje również w kolorze Ranger Green.  = > Kamizelka taktyczna Maskpol Rock One Ranger Green.

Kamizelka taktyczna Rock One MAPA

Kamizelka taktyczna z plecakiem TMP-02

Kamizelka taktyczna z plecakiem TMP-02 została dostosowana do przenoszenia twardych wkładów balistycznych typu SAPI w rozmiarach S, M, L. Zastosowana w niej winda w środku panelu — dociska i stabilizuje płyty wewnątrz kamizelki. TMP-02 została przystosowana do przenoszenia dwóch wkładów balistycznych — jeden na przodzie kamizelki i jeden na jej tyle. Model posiada wbudowany plecak na tylnej części, co zdecydowanie poprawia funkcjonalność kamizelki TMP-02

Na plecach kamizelki taktycznej umieszczono szeroki uchwyt ewakuacyjny. W celu zwiększenia komfortu wyposażono ją w dwa comfort pady z taśmami do przymocowania okablowania. Całość konstrukcji posiada wymienne cummerbundy z klamrami ROC 80 w celu regulacji w obwodzie.

 • Materiał Cordura 770
 • Klamry szybkowyczepne ROC 40 i ROC 80
 • System montażowy MOLLE/PALS
 • Możliwość przenoszenia twardych wkładów balistycznych typu SAPI
 • Regulowane i wymienne cummerbundy
 • Comfort pady zwiększające wygodę użytkowania

Kamizelka taktyczna z plecakiem TMP-02 występuje również w kolorze Ranger Green.

Kamizelka taktyczna z plecakiem MAPA

Kamizelka taktyczna TM-01 

Kamizelka taktyczna Maskpol TM-01 dzięki zastosowaniu specjalnego poszycia jest idealna do przenoszenia twardych wkładów balistycznych typu SAPI, podobnie jak w innych modelach od Maskpol — w rozmiarach S, M, L. Przystosowana jest do przenoszenia aż czterech wkładów balistycznych. Poszycie pokryte taśmami w systemie MOLLE pozwala na dowolną konfigurację przez użytkownika.

Kamizelka taktyczna TM-01 umożliwia również troczenie dowolnego oporządzenia z montażem w tym standardzie. Taśmy na panelu piersiowym zostały dodatkowo obszyte rzepem tzw. pętelką. 

Całość konstrukcji posiada wymienne cummerbundy z klamrami ROC 80 w celu regulacji w obwodzie. Posiada również kieszenie na wkłady boczne z klapą zabezpieczająca przed wypadnięciem płyt. 

Kamizelka taktyczna TM-01 występuje również w kolorze Ranger Green pod nazwą RGTM-01. = >  Kamizelka taktyczna MASKPOL Plate Carrier RGTM-01

Kamizelka taktyczna TM-01 MAPA

Kamizelka taktyczna Chest Rig CL-01

Kamizelka taktyczna Chest Rig od Maskpol PGZ jest wykonana z laminatu z laserowo wycinanym systemem MOLLE, który pozwala na montaż dowolnego oporządzenia według potrzeb użytkownika. Dodatkowo wyposażona została w kieszeń cargo oraz kieszeń przystosowaną do montażu wkładek na magazynki. W zestawie z Chest Rigiem znajduje się poczwórna ładownica karabinowa. 

Chest Rig ma zabezpieczenie z linki Shock-Cord, zakończone wygodnym uchwytem z Cordury zapobiegające przypadkowemu wysunięciu się magazynka, jednocześnie zapewniając do niego swobodny dostęp. Dwie pętle z paracordu znajdujące się na dole kamizelki umożliwiają przenoszenie dodatkowego ekwipunku przyczepionego np. za pomocą karabińczyka. Na system nośny składają się odpinane szelki z wygodnym comfort padem i odpinany pas biodrowy. Chest Rig posiada profilowaną siatkę dystansującą od wewnętrznej strony panelu głównego, zapewnia to odpowiednią cyrkulację powietrza. 

 • Uniwersalne odpinane szelki,
 • odpinany pas biodrowy,
 • odpinana wielofunkcyjna kieszeń CARGO z panelem wycinanym laserowo Molle/Velcro
 • wkład na cztery magazynki typu AR/AK
 • dwie pętle z paracordu do podpięcia karabińczyka
 • panel Chest Rig od strony wewnętrznej wyposażony w profilowaną siatkę dystansową w celu lepszej cyrkulacji powietrza
 • wykonany z laminatu (2x cordura 560).

Chest Rig od Maskpol PGZ występuje również w kolorze Ranger Green.  = > Kamizelka taktyczna Chest Rig MASKPOL.

Kamizelka taktyczna Chest Rig MAPA

Kamizelki Taktyczne Maskpol — Najwyższa Jakość 

Wieloletnie doświadczenie firmy Maskpol na rynku zbrojeniowym powoduje, że produkowane przez nich kamizelki taktyczne pod względem wyglądu, praktyczności i zastosowanych nowatorskich rozwiązań nie mają sobie równych na rynku. 

Zastosowanie najwyższej jakości Cordury i pełne wykorzystanie możliwości systemów MOLLE i ROC zapewnią każdemu użytkownikowi przewagę na polu bitwy.

Wszystkie produkty marki Maskpol znajdziecie  = > TUTAJ.

Kamizelki Taktyczne Maskpol? Sklep Stacjonarny, Gdzie Przymierzyć i Kupić Produkty PGZ Maskpol? 

W naszym sklepie internetowym Zbrojownia.pl znajdziecie wszystkie produkty firmy Maskpol. W tym szeroki wybór kamizelek taktycznych wraz z oporządzeniem do nich. Również w naszym sklepie stacjonarnym w Gliwicach przy ulicy Pszczyńskiej 202A znajdziecie pełny asortyment od Maskpol. Wszystkie modele można przymierzyć, a nasi sprzedawcy zapewnią fachową pomoc. 

Żołnierze w kamuflażu MAPA na poligonie

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii