Nie znam nikogo, kto nie lubi posiedzieć przy grillu w sobotni wieczór. Szczególnie że w czerwcu tego roku mamy Mundial w Rosji. Dodatkowa okazja, aby się spotkać ze znajomymi na działce i podyskutować o tym, jaki to każdy z nas Ronaldo czy Messi. Spotkania towarzyskie na działce mają jedną wadę – wszędobylskie owady, a najgorsze to kleszcze i komary. Aby pozbyć się takich nieproszonych gości, wymyśla się całą masę różnych preparatów chemicznych, świec, latarni, a także urządzenia ultradźwiękowe.

Środki chemiczne na komary

Najpopularniejsze na rynku są wszelkie spraye i roll-on’y do ciała. Nic dziwnego, bo oferta jest szeroka i są one praktycznie wszędzie dostępne. Zasada jest prosta – nakładamy je na ciało lub ubranie i powinno działać. Powinno… Niestety nie wszystkie środki na kleszcze i komary działają tak jakbyśmy tego oczekiwali zarówno świece jak i spraye. W przypadku sprayów ważna jest substancja czynna. My polecamy te gdzie użyto substancji o nazwie DEET. Jest to środek wymyślony przez amerykańskich naukowców kiedy wysyłali wojska do Wietnamu i Korei. DEET odstrasza komary, moskity, muszki, a nawet kleszcze. Szczególnie polecamy środek o nazwie Mugga. Jest to jeden z najlepszych dostępnych środków na rynku. DEET jest środkiem, który odstrasza komary i im więcej go jest tym efekt lepszy, ale jest groźniejszy dla skóry, potrafi nawet odbarwić ubrania z delikatnych tkanin. Dla dzieci powyżej 3 roku życia zaleca się Mugga o stężeniu 9,5%, dla dorosłych i nastolatków polecamy Środek na komary i inne owady Mugga Roll-On (kulka) 50ml DEET 20% (MUGGA.50). Najmocniejsze preparaty Mugga posiadają 50% DEET jednak te są zalecane w klimacie tropikalnym oraz ze szczególną ostrożnością. Mugga Strong >>link<< to naprawdę mocny repelent. Ciekawą propozycją jest również Foresta. Jest to produkt opracowany przez firmę z Polski na potrzeby amatorów myślistwa. Środek na komary i kleszcze Foresta spray 100ml (FORESTA.100) >>link<< ma aż dwie substancje czynne: DEET 30% oraz IR 3535 20%. Te dwa środki działające ze sobą w parze przestraszą nawet najbardziej wygłodzone polskie komary. Według producenta taka ochrona trwa nawet 12 godzin.

Urządzenia ultradźwiękowe na komary i kleszcze

Nowością na rynku są urządzenia wielkości breloka do kluczy, które emitują dźwięki słyszalne tylko przez komary, kleszcze i inne owady posiadające narząd Hallera. Po uruchomieniu urządzenia Tickless te nadają dźwięk słyszalny tylko owadom. Jest on na tyle irytujący, że komary czy kleszcz nie mają ochoty go słuchać. Można to porównać do głośnego pisku działającego na słuch ludzki – przez chwilę można go znieść, ale słuchać  ten sam pisk nie przerwalnie przez kilka godzin? Każdy wyniesie się tam, gdzie cisza i spokój, tak samo kleszcze. Co ciekawe te dźwięki nie są słyszalne dla naszych pupilów, dlatego producent postanowił produkować urządzenia również dla kotów i psów, które można zawiesić na obroży naszego przyjaciela. Tickless dla ludzi jest dla dorosłych jak i dla dzieci. Różnią się tym, że dla dorosłych  można swobodnie włączyć i wyłączyć. Dziecko nie zawsze będzie pamiętać o włączeniu naszego Ticklessa dlatego te już raz włączone działają przez 8 miesięcy non-stop dając dziecku ochronę cały czas kiedy kleszcze występują.

Po ukąszeniu…

Kiedy już jesteśmy przy temacie ukąszeń komarów należy wspomnieć o ciekawym produkcie Balsam kojący Mugga na ukąszenia i poparzenia 50ml. Nie zawsze damy radę się uchronić przed ukąszeniami lub poparzeniami. Dlatego warto mieć przy sobie ten preparat, gdyż jest to doskonały środek łagodzący objawy ukąszenia komara, ale i nie tylko. Działa również na poparzenia spowodowane przez meduzy lub rośliny. Przynosi ulgę od razu…

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii