Lornetki wojskowe

Istnieje bardzo wiele odmian lornetek, trzeba skupić się na wymiarach (kompaktowy VS w pełnym rozmiarze) i pożądanej wielkości, a następnie wybrać cechy zgodnie z metodą aplikacji. Na przykład lornetki myśliwskie do oglądania otwartych przestrzeni powinny mieć dobrą stereoskopię, więc lepiej pozostać przy projekcie z pryzmatami. Ważne jest, aby urządzenie było łatwe do trzymania jedną ręką. Dla użytkowników z dużą różnicą w zakresie widzenia oka najodpowiedniejsze będą lornetki z oddzielnym ustawianiem ostrości lub dioptrii na okularach.

Rodzaje lornetek

Lornetki wyróżniają się różnymi cechami, aby kupić odpowiedni model, zostały podzielone na grupy. W zależności od celu użytkowania lornetki dzielą się na następujące kategorie:

  • Najprostsze są kompaktowe lornetki o małym powiększeniu (do 10x) i aperturze (do 30 mm). Nadają się do obserwowania wydarzeń sportowych, spacerów na wsi, oglądania przyrody itp. Dzięki kompaktowym wymiarom i niskiej wadze nie zajmują dużo miejsca w bagażu. Z tymi samymi cechami są często wykonywane w kolorowych obudowach przy użyciu lżejszych materiałów. Mogą posłużyć jako lornetki myśliwskie.
  • Kategoria lornetek myśliwskich i wojskowych, które są używane podczas polowania i połowów obejmuje ogromny asortyment średnich aparatów optycznych. Można naleźć tutaj modele o stałym i zmiennym powiększeniu, wiele modeli wodoodpornych, lornetkę z możliwością montażu na statywie i zamocowania aparatu. Dla wygody utrzymania w dłoni wiele modeli jest wyposażonych w gumowaną obudowę, która eliminuje poślizg. Wśród nich można znaleźć klasyczne modele, kamuflaż i inne.

Funkcje lornetki termowizyjnej

Decydując się na zakup lornetki termowizyjnej, użytkownicy będą mogli monitorować obiekty termiczne w nocy. Urządzenia pozwalają spojrzeć obydwoma oczami, co przyczynia się do wygodniejszej i szybszej identyfikacji wykrytych obiektów. Armia często korzysta z tych przyrządów, dlatego można stwierdzić, że są to lornetki wojskowe. Lornetki termowizyjne są bardzo popularne, ponieważ mają wiele ważnych cech:

  • Wyróżniają się niewielką wagą i kompaktowymi wymiarami, co czyni je wygodnymi w użyciu
  • Lornetki są wyposażone w matrycę i ekran o wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu użytkownik otrzyma wyraźny obraz obserwowanych obiektów
  • Każde urządzenie jest wyposażone w procesor wysokiej częstotliwości, dzięki czemu można obserwować obiekty termiczne poruszające się z dużą prędkością w czasie rzeczywistym
  • Przyrządy optyczne mają wysoki poziom ochrony, dzięki czemu można je wykorzystywać do obserwacji we wszystkich warunkach pogodowych
  • Lornetki termowizyjne używają bardzo czułych czujników, które pozwalają wykrywać obiekty emitujące ciepło z dużej odległości, nawet jeśli w obszarze obserwacji występują zakłócenia w postaci trawy, krzewów lub opadów deszczu.

Lornetka myśliwska Yukon Solaris 10x50

Lornetka Yukon Solaris 10x50 WP z pewnością powinna zostać nabyta przez obserwatorów podczas polowania oraz podczas zadań taktycznych. Często jest nazywana lornetką myśliwską i wojskową. Duży współczynnik powiększenia, szybki obiektyw zapewni uwzględnienie najmniejszych szczegółów z dużej odległości. Odporna na wodę i kurz konstrukcja, gumowana obudowa pozwala na pracę przy ulewnym deszczu.

Zastosowano schemat z pryzmatem Porro z asymetryczną instalacją soczewek i okularów. Konstrukcja zapewnia duży obraz stereoskopowy. Szkło BAK-4 do soczewek, powlekane wielowarstwową powłoką, pozwalającą na uzyskanie wyraźnych konturów obiektów w całym polu widzenia. W centrum tej lornetki wojskowej znajduje się śruba ogniskowania i pierścień regulacji dioptrii. Obudowa jest hermetycznie zaprojektowana i ma gumową powłokę. Urządzenie łatwo trzyma się w dłoni lub rękawiczce.

Lornetka wojskowa Yukon Solaris 12x50

Lornetka Yukon Solaris 12x50 WP ze zwiększonym powiększeniem dla tych, którzy muszą brać pod uwagę najmniejsze detale obiektów z dużej odległości. Urządzenie jest przydatne dla profesjonalnych myśliwych, badaczy przyrody, turystów, a także żołnierzy. Plusem będą także soczewki aperturowe i możliwość obserwacji podczas trzymania urządzenia w dłoniach lub podczas postoju za pomocą statywu. Stosowane są szklane pryzmaty asymetryczne ze szkłem marki BaK-4. Jest to klasyczny układ pryzmatów Porro.

Obudowa z powłoką, która zwiększa tarcie rękami podczas trzymania. Osłony obiektywu są przymocowane za pomocą sprężyn. Muszle okularowe zastosowano w celu ochrony przed odblaskami, promieniami bocznymi. Jest to lornetka wojskowa, ale chętnie używana także przez myśliwych i rybaków. Wykonana z metalu z gumową powłoką zapewnia ochronę przed zniszczeniem po upuszczeniu. Hermetycznie zamknięta konstrukcja, nie przepuszcza kurzu i wilgoci. Urządzenie jest wyposażone w gniazdo statywu. Ta lornetka myśliwska jest wodoodporna, posiada pyłoszczelną obudowę odporną na uszkodzenia mechaniczne.

Lornetka wojskowa Bushnell 7x50 Marine Compas/Reticle to rewolucyjny model

Urządzenie to wyjątkowa seria bez mechanizmu ustawiania ostrości. Optyka z systemem swobodnego ustawiania ostrości tworzy wyraźny i kontrastowy obraz obiektów niezależnie od odległości. Gotowość optyki do natychmiastowego użycia eliminuje utratę ważnego zdarzenia i stwarza wygodę obserwacji odległych obiektów. Szerokokątna konstrukcja pozwala na objęcie dużego obszaru podczas obserwacji.

Lornetka wojskowa Bushnell nie boi się kurzu i wilgoci dzięki gumowanej obudowie i całkowitej szczelności. Ponadto zapewnia, wysoką jakość obrazu bez rekonfiguracji ostrości bez względu na odległość i ruch. Urządzenie jest niezbędne, gdy są przeprowadzane obserwacje w naturze. Obiektywy o wysokiej aperturze zapewniają żywy obraz nawet w złych warunkach oświetleniowych. Do produkcji soczewek zastosowano najwyższej, jakości szkło marki BK-4 zapewniające czystość obrazu. Daje to wyrazistość i rzeczywistość reprodukcji kolorów obrazu.
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii